Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Filme si poze cu Pinin


hcampian

Postări Recomandate

Re: Filme si poze cu Pinin

 

Atunci imi prezint si eu jucaria cu cateva poze, ba in tern ba pe asfalt:

Masina am bagato si in noroaie dar din pacate nu am poze facute ca era noapte, turle au fost facute in Cluj in padurea Hoia Baciu.

image.thumb.jpg.a70b4950d87b4879af605cd41452b7de.jpg

image.thumb.jpg.61c1e371b2875ec347bb05dd7690670b.jpg

image.thumb.jpg.f0d25f942aea62c440063551c0f7bea9.jpg

image.thumb.jpg.11b520abb329c6cb31878b629665b6bb.jpg

image.thumb.jpg.9b64b1d1e3273ed641ba9bb0f4bdc54a.jpg

Editat de MihaiK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: Filme si poze cu Pinin

 

Domnule Kedu58, tin sa iti multumesc pentru rabdarea pe care ai avut-o cu mine explicandu-mi tot ce trebuie sa fac. Voi atasa doua poze cu before and after kit inaltare 4cm + jante si gume. :wink:[ATTACH=CONFIG]198137[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]198138[/ATTACH]

phpmWzWBuAM.thumb.jpg.147414b37ca899d0dea44c8c98ef908e.jpg

1143833330_2013-12-1410_05.58(Large).thumb.jpg.9b1b0013834fbcbbd15874c44c0ddd23.jpg

Pajero Pinin 2.0 GDI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Filme si poze cu Pinin

 

Domnule Kedu58, tin sa iti multumesc pentru rabdarea pe care ai avut-o cu mine explicandu-mi tot ce trebuie sa fac. Voi atasa doua poze cu before and after kit inaltare 4cm + jante si gume. :wink:[ATTACH=CONFIG]198137[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]198138[/ATTACH]

 

Domnule Zaf imi puteti spune si mie de ce sunt jantele de pe Pinin ? multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Filme si poze cu Pinin

 

Domnule Zaf imi puteti spune si mie de ce sunt jantele de pe Pinin ? multumesc

 

Jantele sunt de Vitara din otel cu triunghiulete, 5x139,7.ET nu il stiu daca ma intrebi, dar eu am pus flanse de 30mm cu adaptare de la 5x114 la 5x139.

Pajero Pinin 2.0 GDI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...
  • 2 ani mai târziu...

Re: Filme si poze cu Pinin

 

Sincer nu credeam ca veveritele astea sa reziste atat... merg la blana tot drumul :grin: :j Impresionant e cum urca cel cu pininul scurt fara reductor si alte manetute pe acolo :old

 

 

~ Silence is a gift ~

~ Learn to value its essence ~

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: Filme si poze cu Pinin

 

Atunci imi prezint si eu jucaria cu cateva poze, ba in tern ba pe asfalt:

Masina am bagato si in noroaie dar din pacate nu am poze facute ca era noapte, turle au fost facute in Cluj in padurea Hoia Baciu.

 

salt MihaiK,

 

vad ca ai alte dimensiuni la rotile de pe Pinin, poti sa ma ajuti cu cateva raspunsuri?:

 

ce fel de inaltare ai folosit? kit de bucse, sau suspensii complete?

ai flanse distantiere la roti?

ce dimensiune sunt anvelopele

Iti freaca cand flexeaza? sau alte neplaceri?

se distrug ceva brate, bucse..din cauza ca ai montat distantiere la roti?

 

 

multumesc anticipat,

 

Mircea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Filme si poze cu Pinin

 

salt MihaiK,

 

vad ca ai alte dimensiuni la rotile de pe Pinin, poti sa ma ajuti cu cateva raspunsuri?:

 

ce fel de inaltare ai folosit? kit de bucse, sau suspensii complete?

ai flanse distantiere la roti?

ce dimensiune sunt anvelopele

Iti freaca cand flexeaza? sau alte neplaceri?

se distrug ceva brate, bucse..din cauza ca ai montat distantiere la roti?

 

 

multumesc anticipat,

 

Mircea.

 

Salutare

 

Inaltarea- in fata din bucsi, in spate amortizoare mai lungi, la arcuri se poate opta pt solutia de arcuri mai lungi sau arcuri stoc dar cu bucsi, le-am incercat pe ambele.

 

Flanse de 40mm.

 

Anvelopele 235/75/15.

 

Frecau la inceput dar am coafat putin la aripile din fata, la bara fata si la aripile din spate. Sa te asiguri ca ai arcurile nelasate pe cat posibil daca te gandesti sa faci aceste modificari.

 

Cat am tinut masina (aprox 3 ani) modificata nu s-au stricat nici rulmenti, nici brate, doar un capat de bara dar era obosit dinainte.

In schimb rotile mari si grele au uzat prematur o planetara pe fata, care a necesitat schimbarea capului de planetara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare