Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Montare troliu in bara originala J7


tudoran

Postări Recomandate

Deoarece nu doresc sa modific foarte mult masina, intentionez sa montez un troliu in spatele barii originale la LJ78. In cazul in care nu exista bodylift montat, e nevoie sa decupez ceva la grila sau sa deplasez suportii barii in vreun fel? As fi recunoscator daca primesc sfaturi de la cineva care a facut deja operatiunea respectiva, ca sa nu mai bajbai dupa ce demontez.

 

A doua intrebare: care e latimea maxima recomandata pentru flanse la jante, tinand seama de faptul ca intentionez sa pastrez jantele originale, modelul de mai jos? Eu ma gandeam la 5cm. E prea mult?

 

http://i.ebayimg.com/00/s/MTIwMFgxNjAw/z/dsAAAOSwKrhVV4I6/$_1.JPG

 

Multumesc frumos!

Let's go places ! :D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Montare troliu in bara originala J7

 

Se poate monta troliul in bara originala fara modificari, trebuie confectionat suport si decupata bara in zona unde se monteaza rolele / fanta de ghidaj.

Jantele din poza daca nu ma insel au ET -20, poti pune flanse de 40-50 mm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Montare troliu in bara originala J7

 

In regula! Multumesc pentru raspuns! Sper ca va face fata un troliu de 10000lbs!

 

Deocamdata astept cu nerabdare suspensia de Defender. Voi pune concluzii abia dupa ce va trece testul timpului si al terenului. In poze, totul e minunat, insa in teren ... ramane de vazut. Oricum, pana nu incerci, nu afli!

Editat de tudoran
Let's go places ! :D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare