Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Posibilitati de inaltare - masina cu arcuri lamelare


SPV13R

Postări Recomandate

Salutare,

 

Am un 70, 4,2 diesel, suspensie ome cu arcuri cu foi, fara alte modificari.

Care ar fi marimea maxima a cauciucurilor pe care as putea sa le pun sau ce ar trebui sa fac sa ajung la 35 pe masina.

Momentam am 33 dar o vreau mai inalta.

Sau sa o las pe 33 si sa ii pun punti de unimog sau ceva asemanator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Posibilitati de inaltare

 

Salutare,

se puni punti de unimog sau sa ridici un pic masina ..... sunt doua lucrurile foarte diferite si cu costuri foarte diferite.....

 

da ca ai un buget limitat sau sa nu vrei sa cheltuiesti o mica avere.... poti sa resolvi co body lift, cu o cheltuiala de 400 euro ai resolvat.

da ca vrei sa puni punti de unimog sau similari ...... pregateste pt 5/6000 de euro de inceput.

lucrare ar trebui sa schimbe total posibilitate masini si ar fii frumos sa poti sa la faci. toyo 70 deja este o mic monstul in off road cu punti portale ( gen unimog sau volvo) ar trebui sa fie fantastica.

orice solutie alegi sa ne povestesti.

maurizio

tel. 0785 366 599 (mauri)

dreamservice2005@yahoo.com

 

Ssangyong Musso 3,2 6 cil 6 trepte sonauto ex dakar

ESTOTE PARATI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 ani mai târziu...

Re: Posibilitati de inaltare - masina cu arcuri lamelare

 

Daca mai doresti sa iti inalti 70-ul cu punti de Unimog eu am 2 de pe un unimog 421

 

Sauuuuu........ "Dama cu camelii"..........,sus cu arcurile peste punte:wink:

Spor la treaba !!!!!

 

Oct 2010.....oct 2013......tot e bine ca i-ati raspuns....."mai bine mai tarziu decat niciodata!" :ha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare