Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Problema tamburi spate SsangYong `97


vertical
 Share

Recommended Posts

Masina mea are ca si an de fabricatie 1997 si acum ceva zile am mers cu ea la service pentru a schimba tamburii spate de la frana de mana,bielete la directie si un pivot , iar cei de service mi-au spus ca nu sunt piese pentru modelul meu, sau ca ar fi dar nu se potrivesc ! Nelamurirea mea este daca au dreptate ca se gasesc greu sau nu au vrut sa faca treaba ! Voi unde reparati masinile !?

MS

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Re: Problema tamburi spate SsangYong `97

 

Salut,

 

si eu am probleme cu frana de mana. Cand am cautat am gasit sabotii la Unix, undeva pe la 400 RON. Nu i-am rezolvat pentru ca nu sunt convins ca cu saboti noi o sa rezolv problema. Cumva uzura la sabotii existenti nu este mare, si este numai la capete. Am reglat cat am putut, dar parerea mea este ca excentricul ar trebui marit, ca sa mareasca actiunea. Sunt curios daca tu ai rezolvat.

 

Numai bine

SSangYong Korando 2.3i GPL
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Re: Problema tamburi spate SsangYong `97

 

Salut,

 

si eu am probleme cu frana de mana. Cand am cautat am gasit sabotii la Unix, undeva pe la 400 RON. Nu i-am rezolvat pentru ca nu sunt convins ca cu saboti noi o sa rezolv problema. Cumva uzura la sabotii existenti nu este mare, si este numai la capete. Am reglat cat am putut, dar parerea mea este ca excentricul ar trebui marit, ca sa mareasca actiunea. Sunt curios daca tu ai rezolvat.

 

Numai bine

 

Poti sa schimbi excentricul,sa o reglezi sa schimbi saboti ,sa-o ..... pentru ca tot 2 luni maxim o sa tina frana de mana !!!!! Este idioata proiectata din fabricatie! Ai 2 soluti una sa ii pui saboti normali si tot mecanismul de la o masina cu acelasi diametru la tamburi ,ori ( varianta mea ) o faci hidraulica cu un cilindru receptor de ford escort.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Access to the Club4x4 Forum is conditioned by adhering to our Rules - Terms of Use