Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

RB30 ... propunere proiect ...!!


Lipoveanu

Postări Recomandate

  • 2 luni mai târziu...
  • 1 lună mai târziu...

Re: RB30 ... propunere proiect ...!!

 

skyline-ul din ''cauza '' puterii motorului la masina de serie/an de fabricatie e interzisa pe strazile angliei , masina fiind folosita 90% in concursurile de drift...daca ai posibilitatea modificarii ...bafta;ar fi interesant un motor de skyline pe un 4x4,mai ales ca poate ajunge cu ceva modificari la 500+ cp :h5

Hai nu serios? Tocmai in Anglia sa se interzica vreo masina? Gresesti amarnic.Anglia e tara tuturor masinilor. Atunci ce sa mai zicem de bugatti 1001 HP?

Unde esti tu Tepes Doamne...???
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: RB30 ... propunere proiect ...!!

 

Skyline-ul nu e deloc interzis pe strazile angliei exista chiar un film despre aceasta masina, film in care rolul principal e jucat de un club al proprietarilor de Skyline din Anglia. Totusi RB 30 a fost montat pe modelul R31 fabricat intre 1986-1989

Patroll
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: RB30 ... propunere proiect ...!!

 

Skyline-ul nu e deloc interzis pe strazile angliei exista chiar un film despre aceasta masina, film in care rolul principal e jucat de un club al proprietarilor de Skyline din Anglia. Totusi RB 30 a fost montat pe modelul R31 fabricat intre 1986-1989

 

nu vorbi din auzite ..... mai documenteaza-te ..!!!

cumpar oblon patrol 260 la 2 usi ...!!!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Re: RB30 ... propunere proiect ...!!

 

Nissan Patrol Y61 4.8 Benzina ~250CP din fabrica

Nissan Patrol Y60 4.8 Benzina preparat in Dubai ~900CP totul tin butoane si calculatoare...

In momentu ala vezi ca un Nissan Patrol (masina de teren) depaseste cu usurinta Mercedes,BMW,Ferari,Lamborghini,... si Toyota bineinteles... :P

NISSAN PATROL GR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 ani mai târziu...

Re: RB30 ... propunere proiect ...!!

 

si eu studiez problema inlocuiri RD28Ti cu ceva mai bun.

am vazut pe forum in Australia ca motoarele RB25DET sau RB25DETT (turbo sau bi turbo) se pupa la fix cu transmisia originala. (http://www.patrol4x4.com/forum/nissan-patrol-gu-gr-10/gu-conversion-rd28-out-rb25det-20229/)

 

exista motoare Ok pe net, dar din pacate sunt fie in Australia/Asia sau USA.

Am gasit de exemplu motoare complete (inclusiv ECU, loom, parte electrica) http://www.japimports.com.au/engine_gear.htm dar problema mea este: cum dracu le aduc in Romania?

Costa transportul cat motorul, plus vama, plus .......

 

ma gandeam sa iau un Skyline sh si sa-l fac bucati (erau cateva pe mobile intre 2000 si 3500 euro)

 

ma mai gandesc. Proiect pentru 2012, cu siguranta. :old

:dr1

PATROL Y61

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare