Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

slow & furious


e_mishu

Postări Recomandate

Re: slow & furious

 

Eu zic ca un versus este chiar foarte indicat, caci si eu daca gasesc ceva mai ok decat km2, merg pe ele. Cred ca la urmatoarele iesiri o sa se vada foarte bine diferentele, eu sunt foarte curios la KL71 cum se descurca pe piatra, cat lipici au la urcare prin bolovani si cum rezista la abraziune.

Din cate am citit au calitati de "capre de munte":grin:

0763651150 / suzukivitararo@yahoo.com

http://www.suzuki-vitara.ro / http://www.market4x4.ro

Kituri Suspensie Si BodyLift

Suzuki Vitara, Jimny, Daihatsu Feroza, Mitsubishi Pajero, L200, Opel Frontera

Scuturi Protectie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 73
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: slow & furious

 

rog un moderator sa inchida topicul.deja se deviaza de la subiect si se abereaza.cer scuze domnului coleg pavel pentru ca nu stie sa se abtina de la comentarii aiurea.Oricum nu a afirmat nimeni ca toate mt-urile sunt la fel ci doar ca au performante si caracteristici asemanatoare.

2slow and 2 furious
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: slow & furious

 

Deci Misu sa revenim, pe cand incepe proiectul " bara spate", astept cu nerabdare sa vad ce mai "coci". Hai te rog cauta modele si gandeste mult pentru a avea de unde sa copiez :banana:banana:banana

 

Nu te supara, dar topicul o ia razna!

tel: 0740/038.025

barbu.paul@yahoo.com

Suzuki Vitara '91

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: slow & furious

 

Eu propun sa revenim la oile noastre in speta masina lui mishu iar discutiile legate de anvelope sa le purtam in alta parte, caci har domnului avem unde.

0763651150 / suzukivitararo@yahoo.com

http://www.suzuki-vitara.ro / http://www.market4x4.ro

Kituri Suspensie Si BodyLift

Suzuki Vitara, Jimny, Daihatsu Feroza, Mitsubishi Pajero, L200, Opel Frontera

Scuturi Protectie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: slow & furious

 

Nu domule coleg.Nu toate mt-urile sunt la fel.dar au performante asemanatoare.:tk

M-am exprima un pic gresit, dar a avea performante asemanatoare, e cam acelasi lucru cu ce am postat eu mai sus, cum ca , s-a afirmat ca toate m/t-urile sunt la fel.

Adevarul doare. Stiam ca pe forum se doreste sa ne exprimam opiniile, in scop constructiv. Dar orgoliile nu ne permit asta. Daca initiatorul topicului doreste sa se stearga ce am postat eu, ok, adresez si eu rugamintea de a se sterge ce am postat eu.

E ultima oara cand postez aici. Succes!

Cu respect,

Pavel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...

Re: slow & furious

 

intre timp zuza a primit flanse distantiere de 38 mm, carlig remorcare si desigur un troliu.urmeaza statie, proiectoare si mai vedem, poate un rooftroliu2.thumb.jpg.4e17eb49489667d605765e31617ae2cc.jpg[ATTACH=CONFIG]112295[/ATTACH]

84891201_troliupoza.thumb.jpg.363f54d30fce57faab5de57dd5ec7780.jpg

2slow and 2 furious
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: slow & furious

 

Bravo ma:ha:

In sfarsit ai si tu troliu, sa nu mai stau sa trag de tine si de celalalt descreierat PaulSB.

A iesit misto ce sa zic.

In 2-3 ore sunt la tine in control sa mai mesterim si la Mitsuba :n1

0763651150 / suzukivitararo@yahoo.com

http://www.suzuki-vitara.ro / http://www.market4x4.ro

Kituri Suspensie Si BodyLift

Suzuki Vitara, Jimny, Daihatsu Feroza, Mitsubishi Pajero, L200, Opel Frontera

Scuturi Protectie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: slow & furious

 

arata si chiar poate " mult mai bine"!!din pacate la agnita nu o sa fiu prezent.plec in concediu.dar sunt convins ca o sa va distrati de minune.:2dr :j :be :dr1:cortsi sa speram si la :no11

2slow and 2 furious
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: slow & furious

 

initial am vrut sa il incorporez in bara iar rolele sa vina in locul numarului, dar ar fi miscorat semnificativ unghiul de atac.si chiar nu am de gand sa fac treaba asta.in cazul de fata unghiul ramane neschimbat si in caz de atins prima este bara.mersi oricum de sugestie.:tk:tk:tk

2slow and 2 furious
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: slow & furious

 

imi dau si eu cu parerea si intreb pe altii pt ca atunci cand imi va veni si mie randul sa stiu ce am de facut.

placa de troliu cum ai prins-o?

a afectat cu ceva noua greutate pe fata? adica troliu si bara de metal fac ca acel sl de 3.5 pe fata sa fie prea mic. vei pune ceva mai mare?

ancuta_laurentiu@yahoo.com

tel. 0767585379

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: slow & furious

 

s-ar putea sa pun un 4.asta va insemna cam 1,5 -2 cm.placa de troliu e prinsa in suruburi pe bara si pe o trevaersa sudata intre capetele da sasiu iar bbara are 10 suruburi pe sasiu.de 8 si de 10.daca ai drum prin sb iti arat sau daca mai dau troliul jos o data iti fac niste poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: slow & furious

 

Pai daca din gresala ai doua conturi vorbeste cu @Max sa-ti stearga unul din ele ca sa nu te mai incurci. Bafta multa in continuare in proiect. Arata nemaipomenit.

 

S-auzim de bine

 

discutia este inafara topicului si propun sa se stearga

ancuta_laurentiu@yahoo.com

tel. 0767585379

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: slow & furious

 

suzi a primit inaltatoare de 4cm pe fata, arcuri noi( cele de spate sunt de lwb) si 2 amortizoare noi.din pacate cele de pe fata koni au cedat la ultima iesire...si desigur 2 proiectoare bosch..:banana

658851603_SUZI1.thumb.jpg.f4060bfe34331dd476ab6b0f8d409942.jpg

Editat de e_mishu
2slow and 2 furious
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare