Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Vitara lu` Sclipici...cu bare fata spate noi


Sclipici

Postări Recomandate

Re: Vitara lu` Sclipici...cu bare fata spate noi

 

bara a fost facuta pe masina, daca vrei o pot masura...

Acum se modifica in atelier o alta Vitara: bara fata, spate, praguri, portbagaj, scuturi, troliu si snorkel.

Dar toate se fac direct pe masina, ptr ca toate conservele astea sunt strambe, nu-ti dai seama "din oki" dar nu poti face bara simetrica dreapta/stanga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 57
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Vitara lu` Sclipici...cu bare fata spate noi

 

Fratilor, degeaba vreti cotele.

Am facut la Sibiu o bara dupa cotele lui mishu si nu s-a potrivit de nici o culoare pe alta vitara.

Trebuie facuta pe masina. Altfel nu se potrivesc prinderile, colturile, mijlocul s.a.m.d

0763651150 / suzukivitararo@yahoo.com

http://www.suzuki-vitara.ro / http://www.market4x4.ro

Kituri Suspensie Si BodyLift

Suzuki Vitara, Jimny, Daihatsu Feroza, Mitsubishi Pajero, L200, Opel Frontera

Scuturi Protectie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Vitara lu` Sclipici...cu bare fata spate noi

 

Eeeexact .

Avem o alta Vitara pe masa , pentru implanturi pe la buze , pe la fese....Spatele nu e simetric . Alta , din nou....unica , asa le-a facut Creatorul ...La latime se potriveste cu altele , dar e mutata spre dreapta cu 10 mm.De aici se schimba citeva unghiuri si respectiv lungimi de elemente .

Cum spuneam , UNICATE , felicitari posesorilor .

Totusi , citeva cote generale se pot folosi , dar fara a avea speranta ca ar putea fi definitorii . Probabil ca si produsele unor mari firme de profil se potrivesc perfect ...la masini noi .Pentru masinile in jurul majoratului solutia e ajustarea la montaj sau custom made .

Am sa-i aduc aminte lui Sclipici ( inteleptul triadei ...plecaciune , boierule ) sa puna ceva foto . Dimensiuni ... cele exterioare , de gabarit- pentru o oarecare inspiratie .

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Re: Vitara lu` Sclipici...cu bare fata spate noi

 

:ha: nu te supara. daca imi aduci bara (cat de cat rezistenta offroad) - spate si fata la banii astea iau si eu 20-30 de bucati. Mie imi vin barile peste o saptamana si au costat ambele 800E si consider ca e un pret ok. Poate nu am eu norocul ala si nu stiu unde sa caut.

 

Salut,

Ti au venit barile ? Niste poze si pareri ar fi bine venite.

Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 luni mai târziu...

Re: Vitara lu` Sclipici...cu bare fata spate noi

 

Intre timp , bara a fost indoita de citeva ori ,dar numai indentatii minore ( tzaranu' de chilloteaza masina asta in teren pare el calm , dar e genu' ala periculos de psihopat care tace si fu**te ) si redresata o data , la un colt care s-a luat la trinta cu o cioata , intruna din acele pozitii imposibi de anticipat . Si-a facut datoria de protectie a caroseriei , exact asa cum trebuie . Si a mai fost modificata , primind si un troliu , pe un sistem de montaj tip ARB, adica placa troliu corp comun cu bara .Adica a mai capatat citeva diafragme si ranforse , ca sa-i fie de bine .

 

Asteptam sa-si trosnesca diferentialul , are rezervare la conversie pe punti de ...remorca ... cred ...

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare