Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Anvelope iarna.


MihaiK

Postări Recomandate

Salut dragi colegi, am tot rasfoit paginile de net si forum de cateva zeci de minute si tot nu reusesc sa inteleg o treaba: rotile de pe pininul meu sunt cross-uri 235/75/15 si scrie pe ele M+S fara fulgul de nea, ei bine asta inseamna ca nu sunt de iarna nu?

 

Exista posibilitatea sa gasesc acelasi tip de anvelope dar sa scrie M+S dar sa aiba si fulgul de nea pe ele? Adica sa fie de iarna...

 

Din cate stiu daca e numai M+S si e zapada nu sunt legale...(nu?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Anvelope iarna.

 

Probabil nu sunt de iarna, sunt all season, dar din pdv legal e destul sa scrie M+S pe ele, nu e nevoie si de fulg sau bradulet, astea din urma sunt alte doua semne care se accepta daca sunt singure pe cauciuc.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare