Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Am trait s-o fac si p-asta : mi-am luat TOYOTA HZJ 73 !!!


GPScu

Postări Recomandate

Re: Am trait s-o fac si p-asta : mi-am luat TOYOTA HZJ 73 !!!

 

Inainte sa dau click pe topic ma gandeam deja sa-ti spun sa pui poze. Nu am mai apucat.

Arata foarte bine.:br

 

Intradevar sa vopsit ff bine , la cuptor si cu vopsea standox pe baza de apa :grin: in interiorul cabinei si exterior ..........la motor am evitat gazarea acestuia .........a ramas vopseaua de fabrica :old

tel 0763325967

 

Club Sportiv x3m

Valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Am trait s-o fac si p-asta : mi-am luat TOYOTA HZJ 73 !!!

 

Vad ca prinde forma. Foarte faina. Mare grija doar cu bara aia fata ca sa nu ii strici aspectul masinii. Fa-o mai lipita si mai dupa forma masinii ca sa nu para o bara universala adaptata acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Am trait s-o fac si p-asta : mi-am luat TOYOTA HZJ 73 !!!

 

Nu ca ar fi treaba mea dar din poze bara aia fata...e din alt film...poate mi se pare dar e badarana fata de aspectul fin al masinii in general...ori masina a avut overfendere si atunci bara e prea lata fara ele ori pozele sunt de vina...oricum parca nu se impaca cu linia masinii...in rest masina e superba...no coment

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Am trait s-o fac si p-asta : mi-am luat TOYOTA HZJ 73 !!!

 

Vad ca prinde forma. Foarte faina. Mare grija doar cu bara aia fata ca sa nu ii strici aspectul masinii. Fa-o mai lipita si mai dupa forma masinii ca sa nu para o bara universala adaptata acolo.

 

 

Intradevar bara e distantata ff mult , mai trebuie lucrata ..........pe latime se monteaza ovarfendere .:h5

tel 0763325967

 

Club Sportiv x3m

Valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

tel 0763325967

 

Club Sportiv x3m

Valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Am trait s-o fac si p-asta : mi-am luat TOYOTA HZJ 73 !!!

 

Fix asa am patit eu la Feroza pe spate. Mi s-a rupt unul, am mers asa vreo 20 de km, apoi am oprit masina. Am mai mers 500 metri s-a mai rupt unul, apoi inca 300 metri si inca doua s-au rupt. Am ramas doar cu unul din 5.

La mine janta a fost din aliaj si cred ca aveam aceleasi piulite cum ai tu in poza, care nu sunt pentru jante de aliaj, deci nu prind cum trebuie.

Probabil a sarit unul si apoi restul imediat. Cum s-a intamplat mai exact?

 

Eu am rezolvat cu piulitele de la tine dar tot nu imi intrau cat trebuia si le-am dus la un strungar care a mai luat din ele ca sa intre cat mai mult intre janta si surub.

Daihatsu Feroza, adio pietre la rinichi.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Am trait s-o fac si p-asta : mi-am luat TOYOTA HZJ 73 !!!

 

Fix asa am patit eu la Feroza pe spate. Mi s-a rupt unul, am mers asa vreo 20 de km, apoi am oprit masina. Am mai mers 500 metri s-a mai rupt unul, apoi inca 300 metri si inca doua s-au rupt. Am ramas doar cu unul din 5.

La mine janta a fost din aliaj si cred ca aveam aceleasi piulite cum ai tu in poza, care nu sunt pentru jante de aliaj, deci nu prind cum trebuie.

Probabil a sarit unul si apoi restul imediat. Cum s-a intamplat mai exact?

 

Eu am rezolvat cu piulitele de la tine dar tot nu imi intrau cat trebuia si le-am dus la un strungar care a mai luat din ele ca sa intre cat mai mult intre janta si surub.

 

 

 

:ha:sti vorba aia , cismarul nu are cisme :ang3 piulita aia:ha: e singura de acel model iar restul sunt originale , maine fac poze .

tel 0763325967

 

Club Sportiv x3m

Valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Am trait s-o fac si p-asta : mi-am luat TOYOTA HZJ 73 !!!

 

Una calda , una rece :tk

 

Sau montat cauciucuri noi , bara , proiectoare si se face revizia la directie ....

 

http://img217.imageshack.us/img217/6694/sam1446g.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img856.imageshack.us/img856/6921/sam1441a.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img856.imageshack.us/img856/5330/sam1444c.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

In urma unui incident nepacut sa reusit :tk

http://img710.imageshack.us/img710/9759/sam1443j.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img214.imageshack.us/img214/8678/sam1442.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Asa cum spuneam , am dat masina unui prieten si ghinionul a fost sa se trezeasca cu prada unor hoti de fier vechi ....un panou publicitar de 3m pe 4m direct in parbriz, rama , balama, antena, aripa, ....sa trecut la alergatul acelor indivizi ....dar prindei :ha:, asa ca :tk

Se va repara masina , bine ca nu a intrat panoul peste el in masina ...........:tk

Editat de Max

tel 0763325967

 

Club Sportiv x3m

Valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: Am trait s-o fac si p-asta : mi-am luat TOYOTA HZJ 73 !!!

 

Urata treaba. S-a indoit pana si balamaua de la parbriz?

 

Sfatul meu legat de balamale ar fi sa le dai jos amandoua, sa le sablezi si sa le vopsesti electrostatic cu negru daca nu gasesti verdele cum e masina.

 

Spor la treaba!

:h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Am trait s-o fac si p-asta : mi-am luat TOYOTA HZJ 73 !!!

 

Nu stiu de ce se tin ghinioanele de mine , dar masina asta nu m-a scos din casa pe timpul asta :grin: si pt a prinde curaj , maine ii montez un troliu la 24 v de la Calinvas - KingOne !

Editat de GPScu

tel 0763325967

 

Club Sportiv x3m

Valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...

Re: Am trait s-o fac si p-asta : mi-am luat TOYOTA HZJ 73 !!!

 

Am asteptat iarna sa treaca sa o fac cabrio ....:grin: ...tot odata stricaciunile sa dispara :wink: .... cred ca ii voi achizitiona si un softop daca vanzatorul e mai maleabil :grin::h5 vrea dublu cat un hartop :tk

Editat de GPScu

tel 0763325967

 

Club Sportiv x3m

Valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: Am trait s-o fac si p-asta : mi-am luat TOYOTA HZJ 73 !!!

 

Am schimbat parbrizul si am retusat rama :grin:

http://img31.imageshack.us/img31/9175/20120703104355.th.jpghttp://img7.imageshack.us/img7/803/20120703104611.th.jpghttp://img831.imageshack.us/img831/4403/20120703104515.th.jpghttp://img707.imageshack.us/img707/8451/20120703104441.th.jpghttp://img535.imageshack.us/img535/3747/20120703104347.th.jpghttp://img703.imageshack.us/img703/9175/20120703104355.th.jpg

Oare ii sta bine cabrio ?

Si acum e de vanzare :grin: 10500 euro fara rotile din poza sau 11500cu rotile din poza :h5

Editat de GPScu

tel 0763325967

 

Club Sportiv x3m

Valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...
  • 7 luni mai târziu...

Re: Am trait s-o fac si p-asta : mi-am luat TOYOTA HZJ 73 !!!

 

Ai vandut-o ????

 

Nu am vandut-o ...dar se poate inchide !

Multumesc :cl

tel 0763325967

 

Club Sportiv x3m

Valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare