Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

• GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Discutii - Suzuki Fest 2010

Guest Boros Geza
 Share

Recommended Posts

Guest Boros Geza

Salut,

Toate bune si frumoase pana acuma, s-a inscris multa lume, organizatorii sunt fericiti, doar ca in Sighisoara pana in momentul actual nu s-a cerut nici macar o aprobare pentru desfasurarea acestei intruniri. Sighisorenii asteapta cu nerabdare inceperea SUZUKI FEST mai ales POLITIA ROMANA, OCOLUL SILVIC, cei de la MEDIU, PAROHIA EVANGHELICA(asta deoarece ei detin marea majoritate a padurilor din jurul sighisoarei), etc.

Fac aceasta postare ca cei care se inscriu sa fie in cunostinta de cauza.

Din pacate organizatorii nu sunt interesati de aceste detalii nesemnificative, important pentru ei este taxa de inscriere, nu siguranta participantilor si buna desfasurare a acestui eveniment.

Din pacate a ajuns si SUZUKI FEST DOAR O MODALITATE DE A FACE BANI.

Cu respect,

Un simplu Sighisorean.

• Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Re: Suzuki Fest 2010

@ BOROS GEZA - IAR incepeti cu scandalurile............. in loc sa va ajutati intre voi sighisorenii, va mancati intre voi parca nu ar fi loc pentru toata lumea....... urat din partea voastra!!!!!!!!

Guest Boros Geza

Salut Clau,

Ai vazut undeva scandal? eu am adus la cunostinta participantilor situatia din teren. In primavara cu toate autorizatiile acordate s-au intamplat lucruri neplacute si au avut de suferit doar participantii, nicidecum organizatorii.

Ce este foarte important dupa parerea mea este sa se cunoasca aceasta situatie.

Nu cred ca am inceput cu povesti lungi motivele, cine a inceput ce anume, cine e vinovat, etc... sunt doar niste fapte despre care cei care dau banii trebuie sa stie, ca nu cumva distractia sa se transforme in ceva deloc distractiv.

Guest Boros Geza

Aceasta fraza a aparut ca urmare a intrbarii retorice a unia dintre organizatori, care a sunat cam asa: tu crezi ca eu fac asta(SUZUKI FEST) din Hobby?????......

Mai departe nu vreau sa intru in amanunte, din pacate am deja un iz foarte amar. Veverita mea abia astepta sa se inscrie, din pacate din anumite motive obiective ne fiind inmatriculata ramane cum apare in poza(adik. nemiscata), poate un pic mai curata :wink:.

Salut,

Toate bune si frumoase pana acuma, s-a inscris multa lume, organizatorii sunt fericiti, doar ca in Sighisoara pana in momentul actual nu s-a cerut nici macar o aprobare pentru desfasurarea acestei intruniri. Sighisorenii asteapta cu nerabdare inceperea SUZUKI FEST mai ales POLITIA ROMANA, OCOLUL SILVIC, cei de la MEDIU, PAROHIA EVANGHELICA(asta deoarece ei detin marea majoritate a padurilor din jurul sighisoarei), etc.

Fac aceasta postare ca cei care se inscriu sa fie in cunostinta de cauza.

Din pacate organizatorii nu sunt interesati de aceste detalii nesemnificative, important pentru ei este taxa de inscriere, nu siguranta participantilor si buna desfasurare a acestui eveniment.

Din pacate a ajuns si SUZUKI FEST DOAR O MODALITATE DE A FACE BANI.

Cu respect,

Un simplu Sighisorean.

Domnule simplu Sighisorean,

In primul rand, asa cum cere Regulamentul acestui forum, trebuie sa iti faci o prezentare ca sa stim si noi cu cine stam de vorba. Exista sectiune dedicata acestui lucru aici pe forum.

In al doilea rand, eu banuiesc ca esti din grupul frustratilor suparati ca ei nu sunt "in carti" si acum incercati din rasputeri ca sa bagati bete in roate.

Cunosc foarte bine fenomenul pt ca asemenea grupuri exista peste tot.

Cand ati facut "faimosul" Campionat Intercarpatin, ati avut la Sighisoara aprobari de la toate autoritatile? Nu prea cred.

Asta e... Invidia si frustrarea e mare peste tot. E un lucru de care nu vom scapa niciodata.

:uameni

Hai sa lamurim problemele:

1. Prezintate cine esti.

2. De ce te doare capul de aceasta competitie daca nu esti implicat.

3. Eu una pot afirma ca anul trecut Crinul a pus o caruta de bani pentru a acoperii gaura de la SuzukiFest 2009 (in concluzie nu este asa o mare afacere a face concursuri)

Guest Boros Geza

Buna Max,

1) sa rezolvat cu prezentarea

2) te rog ,nu fa presupuneri despre apartenenta la anumite grupuri

3) as fi vrut cu mare drag sa particip, am fost invitat personal de catre Ureche, dar crezi ca risc un dosar penal pentru un weekend in padure?????

Guest Boros Geza

Clau, despre cati bani se fac sau nu se fac nu discut deoarece nu am cunostinte in acest domeniu ,dar te rog citeste ce am scris eu mai sus

Buna Max,

3) as fi vrut cu mare drag sa particip, am fost invitat personal de catre Ureche, dar crezi ca risc un dosar penal pentru un weekend in padure?????

1. Asa e si normal.

2. Afirmatia mea a fost facuta pe baza tonului si ideilor scrise chiar de tine mai sus. Daca ai putea sa citesti ce ai scris dar la modul obiectiv, iti spun eu ca asta ai intelege si tu.

3. De ce crezi tu ca risti dosar penal? Am inteles ca masina ta e neinmatriculata dar daca esti in padure , fara ca sa ajungi pe drumurile publice, nu exista motiv de dosar penal. In rest, legat de proprietarii sau administratorii terenurilor pe unde trec traseele, tu, atat timp cat esti inscris oficial in concurs sau ce o fi acolo, nu ai de ce sa iti faci griji. Daca sunt probleme, organizatorul trebuie sa raspunda. Tu raspunzi doar daca te apuci de distrus padurea, tai copaci, rupi podete, etc..

Guest Boros Geza

Atunci sfatul meu este sa nu te bagi in lucruri pe care nu le cunosti. Ne-am saturat de binevoitori ca nu fac nimic doar isi dau cu parerea..........

Dragul meu Domn Clau,

Eu nu ma bag in lucruri la care nu ma pricep, am dat un citat din care se intelege foarte clar de ce am afirmat ca:

"Din pacate a ajuns si SUZUKI FEST DOAR O MODALITATE DE A FACE BANI."

Acesta este punctul meu de vedere, nu trebuie sa fii de acord cu mine, eu pot accepta acest lucru fara nici macar cea mai mica problema.

Buna Max,

Ai murdarit veverita in curte? Vino spectator....cu Loganu....:h5

Guest Boros Geza

2. Afirmatia mea a fost facuta pe baza tonului si ideilor scrise chiar de tine mai sus. Daca ai putea sa citesti ce ai scris dar la modul obiectiv, iti spun eu ca asta ai intelege si tu.

3. De ce crezi tu ca risti dosar penal? Am inteles ca masina ta e neinmatriculata dar daca esti in padure , fara ca sa ajungi pe drumurile publice, nu exista motiv de dosar penal. In rest, legat de proprietarii sau administratorii terenurilor pe unde trec traseele, tu, atat timp cat esti inscris oficial in concurs sau ce o fi acolo, nu ai de ce sa iti faci griji. Daca sunt probleme, organizatorul trebuie sa raspunda. Tu raspunzi doar daca te apuci de distrus padurea, tai copaci, rupi podete, etc..

2. Are iz, asa este, dar chiar nu am nici macar cea mai mica problema ca "nu sunt in carti", pentru ca nu pot, nu vreau, nu stiu, si mai ales pentru ca nu am timp de asa ceva

3. Din fericire am ajuns sa cunosc zona Sighisoarei bine pot spune, si este aproape imposibil sa nu se ajunga pe drumuri publice, sper sa nu se intample, eu oricum nu risc. Cele intamplate in primavara se pot repeta din pacate si ar fi pacat. In rest e treaba organizatorilor, dar situatia trebuie cunoscuta si de participanti. Eu nu voi participa din aceste motive, si cred ca este corect ca cei care participa sa afle aceste lucruri, in rest fiecare dintre cei inscrisi pot sa decida singuri

Guest Boros Geza

Ai murdarit veverita in curte? Vino spectator....cu Loganu....:h5

Nu mosu, asa am cumparat veverita murdara

Guest Boros Geza

Domnule Boros Geza daca te intereseaza asa de mult acest concurs, de ce nu mergi tu la autoritati si poate scoti tu autorizatii !!!!!!!!

Scuze pntr "Domnul"

nu ma intereseaza asa de mult, dar poate participantii sunt interesati

Edited by Boros Geza

Gata,

Toti concurentii au fost informati, LA REVEDERE DOMNULE BOROS, fugi si numai intra pe forum decat la rubrica "INFORMATORI"

:h5

Guest Boros Geza

Gata,

Toti concurentii au fost informati, LA REVEDERE DOMNULE BOROS, fugi si numai intra pe forum decat la rubrica "INFORMATORI"

:h5

La revedere:old

Stimate Domn Boros Geza,

Ma bucura grija care o porti pentru participantii SuzukiFest si pentru organizatori.

Te asigur ca evenimentul are obtinute autorizatii.

Deasemenea te asigur ca pana acum am organizat 4 evenimente si nici macar la unul nu a ramas un leu profit.

M-as bucura sa ai dreptate si din acest an sa devina O FABRICA DE BANI dar stiu ca realitatea e alta.

Deasemenea asa cum am mai spus traseele de la SuzukiFest nu ies deloc pe drumuri publice,asa ca cei care au masinile neanmatriculate pot sa vina linistiti.

Daca esti un "Simplu Sighisorean" si vrei sa participi la eveniment esti binevenit si te asigur ca organizatorii raspund pentru orice probema ivita,asa ca te asteptam la inscrieri.

Pe principiul SA MOARA CAPRA VECINULUI va salut si sa ne vedem sanatosi la Sighisoara :2dr

Offroad Racing Romania-THE ORIGINAL since 2006

KAMIKAZE TEAM

Guest Boros Geza

Te asigur ca evenimentul are obtinute autorizatii.

Buna Domnule Tuparu

Daca evenimentul are MACAR 1 AUTORIZATIE asteptam cu interes postarea ei/lor pe forum

Share

• Create New...

Important Information

Access to the Club4x4 Forum is conditioned by adhering to our Rules - Terms of Use