Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

O sa fim prieteni buni - Toyota KZJ78


valirom

Postări Recomandate

Re: O sa fim prieteni buni - Toyota KZJ78

 

Ok, am inteles si va multumesc si pentru sfaturi.

Sper ca garantia va acoperii aceste aspecte daca vor aparea.

In cazul in care voi fi nemultumit, voi scrie aici.

De unde fac rost de o punte fata completa de hillux cu rapoarte 4.88 ? Am cautat pe forum dar nu am gasit nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • Răspunsuri 62
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: O sa fim prieteni buni - Toyota KZJ78

 

Chiar imi pare rau sa aud si asta.....:al

 

Eu as fi luat jantele de mai jos, Mangels, ET -30, mai mult decat suficient :

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?90119-Vand-jante-Mangels-japoneze-mari-6x139-7-Nissan-Toyota-Mitsubishi

 

Te inteleg ca-ti place mult masina asta, dar ea are totusi niste limitari si poate ca tu vrei cam prea mult de la ea.....

Asteptam sa vedem si feed-back-ul cu amortizoarele pentru ca tot pe considerentul pretului eram cat p-aci sa fac si eu compromisul asta, dar cred ca mi-o luam tare de la Max sa fac asa o greseala ! :wink:

 

De la Max nu auzisem nimic referitor la marca asta de suspensii, dar acum mi-e mai mult decat suficient......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: O sa fim prieteni buni - Toyota KZJ78

 

Astazi am primit jantele de la jighi... o frumusete... teapa e luata sa vedem daca mai recuperez ceva.

 

JAntEle sunt colorate cu carioca ?!

Editat de Astral

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: O sa fim prieteni buni - Toyota KZJ78

 

Update... Am dus jantele la refacut... au fost sablate si vopsite electrostatic, au iesit ca noi si nu a fost scump deloc.

Dupa bataia de joc facuta de Jighi.... aveam emotii si la vopsitoria noua, dar au iesit tzipla :)

Azi am fost sa punem si anvelopele pe jante, le-am pus pe masina doar ca idee pentru ca nu puteam merge cu ele, atingeau in aripa la virare. Maine intram la schimbat suspensie etc in atelierul Dojo Motorsports.

1683828811_image1(7).thumb.jpeg.1eace07adbd9ae7f6fcbb5b9928f6baf.jpeg

1320679529_image2(3).thumb.jpeg.13f6d07dfe0ebf542a024111220d694f.jpeg

1233445964_image3(3).thumb.jpeg.550766529aadc3390acac2bd4217ec2d.jpeg

191480153_image4(3).thumb.jpeg.87702f1b48d48dcc5c3c699141d2d0ce.jpeg

154328015_image5(1).thumb.jpeg.0bc6f13483041b192629a72349b789ae.jpeg

810883360_image6(1).thumb.jpeg.52d192cf1df3e52f11958291bd9b2802.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: O sa fim prieteni buni - Toyota KZJ78

 

Asta-i un topic pe car eil urmaresc de ceva vreme si-i chiar instructiv! Intrebare: credeti ca as putea monta niste 33/12.50/16 pe jante de 10Jx15 cu ET -44 pe o masina cu suspension lift de =5 cm sau trebuie sa o ridic mai mult?!

 

Intentionez sa folosesc masina preponderent pe dtrada, nu sa flexez incrucisand puntile zi de zi!

Let's go places ! :D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: O sa fim prieteni buni - Toyota KZJ78

 

Cand ai anvelope de 16 si jante de 15, trebuie sa o ridici mai mult, si sa ii pui cip.

 

 

Scuze...atat anvelopele cat si jantele masoara 16 inch. Din eroare am "incurcat borcanele".

 

Oricum, multumesc frumos pentru sfat! Extrem de util! Dupa ce am executat lucrarile respective, ce culoare vopsesc jantele si unde?! Multumesc anticipat! :grin:

Let's go places ! :D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: O sa fim prieteni buni - Toyota KZJ78

 

Salut, eu glumeam. Sunt incepator in modificarile acestea pentru offroad si nu sunt in masura sa dau sfaturi. Anvelopele intra sigur pe jantele respective pentru ca am prieten care are exact aceleasi dimensiuni. Pe masina nu stiu ce si cum dar cu un lift de suspensie de 5 cm ar trebui sa intre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: O sa fim prieteni buni - Toyota KZJ78

 

Salut, eu glumeam. Sunt incepator in modificarile acestea pentru offroad si nu sunt in masura sa dau sfaturi. Anvelopele intra sigur pe jantele respective pentru ca am prieten care are exact aceleasi dimensiuni. Pe masina nu stiu ce si cum dar cu un lift de suspensie de 5 cm ar trebui sa intre.

 

Nu-i bai, stiu de gluma! Anvelopele intra sigur pe jante, fara nicio problema. Singura mea nedumerire era in legatura cu ET-ul de -44. Mi-e teama ca o sa agate aripa la viraje maxime si un pic de flex si credeam ca are cineva aceeasi configuratie cu aripile nedecupate si masina inaltata 5 cm.

 

Multumesc si spor la modificari!

Let's go places ! :D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: O sa fim prieteni buni - Toyota KZJ78

 

Scuze...atat anvelopele cat si jantele masoara 16 inch. Din eroare am "incurcat borcanele".

 

Oricum, multumesc frumos pentru sfat! Extrem de util! Dupa ce am executat lucrarile respective, ce culoare vopsesc jantele si unde?! Multumesc anticipat! :grin:

 

Negre, la Jighi..... se stie !!!!!:ha::ha:

Editat de matake70
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: O sa fim prieteni buni - Toyota KZJ78

 

Ok, ma pregateam sa ma duc la Glina... dar pana acolo am avut putina treaba la circuit, si daca tot eram acolo... zic sa ma bag putin pe coclauri. Si m-am bagat de cateva sute bune de euro,ceva a cedat la puntea spate (probabil diferentialul) o sa incerc sa aflu si de ce... eu zic ca de la lsd... motiv pentru care dupa ce reparam ce e de reparat punem si un blocant arb.

Oricum partea cu inclinarile laterale... combinate cu coborare... ceva de vis (m-am vazut rasturnat)

 

Cand ma uit la poze parca sunt vesel... imediat ce ma veselesc ma uit si la portofel si imi trece :)

1452559262_image1(9).thumb.jpeg.cf18ca9a1b20e50201031559819ba674.jpeg

392010361_image2(5).thumb.jpeg.92890fb237d2f978f712224634b5fc5c.jpeg

1838306641_image2(6).thumb.jpeg.190d32f217393040d3603bc6449ca8b1.jpeg

94214589_image3(5).thumb.jpeg.75be5e8adf57a597a7c5602c35ace276.jpeg

1620169676_image4(5).thumb.jpeg.d3a400b3c37696e6f9dbbb52d1690284.jpeg

89536426_image6(2).thumb.jpeg.6e5bcc3b30008bfc794ce9891644fd9b.jpeg

image7.thumb.jpeg.10a404de4db4a7d42cc7446023f1c7bb.jpeg

image8.thumb.jpeg.81cb713024a4b268422ed55e43730883.jpeg

image9.thumb.jpeg.62af34c07ac7ddd823d135b70df31581.jpeg

image10.thumb.jpeg.ad005bf9abf66fca6419be3ab8ba1772.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare