Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

• GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

probleme bord pajero - becuri punte

suacristian
 Share

Recommended Posts

Re: probleme bord pajero - becuri punte

Palpaie doar pe 2x4 sau si pe 4x4 ?

Daca palpaie doar in 2x4 atunci patesti ca mine si anume una sau mai multe componente ale cuplajului vacumatic ( furtun, compresor...) nu functioneaza sau sunt rupte, iar puntea fata va ramane cuplata in 4x4 .... .pana la remedierea problemei :grin:.

i have a pajero , don't be jealous :)

Samurai '88 >Suzi Quatro.

Palpaie doar pe 2x4 sau si pe 4x4 ?

Daca palpaie doar in 2x4 atunci patesti ca mine si anume una sau mai multe componente ale cuplajului vacumatic ( furtun, compresor...) nu functioneaza sau sunt rupte, iar puntea fata va ramane cuplata in 4x4 .... .pana la remedierea problemei :grin:.

Verifica senzorul ala totusi si vacuumurile (vezi si solenoizii)...si al meu palpaie pe fata in 2x4 dar tractiunea e decuplata...bine ca mi-am adus aminte sa vad ce are si ala...presupun ca e solenoidul deoarece daca iau borna + si o pun la loc unul din solenoizii aia tzacane si unu nu...

Sunt montati pe semiaripa dreapta in compartimentul motor undeva dupa carcasa la filtru de aer si recipientul de ulei de la servodirectie...nu ai cum sa ii ratezi...

Am si eu aceeasi problema. Palpaie led-urile de la puntea fata. Initial, am zis ca e ceva grav, dar, in cazul meu, nu e. Cuplarea 4x4 functioneaza perfect, e o problema de senzor doar sau de un fir legat aiurea. M-am obisnuit deja cu "discoteca".

"Umblati cu bine!"

am patit-o si eu la unu dintre fostele mele mitsu ,chestia e k nu decupla si imi tot palpaia in bord.

are o tija care nu mai culisa cat trebuia , am curatat-o si acum merge f usor si nu-mi mai palpaie in bord dupa ce trec pe 2x4

Sunt chiar asa de terminate de trebuie sa le schimbii ?? Incearca sa le incarci cu un redresor.

"Planning is bringing the future into the present so that you can do something about it now."

-- Alan Lakein

Poate ai ceva consumatori care iti raman conectati si iti descarca bateriile sau poate "fura" curent pe undeva.ai putea verifica asta inainte de a da banii pe baterii mai ales ca ai doua.

"Planning is bringing the future into the present so that you can do something about it now."

-- Alan Lakein

• 1 year later...

am dat peste acelasi obstacol si abia dupa vreo 48 ore de chin,un baietas a reusit sa-i dea de cap

Florin: 0722781596

Te-ai uitat sa vezi cand a fost ultima postare?

"Sunt mai multi cei care capituleaza, decit cei care esueaza." Henry Ford

Share

• Create New...

Important Information

Access to the Club4x4 Forum is conditioned by adhering to our Rules - Terms of Use