Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Toyota LJ70


Postări Recomandate

ma bate capul sa schimb veverita cu o LJ70 :grin: .....

 

in afara de lucrurile obisnuite la o masina....la acest model la ce trebuie sa casc bine ochii......cam care sunt hibele lor obisnuite? :grin:

 

nu de alta....dar Toyota....nu am avut pana acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Toyota LJ70

 

Mariuse eu zic sa sari din baltita direct in ocean! :ha: Am mers si eu cu LJ70 dar sincer nu m-a impresionat in comparatie cu acaretul din dotare (Y61)...Am mers si cu un HDJ80 VX! ...Si stii ce impresie am avut ...ca in toamna mai o sa fac un loc in parcare! Ori ptr HDJ80 ori ptr un FJ40 (o alta masina care m-a impresionat ...)! :P

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Toyota LJ70

 

HDJ80 este una dintre cele mai tari masini offroad-onroad insa nu poate merge pe unde merge un LJ70 din cauza marimii. La LJ70 este putin cam slab motorul insa cu putine reglaje se mai obtine ceva putere. Hiba ar fi rugina la aripile spate, insa asta se repara. sa mearga bine motorul ca restul nu prea se strica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator van

Re: Toyota LJ70

 

Ce faci Marius cobori din copac(Veverita) si fugi in poiana. :ha: :ha: :ha:

 

Pai ne-ai sedus si ne-ai abandonat.

 

Glumeam si sper sa gasesti unul pe placul tau, din cate stiu LJ sunt masini bune.

 

Spor la cautat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Toyota LJ70

 

Buna ziua

imi permit sa intervin si eu cu o parere referitoare la Toyota.

In februarie am cumparat din Covasna o Toyota , pentru a face o ''recarosare''(aveam una inmatriculata, cumparata cu 800 euro)

Masina a fost data pe autovit si arata sa zicem la calitate-pret ok.

Am achizitionat-o (avea numere rosii) si am plecat spre Arad. Consumul a fost de 27 % ( motor 2lt)plus 1 litru de ulei la 100%

Surpriza mare a fost cand am desfacut-o , sasiul erea varza in partea din spate( reparat asa ca de vanzare cu ziar si kit de fibra),motorul avea pierderi de ulei la palier in spate, prajind discul de ambreiaj .In cutia de viteze s-a umblat si au bagat ceva rulmenti romanesti .In diferential si-a facut cineva ''ucenicia'' si totul arata ca dracu( erea pilitura peste tot).

Toata masina m-a costat 2400 euro , dar am bagat inca 1200 in piese.

Sfatul meu ( nu obisniesc sa dau sfaturi) e sa iei o masina de afara, cele din Romania , mai ales din zone de munte , neinmatriculate sunt de cele mai multe ori chinuite si reparate cu ce au la indemana.

Masina pe care am cumparat-o inmatriculata , am luat-o de la o firma care monta anteneGSM si cara dupa ea un generator de aproape o tona tot timpul.Nu stiu cati soferi si-au facut ucenicia, dar in afara de uleiuri si filtre nu a vazut alta reparatie.Cred ca este o dovada in plus despre calitate.

Cert este ca Toyota este o alegere buna , ce-i drept 2lt e cam slabut ca performante.Mecanicii mei i-au adaptat un intercooler de iveco si parca,parca merge ceva mai bine.

Pot sa spun ca am luat-o la mana surub cu surub, si o spun fara modestie ca Toyota e o masina excelenta si isi merita banii.

Vremurile e grele.

oamenii e nervosi, are arme ,trage

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 1 lună mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare