Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Navigatie Nokia


proffroad

Postări Recomandate

Eu mi-am cumpărat un telefon... cu navigaţie: Nokia C5. Zice că are hărţi gratis, OVI. Nu mă pricep deloc la aşa ceva. Poate cineva să mă înveţe ce hărţi să folosesc? Accept şi alte sfaturi, chiar şi critici.

 

Mulţumesc!

 

Florin

Mitsubishi Pajero SWB 1993

4D56TD manual Super Select

Volan dreapta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Navigatie Nokia

 

Acest telefon folosește un sistem de operare Symbian(aproape ca orice Nokia) pe care merge instalat și folosit GARMIN MOBILE XT cu harta României RO A.D. 2008(sau mai nou). Eu l-am instalat și merge.

Telefonul nu este strălucit dar e mulțumitor: are semnal foarte bun(ORANGE) și ține bateria(dacă nu-l omori cu internetul, gps-ul sau video).

Dacă vrei să pui Garmin-ul și te pricepi puțin la calculator, te pot ajuta cu sfaturi și link-uri.

Navigația de la Nokia e slabă pentru RO.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Navigatie Nokia

 

Eu am Nokia cu symbian si cu senzor GPS incorporat,am scos rahatul ala de Ovi si am pus Garmin , merge ok ,e putin mai greoi decat un laptop cu senzor gps extern si acelasi garmin dar iti poti face treaba foarte bine cu el.Eu sunt multumit de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Re: Navigatie Nokia

 

Cel mai bun lucru la Nokia C5 este procesorul de 600 Mhz .Acesta îl face să lucreze ca un telefon cu sistem de operare propriu. GARMINUL pornește imediat și găsește sateliții foarte repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Navigatie Nokia

 

Eu am OVI de la Nokia pe E72, si de vre-o luna vad ca au schimbat harta de Romania, au toate stradutele din orase, drumuri judetene, comunale,etc. In stainatate merge brici, dar trebuie sa deactivezi accesul la net, ca te omoara.

Land Rover Discovery td5 1999

Jaguar XJ8 2002

Ford Mustang Ecoboost 2017, Land Rover Discovery Sport (benzina) 2017

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Navigatie Nokia

 

Eu am OVI de la Nokia pe E72, si de vre-o luna vad ca au schimbat harta de Romania, au toate stradutele din orase, drumuri judetene, comunale,etc. In stainatate merge brici, dar trebuie sa deactivezi accesul la net, ca te omoara.

Ai făcut upgrade de curând, că la mine nu arată decât drumuri naționale? Ori ORȘOVA e un cătun? Sunt interesat deoarece softul de la OVI merge mult mai repede(dar este „aerisit”).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Navigatie Nokia

 

Am facut update acum o luna.

Land Rover Discovery td5 1999

Jaguar XJ8 2002

Ford Mustang Ecoboost 2017, Land Rover Discovery Sport (benzina) 2017

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Navigatie Nokia

 

Eu am o parere buna despre hatile Ovi maps. Ba chiar sunt marcate o gramada de forestiere chiar si drumuri de caruta f vechi si necirculate de zeci de ani. La mine harta Romaniei are 20mb daca nu ma insel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Navigatie Nokia

 

Am un N96, merge sa instalez Garmin ? Te rog pune un link unde al gasesc.:h5

 

Trebuie sa cauti pe torrente Garmin.City.Navigator.Europe.NT.2011.10 sau 2008 ori 2010

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Navigatie Nokia

 

salutare.

eu am un Nokia C6 cu OVI Maps si cand vreau sa introduc o destinatie imi zice ca e offline. ce ar trebui sa fac.

multumesc anticipat.

 

Cred ca ar trebui sa activezi senzorul de GPS al telefonului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Navigatie Nokia

 

cum ar trebui sa fac?

din setarile tlefonului sau sa vb cu cei de la orange.

 

Eu am citit pe net ca telefonul tau are senzor de GPS incorporat asadar nu trebuie sa vorbesti cu nimeni,nu trebuie sa dai bani la nimeni , activezi din setarile telefonului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Navigatie Nokia

 

salutare.

eu am un Nokia C6 cu OVI Maps si cand vreau sa introduc o destinatie imi zice ca e offline. ce ar trebui sa fac.

multumesc anticipat.

 

Cred ca nu ai activat serviciul de transfer de date, el incearca sa intrebe serverul unde e adresa respectiva.

 

Pornesti iar Maps, intri in setari, si la Internet alegi Conexiune-Neconectat.

Daca ai activat transfer de date, alegi Conectat, iar din Destinatie retea alegi Internet.

 

Ai grija daca iesi din tara cu el,sa ai Neconectat, ca e 5 sau 8 euro parca 1 Mb de transfer.

Land Rover Discovery td5 1999

Jaguar XJ8 2002

Ford Mustang Ecoboost 2017, Land Rover Discovery Sport (benzina) 2017

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Navigatie Nokia

 

Cred ca nu ai activat serviciul de transfer de date, el incearca sa intrebe serverul unde e adresa respectiva.

 

Pornesti iar Maps, intri in setari, si la Internet alegi Conexiune-Neconectat.

Daca ai activat transfer de date, alegi Conectat, iar din Destinatie retea alegi Internet.

 

Ai grija daca iesi din tara cu el,sa ai Neconectat, ca e 5 sau 8 euro parca 1 Mb de transfer.

 

multam fain.:tk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Navigatie Nokia

 

Acest telefon folosește un sistem de operare Symbian(aproape ca orice Nokia) pe care merge instalat și folosit GARMIN MOBILE XT cu harta României RO A.D. 2008(sau mai nou). Eu l-am instalat și merge.

Telefonul nu este strălucit dar e mulțumitor: are semnal foarte bun(ORANGE) și ține bateria(dacă nu-l omori cu internetul, gps-ul sau video).

Dacă vrei să pui Garmin-ul și te pricepi puțin la calculator, te pot ajuta cu sfaturi și link-uri.

Navigația de la Nokia e slabă pentru RO.

 

salut.

ma poti ajuta cu niste linkuri pt garmin pe un nokia c6?

merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Navigatie Nokia

 

salut.

ma poti ajuta cu niste linkuri pt garmin pe un nokia c6?

merci.

 

Daca telefonul iti cere conectiune la internet si el are receiver pentru GPS incorportat, inseamna ca nu sunt hartile instalate pe telefon. El trebuie sa functioneze si fara internet. Instaleaza pe calculator Nokia PC Suite sau Nokia OVI suite ( sunt free) si cu ele poti sa instalezi aplicatii pentru telefonul tau, harti , etc. odata downloadate hartile si instalate pe telefon, nu este necesara conexiunea la internet. Mai multe poti afla pe portalul Nokia, sau OVI. http://europe.nokia.com/support/download-software/nokia-ovi-suite .

O seara buna:h5

Just Love Nature , Love 4x4

[/color][/size][/b][/color]

[/size]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Navigatie Nokia

 

Acest telefon folosește un sistem de operare Symbian(aproape ca orice Nokia) pe care merge instalat și folosit GARMIN MOBILE XT cu harta României RO A.D. 2008(sau mai nou). Eu l-am instalat și merge.

Telefonul nu este strălucit dar e mulțumitor: are semnal foarte bun(ORANGE) și ține bateria(dacă nu-l omori cu internetul, gps-ul sau video).

Dacă vrei să pui Garmin-ul și te pricepi puțin la calculator, te pot ajuta cu sfaturi și link-uri.

Navigația de la Nokia e slabă pentru RO.

as dori eu sa incerc!pune likul,te rog.multumesc!

http://jurnaldeghidon.blogspot.ro/

Never ride faster than your guardian angel can fly:ih

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Navigatie Nokia

 

Pentru a instala Garmin-ul trebuie descarcate softurile GarminMobileXT_S60_3rd_Edition_v4,GarminMobileXT_S60_3rd_Edition_v5 si GarminMobileXT_S60_3rd_Edition_v5.00.50. Pe acestea le-am luat de pe torente. Un link ar fi http://www8.garmin.com/support/agree.jsp?id=3939 .

Mai ai nevoie de Garmin Romania RO.A.D._2008 pe care îl gasesti cu o cautare pe Google(ex: http://www.torrentbit.net/torrent/1736758/Garmin%20Romania%20RO.A.D._2008/).Mai e nevoie de Garmin keygen pe care nu-l pot atasa ca e cam mare.

Oricum instalarea e cam greoaie ca de altfel orice tine de Symbian(un sistem de operare foarte stufos cu care Nokia nu va avea de castigat pe viitor)

 

Readme.txt

Editat de BFG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Navigatie Nokia

 

Garmin keygen-ul il poti pune intr-un sit de sharat,te rog...sunt sigur ca mai sunt interesati :).multumesc!:tk

 

http://rapidshare.com/#!download|976l32|386362934|gk15.rar|6730-acesta este?

http://jurnaldeghidon.blogspot.ro/

Never ride faster than your guardian angel can fly:ih

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Navigatie Nokia

 

Pentru a instala Garmin-ul trebuie descarcate softurile GarminMobileXT_S60_3rd_Edition_v4,GarminMobileXT_S60_3rd_Edition_v5 si GarminMobileXT_S60_3rd_Edition_v5.00.50. Pe acestea le-am luat de pe torente. Un link ar fi http://www8.garmin.com/support/agree.jsp?id=3939 .

Mai ai nevoie de Garmin Romania RO.A.D._2008 pe care îl gasesti cu o cautare pe Google(ex: http://www.torrentbit.net/torrent/1736758/Garmin%20Romania%20RO.A.D._2008/).Mai e nevoie de Garmin keygen pe care nu-l pot atasa ca e cam mare.

Oricum instalarea e cam greoaie ca de altfel orice tine de Symbian(un sistem de operare foarte stufos cu care Nokia nu va avea de castigat pe viitor)

 

[ATTACH]100664[/ATTACH]

 

merci.o sa incerc sa-l pun azi si o sa tin lumea la curent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Navigatie Nokia

 

e cu banuti din cate am vazut.:grin:

Nu ma pricep la share. Din cate stiu nu e pe bani decat daca vrei viteza supermare. Eu vreau sa ajut... bani se fac altfel. Incerc sa fac un server FTP pe care sa pun tot ce am. Oricum tot ce am despre garmin am descarcat de pe net fara sa am linkuri... am scormonit. Cauta si tu, apoi o sa vezi ce simplu iti va parea instalarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare