Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Discovery 3 - achizitie si service Maramures


GEH

Postări Recomandate

Salutare tuturor,

 

In urma nenumăratelor căutări de masini de teren și citirea diverselor forumuri de specialitate m-am axat pe LR Discovery 3 pe care am in plan sa il achizitionez .Însă ma pune pe gânduri partea de servisare a masinii mai ales cand intervin probleme specifice mărcii deoarece eu locuiesc in Baia Mare.

 

Rugămintea mea pentru posesorii de Disco 3 si cei in cunostinta de cauza este:

 

- daca imi poate recomanda un service din Baia Mare /împrejurimi sau un mecanic priceput la această marca atât mecanic cat si pe partea electrica.

 

- daca ma ajuta cu niste sfaturi la ce sa fiu atent in mod special la achizitie

 

- daca imi pot da cateva ponturi cum trebuie întreținută masina pentru a nu ma lasa masina pe cine stie ce coclauri.

 

Precizez ca masina o voi folosi ca si a doua masina atât în oras dar in mod special pentru hobby la offroad soft cat si excursii/expediții nu foarte îndepărtate.

 

Multumesc anticipat!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mecanici/electricieni de D3.....FOARTE putini care sa mai si cunoasca. In privinta achizitiei nici sa nu te gandesti sa o iei fara un tester (dedicat) pus pe ea, live ceva parametri (temperaturi, presiune HPFP, verificat compresorul....sunt multe). Cu intretinerea mai vedem. Oricum, este o masina EXTRAORDINARA (atunci cand functioneaza in parametri) Succes.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare