Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

un cutit mai deosebit


Postări Recomandate

Re: un cutit mai deosebit

 

 

sunt cutite superbe, adevarate opere de arta, si tot pentru acest motiv se si vand

exista o anumita catoorie de astfel de cutite (nu este prezenta la noi in tara din lipsa clientilor, romanii fiind mult mai pragmatici) in care "lucreaza" mesteri

diferenta intre o bijuterie de aur si una de acest gen facuta din otel... este genul la care se adreseaza

sunt astfel de cutite cu insertie de aur, argint, pietre pretioase, fildes de mamut si alte ateriale EXTREM de scumpe, iar lucrarea in sine este similara cu a unui bijutier, dar binenteles, asemenea piese NU se vand pentru a taia cu ele rosii sau sa mergi cu el al o iesire, ci sunt pentru expunere si eventual o valorificare (in profit) ulterioara, dupa ce artistul nu mai este in viata

si preturile sunt pe masura oricum, sa te vad cu un cutit de 1000 euro sau 3000 euro la brau ...ar fi o chestie

forumistul ce se pricepe la toate, in orice topic intervine si baga niste axiome iar cand nu are argumente trece la atacuri la persoana, amenintari, "chemari la interval", jigniri gratuite. Noa, asta e "cocalarul de forum" .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: un cutit mai deosebit

 

Daca te uiti la cutit da....este artist...In schimb cand am vazut cate animale ,si ce exemplare a omorat i-mi vine sa vomit ....:uameni

NISSAN PATROL 4.2-BIG WHITE

SUZUKI SAMURAI-REAL BLUE

HYUNDAY SANTA FEE-BUSINESS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: un cutit mai deosebit

 

am vazut o asa colectie intr-un magazin din reikjavik, lame suedeze cu minere din oase de balena si colti de narval. cel mai ieftin era in jur de 600 euro, asa ca am iesit cu coada intre picioare. cred ca mai am pliantul de reclama pe undeva, cind il gasesc incerc sa-l scanez si sa-l postez

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: un cutit mai deosebit

 

Adevarate bijuterii.. cutitele dar cand vezi pozele de la sectiunea ''hunting'' si mai vezi ca unele sunt facute in Romania ti se face greata.Ce mi-ar place mie ca un hunter din asta sa dea piept in piept cu ursul doar un cu un bat in mana.Scuze de offtopic.

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: un cutit mai deosebit

 

ma bucur ca sunt atat de multi "verzi" pe acest forum :br :g plus ca sunt intru totul on topic.

 

In rest cutitul este o opera de arta tocmai buna de expus.

Nissan Patrol 3.3 SD

Audi A4 1.9 TDI

Mitu L200 2.5 DI-D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: un cutit mai deosebit

 

Ce mi-ar place mie ca un hunter din asta sa dea piept in piept cu ursul doar un cu un bat in mana.Scuze de offtopic.

 

Stii ce mi-ar placea mie....sa dai tu piept cu ursu cu o arma de vanatoare in mana si un cutit de lemn in cealalta.....

Nissan Patrol 3.3 SD

Audi A4 1.9 TDI

Mitu L200 2.5 DI-D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare