Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

duster 2 sau pickup second


chindrisalin

Postări Recomandate

Ma numesc Alin sunt din baia mare. Am fost proprietar pana acu de duster prima versiune , pe care l-am inaltat cu kit de suspensii offroad , am pus pe el cauciucuri AT l-am folosit zi de zi, atat in oras cat si

offroad (la vanatoare) .

Am fost foarte multumit de masina mai ales pentru consum cat si de costurile scazute ale intretinerii si a pieselor de schimb.

L-am vandut deoarece imediat aveam cu el 200000km si incepusera sa se aprinda martori la bord si sa cada piese , plus rugina specifica dacia a inceput sa -si arate fata...

Acu am buget de 20000e cu tva cu tot si stau in cumpana Duster nou sau pick-up folosit 2-3 ani .

M-am uitat la toate review-uri Duster 2, l200 , navara , isuzu d max., iar pick up urile astea ultimele modele sunt super faine, cu o gramada de dotari.

Modele astea noi de navara si l200 am vazut in cataloage ca au consumuri medii de 7% , eu la dusterul modificat am avut chiar mai mare in jur de 7.5

Cam cat este consumul real mixt la un pick-up, depaseste 10%?

 

Eu fac in jur de 35000 de km anual cu masina,din care destul multi km la vanatoare ,pe drumuri forestiere si agrilcole (Offroad usor)si ma gandesc atat la consum cat si la costuri de intretinere.

 

Vroiam sa va intreb ce sfat imi dati la bugetul asta ? Duster nou sau pick up sec?

Ma gandesc daca siguranta , confortul, spatiul si calitatile offroad ale unui pickup merita fata de economia de la duster(consum, piese , taxe etc).

 

Multumesc anticipat,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: duster 2 sau pickup second

 

Daca gandesti cu sufletul ia un pick-up....

Daca o dai realist si economic, ia nou, garantie,ieftin de intretinut .....

 

Este alegerea ta, tu stii daca un Sh de 3 ani fara garantie iti permite sa il intretii si repari....la costuri cam duble vs tabla romano-frantuzeasca.

 

Nu intrebi pe cine trebuie. eu as lua un clasic 4x4 de 5-8000E si o berlina comoda si interesanta de max 10mii....deci?

Ambele sunt superioare nevoilor expuse de tine, si mai ieftine....

Nu este ok sa ceri parerea altora pt ce nevoi ai tu.

Spor!

Editat de RZV

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare