Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Campanie de donat sange la nivel national!


BGS Motorsport

Postări Recomandate

http://www.omanadeajutor.ro

 

Fii alaturi de noi si sustine-ne pentru o cauza nobila!

 

Romania se confrunta in prezent cu un deficit major de sange, donatorii asigurand un procent de doar 66% din totalul necesar.

In comparatie cu situatia din restul tarilor europene unde numarul de donatori este cuprins intre 40-80 la mia de locuitori, Romania se situeaza in intervalul 15-17 donatori la mia de locuitori.

La o singura operatie de transplant hepatic pot fi folosite peste 40 de unitati de sange.

Iata doar cateva din motivele care ar trebui sa te sensibilizeze pentru a sprijini aceasta campanie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Campanie de donat sange la nivel national!

 

Bogdane , daca nu ar fi asa drastica selectia ar dona mult mai multi oameni.

Eu de 3 ori m-am dus sa donez si de fiecare data m-a respins

unul din motive fiind ca am avut mai mult de o partenera de sex in ultimele 6 luni chiar daca m-am protejat.!!! Ce tineri vor dona? virginii?? :ha:

Nu m-am dus pt bani sau alte beneficii ci doar pt a ajuta, 80% din cei care merg la centrele de donare sunt respinsi , cel putin in cluj

Never stop exploring
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Campanie de donat sange la nivel national!

 

Cei de la centrele de donare , niste comunisti jegosi sunt de tot rahatul.

fara suparare dar se exagereaza extrem de mult.

Mai frate , ia-mi sangele care ti-l dau , tu oricum ii faci o mie de teste si daca nu-i bun arunca-l!!! Dar nu opri lumea care vine la donat findca e adolescent si face sex , c'monn.......mi-a zis babeta aia ca si prin prezervativ se ia virusul HIV si s amai revin peste 6 luni da sa nu mai fac sex :ha::ha::ha:

I-am zis : Doamna , iti urez ce mi-ai urat si tu mie :grin:

Never stop exploring
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare