Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

prelata iarna la vitara


ovidiu_raducanu

Postări Recomandate

Re: prelata iarna la vitara

 

salut,se comporta bine prelatele iarna si nici nu este frig in ele cum cred altii,problema in general la suzuki este rugina!!!!Printre altele o mica prezentare nu ar strica cum te numesti de unde si in primul rand poze :h5 :h5 ,trebuie sa stii ce vrei sa faci cu masina :W :cl

suzuki vitara 1.6

yo5PKM

0763630114

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: prelata iarna la vitara

 

N-ai treaba iarna cu prelata, asta daca instalatia de incalzire e curatata si functioneaza perfect, asa sunt construite aceste masini.

Ideea e ca daca mergi mult prin noroaie se infunda radiatorul si trebuie curatat.

Bogdan,

Facebook: Suzuki Restore

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: prelata iarna la vitara

 

Eu am adus-o iarna si 2500km nu am avut probleme nici cu frigu' nici curent.

Cred ca este ok construita din punctul asta de vedere.

Vitarele cabrio au alte dezavantaje...

Vrabia... malai viseaza.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: prelata iarna la vitara

 

Si care ar fi dezavantajele.

Dar nu ma-ti lamurit cu problemele care se intalnesc mai des la vitara.tinand cont ca eu cam fac un drum zilnic de 90 km in totalitate asfaltat si in proportie de 40 % prost si iesiri la munte o data pe luna , in rest poate cate un pescuit, ......cam atat.

aaaa si inca ceva am cumparat cate ceva pentru ea astazi si preturile mi se par ok :

filtru ulei mann 20ron

filtru aer 40 ron

curea distributie 40 ron gates

rola distributie 100 ron

si as vrea niste amortizoare pe spate dar nu sunt hotarat ce sa iau poate aveti o parere :

lip anglia 130 ron

boge 190 ron

kayaba 195 ron

japan part .....sau cam asa ceva orig 170 ron .....voi ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: prelata iarna la vitara

 

Salut, n-ai nici o treaba cu prelata iarna, e ca si cum ai avea tabla. Cu telescoapele cred ca sint altii mai priceputi sa-ti dea un sfat, parerea mea Kayaba = super OK.

In rest we are the best!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: prelata iarna la vitara

 

eu am un prieten are o vitara si el merge la vantoare,si era cald in masina.rece afara si cand a pus pusca a dat cu ea de asa zisa luneta;)) si a crapat-o.aveti grija la asta se crapa usor. :)

0720059999

0756545953

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: prelata iarna la vitara

 

eu am un prieten are o vitara si el merge la vantoare,si era cald in masina.rece afara si cand a pus pusca a dat cu ea de asa zisa luneta;)) si a crapat-o.aveti grija la asta se crapa usor. :)

sa crapat datorita imbatranirii materialului

cand e nou, materialul are un aspect moale si elastic, parca este acoperit cu silicon

datorita razelor uv si a mai multor cicluri de cald-frig, materialul imbatraneste si devine casant

este valabil in general pentru toate plasticele din lume, cu variatii de la caz la caz, dar finalul e acelasi

in fapt si panza de cort imbatraneste si puterzeste

totul pe lumea asta imbatraneste ...inafara de mine :grin:

forumistul ce se pricepe la toate, in orice topic intervine si baga niste axiome iar cand nu are argumente trece la atacuri la persoana, amenintari, "chemari la interval", jigniri gratuite. Noa, asta e "cocalarul de forum" .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: prelata iarna la vitara

 

Ai dreptate soimule...mi se parea mie ca de cate ori ne intersectam prin arad tu aratai din ce in ce mai tanar, dar m-am gandit ca poate era o parere de-a mea. Poate ne vedem o data la o bere noi astia cu masinile de teren ca prin arad nu prea se organizeaza mai nimik, dar mai repede ca in ritmul asta o sa ajungi minor si nu o sa mai ai voie sa bei...:ha:.

 

Sper sa stii de gluma si sa nu te superi...:tk.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: prelata iarna la vitara

 

cu o prelata noua nu prea ai treaba cativa ani! Dar alea vechi,imbatranite,crapa in draci! Mi-e plin podul de prelate cu geamurile crapate.Care are prelata imbatranita,preferabil sa nu prea umble iarna la ea,in special de geamul spate sa nu se atinga.Eu am acum o prelata de vitara de un an(cumparata noua),si la -15 grade am indoit-o cum am vrut,geamurile si prelata nu sunt deloc casanta!!!Mentionez ca este din Goretex,nu musama!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: prelata iarna la vitara

 

salut,

am prins si eu o iarna cu prelata la masina si nu am avut probleme, cu prelata.de canda am hard top , se face condens pe acoperis pe interior cand afara e foarte frig.

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: prelata iarna la vitara

 

LMSR,ai incercat sa iti pui ceva tapiserie pe plafon la hardtop?Daca e plasticulgol(sau fibra),atunci se poate sa iti faca condens.Lipeste orice,ori musama,ori,eu mai pun mocheta foarte foarte subtire,din comert ,cu 20 lei metrul...arata si frumos...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: prelata iarna la vitara

 

LMSR,ai incercat sa iti pui ceva tapiserie pe plafon la hardtop?Daca e plasticulgol(sau fibra),atunci se poate sa iti faca condens.Lipeste orice,ori musama,ori,eu mai pun mocheta foarte foarte subtire,din comert ,cu 20 lei metrul...arata si frumos...

 

Ori polistiren de 5:ha::ha:

Sper ca stiti de gluma:h5

1995 Nissan Patrol 2.8

Timpul este cel mai bun profesor. Din pacate, isi omoara toti elevii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare