Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Ajutor, nu se mai deblocheaza usile


MihaiK

Postări Recomandate

Re: Ajutor, nu se mai deblocheaza usile

 

Va rog sa ma ajutati. Am un Colt Sam din 2006 , buna masina. Astazi am patit-o . Am inchis usile din telecomanda. Am stat cam 5 minute unde aveam treaba si dau sa deschid masina - NIMIC. Bag cheia sa deschid - nu intra toata in broasca deci nu pot sa deschid. De cateva zile masina pilpiia din becuri de 9 ori - semn ca bateria de la telecomanda trebuia schimbata. OK . Ma duc cumpar baterie pt telecomanda. Revin, rezultatul acelasi, adica eu pe dinafara cu cheia in mana stand ca P..atitul..... Solutii ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ajutor, nu se mai deblocheaza usile

 

Colegul cu Colt-ul: cheia trebuie sa intre si sa descuie broasca.

Daca nu intra, o ungi, o sugi, ii faci ceva, e mizerie pe acolo, sau incearca alta broasca a masinii, daca exista.

 

Caphone@teddybear: merge si cu HSS, va zic io' cum:ha::ha:

 

HSS - Hochleistungsschnellstahl - otel special din care se fabrica scule aschietoare, cum ar fi ... burghiele:grin::ha:

Mie mi s-a inchis o masina cu cheia in contact, motor pornit rontzaia CRDI-ul la relanti, -15 grade afara, climatizarea pe 28 grade, rezervor plin, zapada 20 cm peste tot, vineri seara ora 20:00...:wink: masina in garantie:ha::ha:

Am sunat dealer-ul (prieten de-al meu), m-a sfatuit sa sparg un geam lateral, dar sub nicio forma pe cel mai mic geam, ci pe cel mai mare:ha::ha::ha:, ca e mai ieftin si mai usor de schimbat:wink:.

 

L-am ignorat, am cuplat un burghiu HSS la o bormasina electrica (ba chiar un Boschhammer) si am gaurit maiastru broasca de la usa soferului pana cand am ajuns la mecanism si am deschis-o.

 

Concluzie: in caz de usa incuiata, se poate si cu HSS!:h5

Cînd te-ai nascut, tu ai plîns, iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel încît, cînd vei muri, toti sa plînga, iar tu sa zîmbesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare