Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

GPL pt Samurai in Brasov


yety

Postări Recomandate

Salut.

Imi cer scuze daca a mai fost discutia asta dar eu nu am gasit nimic despre GPL pe Samurai injectie.

Ma tot bate gandul sa-mi pun si eu o instalatie de GPL pe al meu Sami din 94 cu motor G13BA .

Pe gaz vreau s-o folosesc doar in oras si pe sosea.

M-ar ajuta niste opinii de la cei care au deja pe masini asa ceva si un sfat despre un service serios in care se poate monta autorizat instalatia asta. Ar fi super sa fie si prin Brasov ( daca nu cer prea mult :)

Multumesc anticipat.

Suzuki Samurai Tin top 1,3 1994 - " Punisher "
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...

Re: GPL pt Samurai in Brasov

 

Salut!

 

Am montat GPL pe Samuraiul meu de 4 sau 5 ani. Nici macar o problema nu am avut pana acum. Il folosesc cu brio chiar si off road chiar daca "legendele" spun ca puterea motorului scade semnificativ.

Instalatia a fost montata intr-un service autorizat.

Acum 2 ani i-am facut o revizie...de control sa zicem...nu ca ar fi avut ceva.

Ca si consum ( am montate cauciucuri resapate )...in medie cam 7 litri de GPL / 100 km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: GPL pt Samurai in Brasov

 

Salut.

Imi cer scuze daca a mai fost discutia asta dar eu nu am gasit nimic despre GPL pe Samurai injectie.

Ma tot bate gandul sa-mi pun si eu o instalatie de GPL pe al meu Sami din 94 cu motor G13BA .

Pe gaz vreau s-o folosesc doar in oras si pe sosea.

M-ar ajuta niste opinii de la cei care au deja pe masini asa ceva si un sfat despre un service serios in care se poate monta autorizat instalatia asta. Ar fi super sa fie si prin Brasov ( daca nu cer prea mult :)

Multumesc anticipat.

 

Contacteaza-l pe @Marius C alias Turagmes. :old

Toyota LJ 70

Transsylvania Off Road Club

www.helpdani.eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: GPL pt Samurai in Brasov

 

Salut!

 

Am montat GPL pe Samuraiul meu de 4 sau 5 ani. Nici macar o problema nu am avut pana acum. Il folosesc cu brio chiar si off road chiar daca "legendele" spun ca puterea motorului scade semnificativ.

Instalatia a fost montata intr-un service autorizat.

Acum 2 ani i-am facut o revizie...de control sa zicem...nu ca ar fi avut ceva.

Ca si consum ( am montate cauciucuri resapate )...in medie cam 7 litri de GPL / 100 km.

 

Salut,

 

Eu am avut GPL atat pe Landcruiserul-ul 80 cat si pe Grand Cherokee. La cel din urma, pentru ca nu simteam nicio diferenta de putere l-am dus de curiozitate la Dyno Test. Rezultatele le-am pus inclusiv aici pe forum (le poti cauta), pierderea e nesimnificativa. Chiar daca in teorie se pierde cam 10%, faptul ca folosesti benzina de '95 in realitate micsoreaza aceasta diferenta.

Am fost in :lr cu :old ca :dr1. A fost :ih
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: GPL pt Samurai in Brasov

 

Salutare, si eu am gpl pe Jimny, scaderea de putere e nesemnificativa, am mers si in off road, am tras si remorca si sunt multumit. Mai am gpl pe inca o masina de strada si la fel sunt super multumit. Recomand totusi reviziile la 6 luni sau 15 000 km. In timp se imbacsesc filtrele si se mai decalibreaza setarile din calculator. Mult succes!

Cauta! Nici albina nu gasaeste miere in fiecare floare!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: GPL pt Samurai in Brasov

 

Eu fac reviziile la GPL (schimbat cele doua filtre) la 3-5000 de km. De pe la 3000 de km filtrele sunt negre. Nu se simte nicio diferenta de putere, cuplu. Masina am luat-o cu GPL pe ea si am facut vreo 37000 de km(doar eu). In total cred ca sunt vreo 50000-60000 de km cu GPL. Concluzia e ca merita!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: GPL pt Samurai in Brasov

 

Depinde si de unde alimentezi. Eu am 36000 km pe gaz cu masina de strada si filtrele le schimb pe la 10000. Nu am vazut sa se murdareasca excesiv. Oricum merita din plin.

Cauta! Nici albina nu gasaeste miere in fiecare floare!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare