Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

• GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Fuleaza roata spate stanga. cauze??

geotiganica
 Share

Recommended Posts

Salut. Am un Pajero MK2 scurt 2500 td. imi trebuie o planetara punte spate, fara abs. masina are easy select dak are importanta....astept ajutor in gasirea uneia la un pret bun... mersi Edited by geotiganica
Mitsubishi Pajero LWB wide fanders 3.5 v6 24valve 1999 / Mitsubishi Pajero lwb v80 / Porsche Chayenne

Re: Fuleaza roata spate stanga. cauze??

cred ca cea mai posibila cauza este piulita care tine rulmentul ,desfacuta destul de tare de da miscarea oscilatorie ,sau rulmentul spart ,posibil doar atat ,in cazul fericit .

amintirile cele mai frumoase le am din........vise.

Mda... nu cred. Am fost la un service si au tras de roata sus/jos stanga /dreapta si nu are nici un fel de joc. Deci cred ca e mai complicat de atat. Din pacate nu am avut timp destul sa desfac mai mult pe acolo dar poate reusesc zilele astea.

Mitsubishi Pajero LWB wide fanders 3.5 v6 24valve 1999 / Mitsubishi Pajero lwb v80 / Porsche Chayenne

Si totusi cum poate fi strimbata o planetara-intreb nu dau cu paru.

Gandirea corectã vine din experienta. Din nefericire experienta vine din gandirea gresita.

Si totusi cum poate fi strimbata o planetara-intreb nu dau cu paru.

E valabil pentru puntile rigide in care roata e prinsa direct de planetara si nu direct de punte sau prin fuzeta in cazul suspensiei independente. Tot efortul pe directie radiala il suporta direct planetara.

4x4MANIA is where we are !!!

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Am rezolvat problema. Asa cum banuiam dupa schimbarea planetarei spate nu mai fuleaza. Mersi pt opinii.

Share

• Create New...

Important Information

Access to the Club4x4 Forum is conditioned by adhering to our Rules - Terms of Use