Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Toyota kzj 78 3.0


kherim

Postări Recomandate

ieri am cumparat-o si m-am indragostit iremediabil de ea .

an de fabricatie 1993 ocy

aer conditionat

geamuri electrice

oglinzi electrice

cutie automata

etc. , etc.

problema care ma enerveaza e ca merge tot la ea !:banana

 

poze :

 

16220759_2_1000x700_toyota-land-cruiser-fotografii.jpg.05160e367e6cb7f9eee6627b2fade3ce.jpg16220759_1_1000x700_toyota-land-cruiser-bistrita.jpg.1d237b0ac05aee2f6a79c3c16337f699.jpg16220759_4_1000x700_toyota-land-cruiser-auto-moto-si-ambarcatiuni.jpg.5a0cb5449ead103f6251364566816514.jpg16220759_5_1000x700_toyota-land-cruiser-bistrita-nasaud.jpg.e5bde3803f259a1a69a83cf6891cf3de.jpg16220759_6_1000x700_toyota-land-cruiser-.jpg.cf9ad385050d7fed9aae6e20f62be65a.jpg16220759_7_1000x700_toyota-land-cruiser-.jpg.2756df21c6252e911791c2df65b5f72b.jpg

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Toyota kzj 78 3.0

 

primele impresii dupa 1500 km:

consum 11,5 - 12,6 l , 90% in afara si mers frumos , 90-100 la ora , coloane de masini , camioane, etc .

in oras n-am curaj da cred ca sare de 18 la suta .

am mers la un moment dat cu 140 , cred ca mai megea da trebuie sa echilibrez rotile pt ca vibreaza nitel .

este o masina foarte confortabila ,care la vremea ei cred ca era vis : silentioasa , destul de stabila pt.un jeep , directie precisa

si senzatia de siguranta pe care ti-o dau toyotele .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Toyota kzj 78 3.0

 

salutare .

am schimbat uleiul la motor , mobil 10w40 , filtru ulei , motorina , aer .

nu stiu ce sa bag la cutie si cat . dextron 2 sau 3? are careva manual de utilizare pt cutii automate toyota?

multumesc .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Toyota kzj 78 3.0

 

Felicitari pentru achizitie. scoate joja la cutie si vezi ca ar trebui sa scrie pe ea ce tip de ulei foloseste, normal ar trebui sa fie DEXTRON II. referitor la uleiul motor mai degraba trebuie 10W30 (vezi pe capota interior sau pe capac culbultori ar trebui sa ai o eticheta ...

TOYOTA HDJ 80 4.2 SUZUKI SJ 413

cei ce pot fac, cei ce nu.....dau sfaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...
  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: Toyota kzj 78 3.0

 

Merci Ivan . Era sa uit : stiati ca nibelul uleiului de la cutia de vit.automata se verifica cu motorul pornit ? Bine ca nu m-am apucat eu sa-l schimb si am fost la mecanic experimentat ca sigur puneam mai putin .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 luni mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare