Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Probleme Catalizator pinin


ionutcraciun27

Postări Recomandate

Revin........ i-am anulat catalizatorul .... masina se comporta lafel.... ( adică după ce se încălzește da rateuri nu trage ) însă i-am scos ecu si masina funcționează fără aceasta piesa (curios rău ) , am mers in jur de 250 de km cu ecu scos si mai da rateuri câte odată dar nu le păstrează ..... adică : da un rateu doua si apoi merge perfect 120km/h - 140- liniștit .....Acuma nu mai înțeleg este ecu defect sau este in regula? Mecanicul mi-a zis sa nu il mai pun , probema este ca nu îmi merg ștergătoarelor :)))))dacă ploua trebuie sa montez ecu ......

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu ce ECU ai scos tu acolo (banuiesc ca e calculatorul de confort), dar nu are cum sa functioneze motorul fara ECU.

Te-as sfatui sa schimbi mecanicul, sa cauti unul care a trecut de stadiul Dacia 1300... problema ta probabil e pe partea de alimentare sau aprindere. Ar trebui sa ai si becul de check engine aprins in bord.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare