Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

slow & furious


e_mishu

Postări Recomandate

Istoria incepe acum 2 ani cand am achizitionat un tracker din 94,adus in tara in 1997 din state si inscris atunci.Masina era intr-o stare deplorabil, motorul nu functiona deloc in parametri, instalatie electrica varza si multe alte nimicuri rezolvate pe parcurs.Surprinzator caroseria era ok , fara prea multa rugina.Masina a trecut prin mai multe stagii " on road" si de o perioada incoace a inceput sa se transforme...

 

Poze de pe parcurs

IMG_0884.thumb.jpg.d4ba66c3beef02fcf10dc51e0a21a215.jpgmica.jpg.520e7771ccb6634b874945389029edf1.jpgIMG_0885.thumb.jpg.a8426e76e70c78b1d7bafb1f8a102e91.jpgIMG_0894.thumb.jpg.5fc0e5e34474c7eb2d0f0b478f77bfb5.jpgIMG_0982.thumb.jpg.dfa9e11d5f7c38e7c91aa6272cdd3371.jpg

Editat de Astral
2slow and 2 furious
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 73
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

o sa incerc sa va mai pun poze.deocamdata nu mai reusesc.sunt multe. am sa selectez o parte din ele.s-a mai achizitonat si o englezoaica de pe care s-au folosit anumite piese. s-a schimbat aproape tot pe ea, de la consumabile la piese importante.

 

DSC01039.JPG.3b2c01f43d02842156f9fe6702c3d5d6.JPGDSC01034.JPG.75de57486e0f4c343c702a5844218607.JPGDSC01035.JPG.6f43693fdd58f28399243ce40b4100b6.JPGDSC01037.JPG.63054a5e63f9ab05c566d51fcca55c84.JPG

2slow and 2 furious
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: slow & furious

 

DSC01799.thumb.jpg.ba5e6fdab0b15cf46ecb02be009e7462.jpgDSC01797.thumb.jpg.2ddd1745ed55a725d84856de384bdef6.jpgDSC01795.thumb.jpg.6512c28769a80c472e75659aeed87789.jpgPrintre altele a primit un suspension lift de 3.5fata si 5 spate si un scut( multumesc Roly) si un set nou de KHUMO KL 71 235/75/15. Acum este in lucru bara fata si probabil vor mai urma si altele.

2slow and 2 furious
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: slow & furious

 

Bravo mishu. Jos palarioara. Imi place bara.

Urmatorul sa speram ca este PaulSB.

Am vaga impresie ca o sa faci si din a ta un mini tanculet.

100% o sa ai singurul Geo Trakker preparat din Romania:2dr

0763651150 / suzukivitararo@yahoo.com

http://www.suzuki-vitara.ro / http://www.market4x4.ro

Kituri Suspensie Si BodyLift

Suzuki Vitara, Jimny, Daihatsu Feroza, Mitsubishi Pajero, L200, Opel Frontera

Scuturi Protectie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: slow & furious

 

Sunt placut surprins, chiar socat de ceea ce am vazut. Gata, iau azi ruleta, cartonul, creionul si :ooo la tine. Scanez bara si ma apuc si eu de treaba. ( pardon, pana la urma cred ca tot tu cu Roly mi-o veti face).

Serios vorbind, felicitari pentru toata munca depusa! :br

tel: 0740/038.025

barbu.paul@yahoo.com

Suzuki Vitara '91

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: slow & furious

 

Neata!

 

Frumos tio iesit bara, si succes in continuare la modificari!

Is curios si eu, daca se poate, avand in vedere ca deja aveti una (poate 2) constructii de bara fata la activ, sa faceti un design, cat de rudimentar din creion, cu ceva cote, dimensiuni, cate piese ati taiat, sudura, chestii de genu. Ca de se termina odata cu frigul asta, ma apuc si eu de mesterit la a mea vitara, am incercat pe net sa caut, un model, co tot cu dimensiuni, dar nici o reusita. Orice ar fi, chiar daca nu gasesc nimic, tot nu dau banii sa cumpar una gata facuta. Cel mai bine iti iese cand o faci cu mana ta.

 

Spor in continuare, si numai bine!:br

Don't :dr1 faster than your angel can :pl1 .

symy139@yahoo.com

0766718187 - Service 4x4 Iasi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: slow & furious

 

e_mishu am si eu cateva intrebari deoarece pe viitor in functie de banii disponibili poate incalt si eu Vitara cu niste gume mai serioase.

La flexari/mai mari sau rotile virate la max iti atinge? Ce J au jantele? Arata foarte bine cu 235 astea + kitul :)

Merci anticipat

OFF ROAD: Suzuki Grand Vitara 1.9 DDIS, 2007 :fh :cort

ON ROAD: Renault Megane 1,5 dCi 2007 :j

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: slow & furious

 

gresit.

Sigur o sa primeasca un body, de poliamida:h5

Pai se poate mishu sa nu primesti tu un body cu fundita?

Te as fi intrebat daca doresti intructiunile de montaj, dar la cate ai montat cred ca deja le visezi si noaptea:ha:

0763651150 / suzukivitararo@yahoo.com

http://www.suzuki-vitara.ro / http://www.market4x4.ro

Kituri Suspensie Si BodyLift

Suzuki Vitara, Jimny, Daihatsu Feroza, Mitsubishi Pajero, L200, Opel Frontera

Scuturi Protectie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: slow & furious

 

sa sti ca nu e grea.aproximez la vreo 15 kg.pana in 20 orikum.daca cantaresc bulbarul vechi , scheletul lui si intaritura de bara veche iasa maxim cu 5 kg mai usoare.

 

akum ne-am apucat de vopsit.revin cu poze mai tarziu cu ea in timpul si dupa aceasta operatie.

Editat de Astral
2slow and 2 furious
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: slow & furious

 

Felicitari pentru ceea ce ai facut pana acum! Bara arata foarte bine daca ai putea pune niste cote ar fi super sa ne apucam si noi de lucru!

 

As fi interesat de jantele pe care le ai pe masina. De unde le-ai achizitionat ce firma sunt si cat te-au costat pentru ca as vrea sa cumpar si eu ceva de genu!

Suzuki Vitara my offroader!!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jantele sunt AMERICAN RACING si sunt din otel nichelat.le-am achizitionat 2 hand.mai gasesti dar se tin destul de sus in pret.bara a fost facuta " la ochi" si cu multa munca.cote nu am si oricum pot sa difere in functie de materialul folosit si modul in care se fac indoiturile.urmeaza probabil cea de spate dar dupa o pauza.maine revin cu poze cu ea montata pe masina.

 

Ochet ceva, sau macar o bucla de unde poate fi agatata masina, tractata...

 

S-auzim de bine

 

Pentru moment masina va fi agatata de ochetul original care se afla sub bara, pe capatul sasiului.dupa montaj se va putea vedea clar.

Editat de Astral
2slow and 2 furious
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare