Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

"Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP


matake70

Postări Recomandate

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

Mda......nu-l mai laudati atata ca tot asa ar trebui sa-i faca si Yon STATUIA PROMISA : cu mici imperfectiuni !!! :ha::ha::ha:

 

Va rog sa priviti pozele de mai jos si sa vedeti daca asa ceva este admisibil :

 

 

1505785984_IMG_2919(Custom).JPG.bcdeddb61202aede42234849b49eb249.JPG 310443819_IMG_2918(Custom).JPG.0b84a6d8acec2175164310ede65a99cb.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

Bre Matake ...am vazut fierul ... arata mult mai bine decat in poze ... ar trebui sa faci naiba un muzeu sa tai bilete la intrare ...ca toate masinile care au trecut prin mainile tale ... au ajuns celebre! :h5

 

Cu statuia ...m-am tot invartit, m-am sucit ... din ipsos nu merge ...arama mi-o luara cioretzii... o sa ma apuc sa invat cum e cu aparatu de sudura ca se pare ca nu am incotro...si ma sacrific si iti fac una din teava cromoly, e bine? ... :grin:

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

@Astral-Are dreptate MAX,esti carcotas parca ai fi SOACRA mea, orice ashi face esti nemultumit:ha: tu nu vezi ca e frig afara mai lasam de lucru si pentru la primavara :h5

@ Yonut-Las la aprecierea ta !!!:ha:

Editat de matake70
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

Matake, ce as mai face eu la masina asta ar fi niste praguri si niste bare de protectie a aripilor fata de la bullbar pana la prag.

 

Ceva de genul celor din poza de mai jos:

 

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRZtWWzrlYzzAaMm0nUU2wMYWluIjbKzDau3exyeLs7284OCW8p7XitQNrIMw

 

Aa, si inca ceva. Suport de antena pe bullbar. :grin: Tare imi place cum arata antena prinsa in fata pe bullbar.

 

http://www.cruiserheadstore.com/cruiserheadsusa/published/publicdata/TIENDAUSA000022/attachments/SC/products_pictures/arb_bumper_lc70_enl.jpg

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

N-am mai intrat o vreme pe forum.Cum ti-am deschis topicul am ramas socat intr-un mod extraordinar de placut.

Ma tot intreb cum naiba reusesti?Toata stima Marius si felicitari pentru proiect.:br

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

Acum am deschis si eu si am vazut ca a iesit ceva super!

In mod sigur am sa trec zilele urmatoare sa vad si am sa pun in masina si prelata de care am discutat.

Felicitari!!:1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

Acum am deschis si eu si am vazut ca a iesit ceva super!

In mod sigur am sa trec zilele urmatoare sa vad si am sa pun in masina si prelata de care am discutat.

Felicitari!!:1

OK nea EMIL :h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

Asta nu prea mai conteaza.Important este ca ai facut din fier vechi o masina adevarata care rupe gaturile la diverse si diversi pe strada si la ursi si lupi in off-road:ha::ha: si mai important in tot acest proces de restaurare nu ai facut rabat de la calitate:rsp .

Cel care a cumparat-o sper ca a platit un pret bun pt ca merita si masina si munca ta.

Eu personal iti multumesc pentru ca ai avut dorinta sa arati cum se face o restaurare de calitate:g.Mi-a facut placere sa iti citesc topicul si sa ma inspir pt proiectul meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

Mariusica adevarat si consecvent in restaurarile facute pana acum! Felicitari brother ! Pe cand urmatorul proiect?

TOYOTA LJ 70

BMW 528I

Pieptul sus, privirea in fata (in4) si mergem tot inainte! :jp1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

Mariusica adevarat si consecvent in restaurarile facute pana acum! Felicitari brother ! Pe cand urmatorul proiect?

 

Am vazut la Spalatorie 60-ul( cu volan pe dreapta), ce il stiam la Nicu Englezu si asociatul acestuia.

Sa fie un nou proiect al lui Matake de modificari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

Am vazut la Spalatorie 60-ul( cu volan pe dreapta), ce il stiam la Nicu Englezu si asociatul acestuia.

Sa fie un nou proiect al lui Matake de modificari?

 

 

Nu, in nici caz.......Era Nicu Englezu in vizita la Matake........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...
  • 1 lună mai târziu...
  • 1 lună mai târziu...

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

Pe samabata cand ma deplasam cu membrii LROC spre Sarata Monteoru prin Cosereni (cred) am susprins acest auto ce rula regulamentar.:grin:

Arata intr-un mare fel.

 

DSCN0969.thumb.JPG.466de22d4facd0f3456057d8b71ea533.JPG

 

S-auzim de bine

:cl 4x4 fun for all :h5

RR Classic 1986 - 200Tdi

www.lroc.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

Stiu ca este o postare mai veche dar asta nu ma impiedica,domnule ,sa te felicit pentru restaurarea facuta.ARTA !

:g :1

Sunt roman si ca roman ma socot buricul pamantului.Ca daca n-as fi roman n-as fi nimic.Nu ma pot imagina francez, englez,german,adica nu pot extrapola substanta spiritului meu la alt neam.Sunt roman prin vocatie,ca altfel nu pot sa ies.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

Sa indraznesc sa intreb cat a costat toata restaurarea?

Suzuki Vitara '92 1.6 8V metaltop putin gadilata,

Aprilia Pegaso '97 plus inca ceva utilaje de sosea

Jeep Cherokee 2001 4.0 automatic + GPL sevential putin gadilata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

Acum tot vad masina asta prin Urziceni, uneori parcata in fata blocului meu si mereu ma minunez de ea.

Suzuki Vitara '92 1.6 8V metaltop putin gadilata,

Aprilia Pegaso '97 plus inca ceva utilaje de sosea

Jeep Cherokee 2001 4.0 automatic + GPL sevential putin gadilata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

Este incredibil ce ai facut cu masina, la cum arata in prima faza nu as fi crezut sa fie posibila o asemenea schimbare, parca e alta masina(noua).

Felicitari!

Mi-ar place sa-mi pot modifica si eu HZJ-ul 80 asa, jantele masinii tale sunt dementiale, poti sa-mi spui pretul lor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

Salut,jantele sant Mickey Thompson (USA) 10x15 ET-44 pe 80 intra doar daca polizezi etrierii fata sau cu distantieri,de pret nu mai stiu ca sint 2ani de cand le-am adus (varsta:grin:)

Salutari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare