Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Frontera 2.5 tds


SUPERDRAGOS

Postări Recomandate

Re: Frontera 2.5 tds

 

da, te-am ratat.Am fost pe la Dambovicioara,nu pe la tine prin zona.S-ar parea ca de 1 Mai ma duc la Durau..Vi?

Pai am crezut ca ai fost doar in zona Horezu... De 1 Mai nu pot ajunge la Durau :op :grin:

ex: ARO 244 3.1D & Opel Frontera 2.3TDI :cort
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...
  • Răspunsuri 72
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Re: Frontera 2.5 tds

 

Eeee...Ia sa vedem ce-am mai prestat din aprilie pana acum..de departe ce mai importanta modificare ar fi adaptarea scaunelor si banchetei de Porsche Cayenne pe frontera mea.[ATTACH=CONFIG]196960[/ATTACH]DSCN0828.thumb.JPG.31ecbb27db1cc566889e001bc7031231.JPG[ATTACH=CONFIG]196962[/ATTACH]

La scaune adaptarea a durat 2-3 zile,la bancheta insa..Cam 2 saptamani.Principala problema a fost ca era mai lata decat a mea.Si mai inalta,dar asta a fost mai simplu.Pe latime s-a taiat o "felie"de 5 cm din partea mai mare,respectiv cea cu cotiera.Inclusiv din cotiera.Suportul de cotiera l-am montat mai cote`,sudura,probe,iar sudura,iar probe..Cam asta e rezultatul final.

M-am mai jucat si pe la schimbatoare,sa fie in ton,si probabil urmeaza volanul.

INtre timp,o mica zbenguiala de acum 1 luna,pe la tabla butii.

DSCN1018.thumb.JPG.76b45683f2c8554b56a65eb3bb19e645.JPG

DSCN1019.thumb.JPG.a582f4214d867865c4a9544c88791bb5.JPG

Editat de SUPERDRAGOS
0722.246.245-YMS/e-mail-stoica.mdragos@yahoo.com
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Frontera 2.5 tds

 

Si eu vreau sa pun niste scaune bengoase, dar fiind in 2 usi gasesc cam greu... O sa plec prin italia si poate o sa gasesc niste scaune de alfa pe la dezmambrari, ca acolo sunt mai ieftine.

Frontera A Sport 2.0

freelander 2001 td4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Frontera 2.5 tds

 

Pe orice masina se potrivesc scaune de la orice masina,cu modificarile de rigoare,cu 1 conditie : sa ai ceva notiuni de mecanica/tehnica,sau sa ai bani,s-o faca altii pentru tine.

Fara modificari se potrivesc cele de Frontera si atat.

0722.246.245-YMS/e-mail-stoica.mdragos@yahoo.com
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Frontera 2.5 tds

 

Cred ca cel mai important e sa ai vointa, ca notiunile le dobandesti.

Gasesc greu pentru ca imi trebuie rabatabile si toate pe care le-am gasit si mi-au placut nu erau rabatabile...

Frontera A Sport 2.0

freelander 2001 td4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Frontera 2.5 tds

 

Ar trebui sa cauti scaune Recaro vechi,de prin 90,se rabateaza toate si se adapteaza usor la orice masina.Le iei foarte ieftin,dar trebuie investit in ele destul de mult.

Daca iei ceva generatie mai noua,relativ intregi,nu vei investi prea mult in ele,dar vei avea probleme la adaptarea pt.frontera,sinele sunt apropiate una de alta si diferenta de nivel e de 3.5 cm.Si de aici balamucul..Dar nimic nu e de nerezolvat.

0722.246.245-YMS/e-mail-stoica.mdragos@yahoo.com
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 săptămâni mai târziu...

Re: Frontera 2.5 tds

 

Cine ti l-a facut asa fain? L-as imbraca si pe al meu in piele neagra (e cam uzat). Felicitari pentru interior!

 

:ha1 tu cine crezi :ha1

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?82440-Volane-mansoane-reparatii-modificari-adaptari-scaune

4x4MANIA is where we are !!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...
  • 4 luni mai târziu...

Re: Frontera 2.5 tds

 

Deocamdata am desfacut ligheanul,ca facea zgomot destul de nefiresc,plus ca in ultimul timp incepuse sa sara o tija..Nu stiu daca e posibil sa fi intrat singura la loc,(e stiut ca Frontera se repara singura),dar am hotarat sa-i schimb toti tachetii,pentru ca nu aveam chef sa plec in concediu cu trusa dupa mine,in loc de bagaj.

Cei vechi aveau un jos in rola de 3-6 mm,ceea ce explica saritul tijelor si zgomotul de tractor.Asteptam pe cei noi cu deosebit interes...Revin cu poze.

0722.246.245-YMS/e-mail-stoica.mdragos@yahoo.com
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Re: Frontera 2.5 tds

 

Pai deja le schimba pe banda rulanta. Stie exact ce si unde tre modificat. :grin:

E frumos si pe negru. Dar mai elegant pe crem si venea mai bine cu volanul.

Dar si mai greu de intretinut...

Nissan Navara Double Cab D40 2009
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Frontera 2.5 tds

 

Ce facusi, bre, iar schimbasi interiorul?

 

Bre,iti jur,m-am apucat sa schimb tachetii,si nu stiu ce dracu`s-a gresit la montaj,cat n-am fost atent si na belea..Cand ma uit,scaune negre,bancheta neagra...Nu stiu ce sa mai cred.De vina cred ca e siliconul de la capac,sau uleiul scos,ca alea erau mai negre,in rest nu.

0722.246.245-YMS/e-mail-stoica.mdragos@yahoo.com
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Frontera 2.5 tds

 

Bre,iti jur,m-am apucat sa schimb tachetii,si nu stiu ce dracu`s-a gresit la montaj,cat n-am fost atent si na belea..Cand ma uit,scaune negre,bancheta neagra...Nu stiu ce sa mai cred.De vina cred ca e siliconul de la capac,sau uleiul scos,ca alea erau mai negre,in rest nu.

 

E clar ... e de la ulei ... bine ca n-a sarit si pe plafon :grin:

4x4MANIA is where we are !!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare