Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Stergator


verzet

Postări Recomandate

Salut baieti. Am o problema la stergatorul din partea dreapta, zic eu, acuma as dori sa stiu daca si la voi e la fel.

Stergatorul e de 450 mm si problema e ca loveste peste chederul de la parbriz in partea de jos, daca iau mai mic atunci nu mai acopera tot parbrizul.

 

Aveti aceeasi problema, sau ce stergatoror folositi?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca incerci sa-l misti cu mana se misca sau ramane ferm pe pozitie? La fel mi se intampla si mie dar la mine este uzat sistemul de parghii care actioneaza stergatoarele.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti. Am o problema la stergatorul din partea dreapta, zic eu, acuma as dori sa stiu daca si la voi e la fel.

Stergatorul e de 450 mm si problema e ca loveste peste chederul de la parbriz in partea de jos, daca iau mai mic atunci nu mai acopera tot parbrizul.

 

Aveti aceeasi problema, sau ce stergatoror folositi?

 

Lama de 16'' luat de la Kaufland. 7lei in promotie.

  • Like 1

Toyota LJ 70

Transsylvania Off Road Club

www.helpdani.eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi tare mult. pana la urma am schimbat cel de pe partea stanga cu cel de pe partea dreapta, pare a fi mai ok, nu mai freaca in keder in halul ala.

 

Stai asa ca acum m-am prins, tu ai Lj73 iar parbrizul este mai ingust decat la LJ70 deci nu putem compara lungimea stergatoarelor.

Editat de nessum

Toyota LJ 70

Transsylvania Off Road Club

www.helpdani.eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare