Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Posibilitati de offroad spre... si pe Litoral!


terrano

Postări Recomandate

Prima data va dau cateva poze apoi urmeaza si filmul. Idea este ca dupa iesirea de pe autostrada masinile erau bara la bara, pana la urma dupa multe intrebari puse un localnic mi-a zis de drumul pietruit pe malul canalului Dunarea- Marea Neagra, e SUPER, de la Basarabeni din centru la dreapta , treci podul peste canal apoi la vreo 200 de metri la stanga in sus dupa cariera de pe malul canalului. De acolo pana la podul din Agigea drum excelent de macadam. Si cu priveliste bineinteles. A si mai este monumentul acela gigantic, care e impresionant. Poate stie cineva cum se numeste? Apoi a doua zi au urmat trecerile peste ape de aproape jumatate de metru si asta in mijlocul statiunilor Jupiter, Neptun Olimp. Hmmm, totusi prefer la munte...

Suzuki Jimny 1,3, an1999

Nissan Terrano II, 2,7 TDI, an2001

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Placerea a fost maxima cand am dat de acest drum pe langa canal. Nu cred ca vreodata o sa mai intru in Constanta numai ca sa trec spre Mangalia. A si am uitat sa va zic, dupa ce am intrat inapoi la Agigea am vazut ca un Cielo a carui numar am retinut, ma depaseste, era chiar in fata mea in coloana inainte de Basarabemi (la 15 km de Constanta). Mi-au confirmat ca au trecut fara oprire, deci concluzia ca eu meegand cu 40km/h facand mai multe opriri pentru poze, film, etc. am ajuns inaintea lor.

Referitor la furtuna , ploaie, pana la urma am stat doar o zi la mare, efectiv nu era de stat. Dar am bagat si eu la ape acaretul. Apropo prima data am trecut fara a cupla reductorul, si masina a incetinit mult, numai numai ca nu a murit motorul desi aveam turatie destul de mare de la inceput. A doua oara la Neptun acolo deja am cuplat 4x4 cu reductor, deci 4L-ul. A fost mult mai ok. Cum se procedeaza?

Suzuki Jimny 1,3, an1999

Nissan Terrano II, 2,7 TDI, an2001

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Placerea a fost maxima cand am dat de acest drum pe langa canal. Nu cred ca vreodata o sa mai intru in Constanta numai ca sa trec spre Mangalia. A si am uitat sa va zic, dupa ce am intrat inapoi la Agigea am vazut ca un Cielo a carui numar am retinut, ma depaseste, era chiar in fata mea in coloana inainte de Basarabemi (la 15 km de Constanta). Mi-au confirmat ca au trecut fara oprire, deci concluzia ca eu meegand cu 40km/h facand mai multe opriri pentru poze, film, etc. am ajuns inaintea lor.

Referitor la furtuna , ploaie, pana la urma am stat doar o zi la mare, efectiv nu era de stat. Dar am bagat si eu la ape acaretul. Apropo prima data am trecut fara a cupla reductorul, si masina a incetinit mult, numai numai ca nu a murit motorul desi aveam turatie destul de mare de la inceput. A doua oara la Neptun acolo deja am cuplat 4x4 cu reductor, deci 4L-ul. A fost mult mai ok. Cum se procedeaza?

 

 

CAND MAI INTRI IN VAD DE APA :old cupleaza tot timpul 4l si numai cu viteza antaia , nu schimba vitezele cit timp esti in apa si nu calca ambreajul

 

vadurile de apa se trec prima oara cu pasul(ca sa nu ai surprize)

Patrol...lung...urat si dus cu pluta...nume de cod...Animalu !!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci am comis mai multe greseli: am intrat cu 2H, am schimbat viteza, si am mers prea rapid. Clar ca incep sa invat :grin:

 

totul este bine cand se termina cu bine :D

 

bine ca te-ai distrat :gr1

 

dar pe viitor ai grija BAFTA IN CONTINUARE!

Patrol...lung...urat si dus cu pluta...nume de cod...Animalu !!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare