Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

• GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Mitsubishi Pajero SWB sau LWB ?

AG22EDI
 Share

Recommended Posts

Ma scuzati ca tot deschid topic-uri,ce alegeti din Mitsubishi Pajero SWB sau LWB ?

Va rog frumos sa si argumentati motivul modelului ales.

:cliiiiiiha:cl

Re: Mitsubishi Pajero SWB sau LWB ?

In functie de cat de mult si pentru ce folosesti masina alegi si versiunea. Eu de exemplu am ales versiunea swb dar merg doar in weekend cu ea maxim 2 persoane si cat mai mult in offroad....si sunt foarte multumit de alegerea facuta.

Mitsubishi Pajero LWB wide fanders 3.5 v6 24valve 1999 / Mitsubishi Pajero lwb v80 / Porsche Chayenne

Salut

Pentru motivele enumerate de tine mai sus cred ca cel mai potrivit ar fi un SWB cu motor de 2.5TD sau 2.8TD(preferabil 2.8,motor mai puternic iar distributia e pe lant),iar daca e cu cutie manuala e si mai bine...

Re: Mitsubishi Pajero

Salut ! Am si eu un Pajero L040 din 1988, varianta scurta si sunt f. multumit cum se comporta în teren, am ramas pîna acuma o singura data suspendat cu el pe un dîmb în padure, însa daca as fi avut varian ta lunga s-ar fi întîmplat asta mult mai des. Deci cred ca pt peripetii în teren accidentat cea mai potrivita alegere este varianta scurta, iar pt drumetii forestiere împreuna cu prietenii, la iesirile la iarba verde cu gratarul varianta lunga ar fi ideala. La trasul unei remorci pe strada sunt amîndoua variante potrivite !!! Cam asa vad eu situatia !!! O zi buna si sa ai parte de clipe misto cu masina în offroad !!!

Eu am ales varianta lunga, motor diesel 2.5. Este foarte foft la suspensie, nu scutura, are loc de bagaje. Eu am cutie automata, este foarte comoda la condus, insa mi-as dori manuala, parca ai mai mult control asupra masinii, uneori parca simt nevoia sa mearga cu turatie mai joasa. In teren este foarte buna cea automata. Cred ca cel mai bine la consum iesi cu varianta scurta si cutie manuala.

Hyundai Terracan 2.9crdi

Share

• Create New...

Important Information

Access to the Club4x4 Forum is conditioned by adhering to our Rules - Terms of Use