Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

"Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP


matake70

Postări Recomandate

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 79 PICK-UP

 

Super jucarie, m-ar interesa daca stiti care sunt darile catre stat la o astfel de utilitara(RCA imp, rovigneta)?

Impozitul l-am platit azi (630Ron/an) urmeaza RCA te tin la curent !!!!:h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 79 PICK-UP

 

Super jucarie, m-ar interesa daca stiti care sunt darile catre stat la o astfel de utilitara(RCA imp, rovigneta)?

RCA 1350 Ron/an (masina este inmatriculata pe firma)pe persoana fizica este mult mai ieftin !!!!

Rovigneta nu am platit inca dar am sa te anunt !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 79 PICK-UP

 

In cazul acesta, (autoutilitara) merita motorul de 4.2, asa cum ma ateptam, impozitul este mai mic decat la LJ-ul meu de 2.4 - 900 + RON/an cred ca rovigneta va fi ceva mai mare din pacate.

multumesc

Editat de Astral
@Landcruiser
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 79 PICK-UP

 

Multa bafta , ai luat microb de 4200 cmc :grin:............:br faci lucrari super profesionale ( totul iese ca nou) :br .....Recunosc la 4200 ,meu am luat microbul culori verde :old

Da-mi codul de culoare :2dr

 

Multa bafta :h5

 

Nu lasa culoarea alba ............:h5

tel 0763325967

 

Club Sportiv x3m

Valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 79 PICK-UP

 

Salve Matache! Cum de ai renuntat la BF G-uri in favoarea Adventure?

TOYOTA LJ 70

BMW 528I

Pieptul sus, privirea in fata (in4) si mergem tot inainte! :jp1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 79 PICK-UP

 

Au ajuns si jantele comandate in State : American Racing Wheels , 15x10", ET - 38

 

http://img819.imageshack.us/img819/9682/img06981024x768.jpg

 

http://img829.imageshack.us/img829/2870/img06991024x768.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

Man, arata incredibil de bine pe jantele astea! No coment. Asteptam fotografii in continuare cu munca la pick-up.

TOYOTA LJ 70

BMW 528I

Pieptul sus, privirea in fata (in4) si mergem tot inainte! :jp1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

S-a achizitionat rama parbriz......originala, noua.......Al-Padrino........urmeaza sa fie vopsita :

 

182708936_IMG_08861024x768.thumb.jpg.28b9e452a92cd9f35ac3baaaca692d0c.jpg

 

S-a inlocuit partea ruginita din podeaua fata :

 

1151231336_IMG_08811024x768.thumb.jpg.4818ed9c8457b7309750a10514f045b0.jpg

 

////////////////////////////////////...////////////////////////////////////

 

840626007_IMG_09981024x768.thumb.JPG.f915f8b8f4427e7af7986bbba8b4e0c2.JPG 1401420012_IMG_09991024x768.thumb.JPG.faa45b025689cc529ad28ab657b1872f.JPG

Editat de matake70
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

Cum se poate lua legatura cu cei de la Trylon, am tot cautat pe net si nothing, multumesc, ma tenteaza si pe mine:hl ?

Splaiul Independentei nr.19 sector 6 (in incinta SEMA PARC )

 

Intreaba de domnul Fluieras , el se ocupa de coloana auto...

hyundai galloper 2,5 d de plimbare

wolkswagen amarok de munca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

Poze cu papucul ? vrem sa il vedem restaurat!

Cum e sa cazi in sus ?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

Ori facem treaba ca lumea, ori.......

Asa ca m-am hotarat sa dau si cabina jos spre a putea avea acces la tot sasiul, sa-i evaluez corect starea si sa-l reconditionez complet.

 

S-a constatat ca si lucrarea de inlocuire a podelei a fost bine facuta :

 

 

1257528932_IMG_14401024x768.thumb.JPG.6f088f083f0bae64c8a91e7b708c9f75.JPG

 

Podeaua va fi curatata, grunduita, antifonata si revopsita.

 

 

Starea sasiului, in partea din fata, la fel ca si cea din spate, este intr-o stare buna, necesitand doar curatare, grunduire si revopsire :

 

 

210858794_IMG_14411024x768.thumb.JPG.f3b086ebefc585d9460fb94d4bf48054.JPG 1653664507_IMG_14421024x768.thumb.JPG.ca921de5b3b5e9518d71889ea97a755a.JPG 680828814_IMG_14431024x768.thumb.JPG.50518336afe86c31ae8ea575f0c2b64e.JPG

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 săptămâni mai târziu...

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

Poze cu papucul ? vrem sa il vedem restaurat!

 

"Papucul"..... ? Ti se pare ca e vreo Dacie sau ce.....?

Cand vezi astfel de etichetari, ti se ia sa mai scrii ceva pe forum sau sa mai pui vreo poza......:uameni

 

 

S-a terminat de inchegat motorul, s-a montat kit ambreiaj nou, AISIN :

 

 

148546879_IMG_1963(Custom).JPG.57a17aef35f0d348c0d8892e38825873.JPG603867990_IMG_1966(Custom).JPG.43f46e7d0e03d8c56a6d1d5ac5c6f480.JPG

1748789598_IMG_1965(Custom).JPG.cda256ac9654378542338bf57e63df83.JPG688951422_IMG_1967(Custom).JPG.33b27c2184203f46bf12703240626e60.JPG

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

Faina treaba Mariusica. Vazandu-te la lucru am priceput ca stii mai multa mecanica decat multi mecanici intitulati "autorizati". :br Spor la treaba in continuare. Nu te mai supara pe ignoranta exprimarii, a unora... Oricum in tot ce faci tu,in afara banului pui si mult suflet intins pe pe o mare felie de pasiune. La sfarsit, din mainile tale nu poate iesi decat o traba de locul:no11.

TOYOTA LJ 70

BMW 528I

Pieptul sus, privirea in fata (in4) si mergem tot inainte! :jp1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

Dupa multe luni de la inceperea restaurarii am reusit si eu sa gasesc acest topic minunat de readucere la viata a unei particele din istoria Toyota. Va doresc spor la treaba si o sa urmaresc de acum indeaproape evolutia masinii ... :h5

~ Silence is a gift ~

~ Learn to value its essence ~

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

:br

 

uite aici un proiect, relativ asemantor cu ce faci tu, doar ca finalitatea a fost alta: http://forum.ih8mud.com/expedition-builds/245430-travelling-cruisers.html

"Explore.Dream.Discover."-Mark Twain

cele mai bune lucruri din viata mea: http://picasaweb.google.com/olivia.iris.stoian :n1

"my precioussssss" :jp1: http://picasaweb.google.com/stoian.l.m :bannana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

S-a pus cabina, s-a montat bordul, multe piese noi aduse din Germania (farurile), USA(radiatorul).......deja ne apropiem de final :

 

 

1145738685_IMG_2045(Custom).JPG.79312cb41af6c4a0d62179f3e7eb30a0.JPG 585323572_IMG_2056(Custom).JPG.e1d9b7dcbb5927e5c3f100434c04fa14.JPG 1879087306_IMG_2046(Custom).JPG.f5056f298854f3626e0f66d25abe97de.JPG

 

 

 

784563690_IMG_2052(Custom).JPG.92e5906d5b56aeb8d98f0da22514756a.JPG 1551043406_IMG_2051(Custom).JPG.cc7444d6a5e7fd3f936d720a89eb28ca.JPG 1529518910_IMG_2061(Custom).JPG.869d6945a564469b15a193225ef94fc3.JPG

Editat de matake70
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare