Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

• GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

diferential blocabil spate samurai

ionica77
 Share

Recommended Posts

am cumparat din germnia un diferential spate cu blocabil de samurai af.1986,stie cineva daca merge sa pun diferentialul spate pe un samurai din 1987,din auzite de la uni mecanici au zis ca nu se poate pune numai daca schimb si diferentialul fata ca daca nu sant pereche se poate rupe cva.punte care am cumparato este complecta trebuie montata,dar nu stiu ce sa fac.:tk

Re: diferential blocabil spate samurai

E simplu ...numara ''dintii'' de la coroana si pinion .... la planetare (spate).... daca sunt acelasi numar ... merge fara probleme

da dar nu se poate numara decat daca desfac partea din fata care tine coroana si pinionul,trebuie sa fie acelasi nr de dinti si pe fata,exact cum sant in puntea spate.

Sef , daca descfaci spatele la tine .... si dif spate din 86' are acelasi nr la coroana si pinion inclusiv planetara cu cel din 87' ....il poti pune fara probleme fara sa mai desfaci fata ...

Club Sportiv x3m

Valcea

Proba o poti face "babeste" adica sa blochezi o roata si o invarti pe cealalta 2 ture, si verifici cate ture face flansa de la cardan. Ala e raportul.

4x4

• 8 years later...

Buna ziua,

Poate cineva sa imi zica cate suruburi are coroana de la diferentialul de Samurai din 1999? Am pe cineva care imi poate achizitiona un Blocant spate direct din china si nu prea stiu care s-ar potrivi. Rd 208 parca e cu 10 suruburi iar rd 209 este cu 12 suruburi.

Imi poate da cineva detaliile acestea si cate solinturi la planetara.

Merci!

Share

• Create New...

Important Information

Access to the Club4x4 Forum is conditioned by adhering to our Rules - Terms of Use