Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

problema martor "Gdi Eco


Cosmin tanase

Postări Recomandate

Re: problema martor "Gdi Eco

 

Salut, s-a mai discutat problema asta, vezi topicurile despre Pinin GDI:

 

"legat de GDI Eco, acel martor din bord indica faptul ca amestecul carburant este optimizat pt un consum scazut si astfel ecologic, practic introduce mai mult aer in amestecul carburant fara sa dauneze arderii, daca martorul functioneaza corect, veti observa ca la turatii medii este aprins, ceea ce este ok, iar cand e subturat sau supraturat motorul, martorul se stinge, ceea ce nu e ok, indica un consum crescut de carburant. daca e tot timpul stins, ori e ars becul de la martor, ori e o problema cu motorul, pe la admisie."

:jp1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare