Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Test drive MITSUBISHI OUTLANDER 2,2 DIESEL


asfalttango

Postări Recomandate

Am norocul sa testez 3 zile aceasta masina care m-a cucerit de indata...Sunt foarte multe de spus privind comportamentul la drum si ma asteptam sa nu ma satisfaca avind in vedere ca Mercedesul meu are 160 de cai la motor de 2,6 benzina si astfel stacheta era ridicata... :P

 

Am fost foarte multumit de comportamentul pe asfalt dar si pe off(e adevarat ca am facut ceva de nivelul meu).

Citeva foto:

 

http://i212.photobucket.com/albums/cc178/asfalttango/MAD%20ZARNESTI/IMAG0018.jpg

http://i212.photobucket.com/albums/cc178/asfalttango/MAD%20ZARNESTI/IMAG0021.jpg

http://i212.photobucket.com/albums/cc178/asfalttango/MAD%20ZARNESTI/IMAG0022.jpg

http://i212.photobucket.com/albums/cc178/asfalttango/MAD%20ZARNESTI/IMAG0023.jpg

http://i212.photobucket.com/albums/cc178/asfalttango/MAD%20ZARNESTI/IMAG0024.jpg

http://i212.photobucket.com/albums/cc178/asfalttango/MAD%20ZARNESTI/IMAG0025.jpg

http://i212.photobucket.com/albums/cc178/asfalttango/MAD%20ZARNESTI/IMAG0027.jpg

http://i212.photobucket.com/albums/cc178/asfalttango/MAD%20ZARNESTI/IMAG0032.jpg

http://i212.photobucket.com/albums/cc178/asfalttango/MAD%20ZARNESTI/IMAG0033.jpg

http://i212.photobucket.com/albums/cc178/asfalttango/MAD%20ZARNESTI/IMAG0034.jpg

http://i212.photobucket.com/albums/cc178/asfalttango/MAD%20ZARNESTI/IMAG0035.jpg

http://i212.photobucket.com/albums/cc178/asfalttango/MAD%20ZARNESTI/IMAG0036.jpg

Invata din experienta altora....ca pina inveti din a ta...mori.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Test drive MITSUBISHI OUTLANDER 2,2 DIESEL

 

Daca spuneai ARO te mai credeam...Drumul este cel de acces de la cota 1400 spre platou sus...Eu m-am oprit la 1500 si cine a fost acolo stie ca mai sus sunt bolovani destul de mari....Masina are anvelope de sosea ,eu sunt necunoscator si ce este cel mai important...NU este masina mea....Am mers numai unde am fost sigur ca nu se intimpla absolut nimic...Iar prima regula in off-road am inteles ca este :Sa nu pleci niciodata singur(ca in cazul meu acum)

 

Miine va fi test drive cu 3 masini la fel pe circuitul de motocros unde se pot testa calitatile masinii si de catre altii mai experimentati...Invitatia este ca si facuta.... :h5

Invata din experienta altora....ca pina inveti din a ta...mori.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Test drive MITSUBISHI OUTLANDER 2,2 DIESEL

 

e acolo unde e parcata masina stau ''paltonarii'' :ha: (asa le spun instructorii de schi) de nu ai loc de ei cand vi cu viteza pe schiuri la sosire de pe partia de la 2000 din sinaia. sper sa iesi si tu cat de curand cu a ta (4x4)!

KAMIKAZE TEAM

 

http://www.kamikazeteam.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Test drive MITSUBISHI OUTLANDER 2,2 DIESEL

 

Imediat mai sus e Fata mica unde chiar prind 70km/h ... cu Voelkl-urile iarna.

Daca maine e DT pe circuit la Ciolpani e jale, ca acum ploua binisor, mai ca as veni sa vad comedia!

FJ40 '77(vandut), HZJ74 01 HZJ80 '94, HDJ100 '98 (vandut), 120 '06 (vandut) UZJ100 03, Celica SupraMK2 82, Suzuki SJ500 88 ... si lista ramane deschisa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Test drive MITSUBISHI OUTLANDER 2,2 DIESEL

 

adrian, rzv stie bine ca l-am adus asta iarna cu salvamontistii pe acolo si a avut prioritate la telecabina plus ca-l astepta si salvarea jos cu girofaru` pus, plus trei suruburi in picior la bucuresti apoi!

KAMIKAZE TEAM

 

http://www.kamikazeteam.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Test drive MITSUBISHI OUTLANDER 2,2 DIESEL

 

O intrebare in afara concursului - Exista V6 3000cc pus pe Outlander in EU?

 

PS Nasoala treaba cu suruburile!

FJ40 '77(vandut), HZJ74 01 HZJ80 '94, HDJ100 '98 (vandut), 120 '06 (vandut) UZJ100 03, Celica SupraMK2 82, Suzuki SJ500 88 ... si lista ramane deschisa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator koala

Re: Test drive MITSUBISHI OUTLANDER 2,2 DIESEL

 

Am norocul sa testez 3 zile aceasta masina care m-a cucerit de indata...

Prietene, doar atat iti spun si nu vreau sa ma intind la povesti ... daca vrei OFF ROAD, uita de solutiile astea "miraculoase-ingineresti-nemaipomenite" ! ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Test drive MITSUBISHI OUTLANDER 2,2 DIESEL

 

Citez din spusele unui prieten care lucreaza la Mitsubshi ca si consilier vanzari:"Daca vrei sa-ti iei o masina cu care sa mergi SI in Off-road, iti recomand un L200, poate un Pajero. In nici un caz Outlender-ul." Altfel spus, e masina de mers la Mall, eventual pe un teren de tenis. Nici macar pe un teren de golf. Daca vrei o masina SI de teren, ia un L200, mai poti si cara cu el, poti sa-i legi remorca in spate, macar e masina...nu plastic.

OMU'e inainte de toate!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Test drive MITSUBISHI OUTLANDER 2,2 DIESEL

 

Cred ca aceasta masina are un public tinta bine stabilit.Eu sunt constient ca este un SUV si nu se preteaza la un off-road extrem dar m-a impresionat comportamentul pe sosea si faptul ca poti accede unde nu intri cu un turism.

 

Repet pentru cine nu stie...pozitia geografica ma dezavantajeaza si sunt conditionat de o masina care trebuie sa fuga...Am venit cu OUTLANDERUL foarte bine la capitolul SPORT si CONSUM...(la 200km/h in treapta 6 avea 3500 ture cu consum de 9,8%-autostrada.....140-150 are in trapta 6 la 2200-2300 ture....iar pe serpentine treapta 3,4 sunt bine etajate....

 

Eu voi lua PAJERO SPORT 2,5TD cu inima strinsa ca nu iau 3000 v6 benzina...dar nu le pot avea pe toate...Iar daca mi-as permite financiar mi-as lua OUTLANDER :sr

Invata din experienta altora....ca pina inveti din a ta...mori.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: Test drive MITSUBISHI OUTLANDER 2,2 DIESEL

 

Ca o continuare a thread-ului am luat acel PAJERO SPORT de care sunt foarte multumit ca face treaba la tractare dar pentru viteza pe asfalt tot Outlander-ul e mai competitiv.

Invata din experienta altora....ca pina inveti din a ta...mori.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare