Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

"Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP


matake70

Postări Recomandate

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

M-a lovit din plin. :br pentru proiect, jos palaria :grin:. Chiar o sa fiu foarte atent la rezultatul final. Succes in continuare.

 

P.S: Par interesante farurile...

 

Cu respect,

Teodor.

4x4, Way of Life !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

Farurile sunt cele originale, noi, doar ca protectiile lor sunt smecheria !

 

Mi-am dat seama ca farurile sint cele originale si mai ales ca sint noi (sa vede). La protectii, va referiti la puterea oferita, find mai respectabila?

 

Cu respect,

Teodor.

4x4, Way of Life !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

super idee , atita timp cit stau curate .

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

Mi-am dat seama ca farurile sint cele originale si mai ales ca sint noi (sa vede). La protectii, va referiti la puterea oferita, find mai respectabila?

 

Cu respect,

Teodor.

 

 

Sunt pur si simplu niste protectii din policarbonat si nu influenteaza nici intr-un fel lumina data de faruri.

 

 

Continuam cu detalii finale :

- parbriz nou

- radiatorul nou, cu +30% capacitate de racire, fiind mai gros......adus din USA impreuna cu cele doua furtune de silicon (cele rosii) la un pret de mare bun simt .......450$ cu furtune si transport .............

- tapiteria scaunelor si a plafonului integral refacute, plus buretele schimbat

 

 

445939777_IMG_2092(Custom).JPG.afd8fca69c92d022c6530a933f9e05c0.JPG 280413133_IMG_2095(Custom).JPG.4447f168555591f27d46c7bf7907b06f.JPG

 

 

1576849944_IMG_2093(Custom).JPG.9370f72d59d36f65bf90aac858bb8273.JPG 2116354671_IMG_2097(Custom).thumb.JPG.a82a769987b6a387f61db5e7bf636936.JPG

 

236176477_IMG_2102(Custom).JPG.dd171d5ed78b9f2022d53b0b1897454e.JPG 1819637121_IMG_2098(Custom).JPG.c63d323ffac76a7c2961bacab9b0bbf8.JPG

Editat de Astral
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

:bravo cred ca trebuie sa trec sa-mi spal masina :grin: foarte frumos lucrat.

The Climber - V6 4runner 1st gen. on 31x11.5x15 TSL SX, T-Max 9500

4x4MANIA is where we are !!!

“ It doesn't matter how slowly you go, as long as you don't stop. ” — Confucius.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

era inca in lucru cind am fost ultima oara... acum... aaaa... nu mai stiu cit a trecut :(

The Climber - V6 4runner 1st gen. on 31x11.5x15 TSL SX, T-Max 9500

4x4MANIA is where we are !!!

“ It doesn't matter how slowly you go, as long as you don't stop. ” — Confucius.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

Salut.

Am vazut de mai multe ori masina in faza finala, parcata. Trec de cateva ori pe saptamana prin zona.

Tot asa am zarit atat 40-ul, cat si 70-ul.

 

Un pasionat adevarat! Nu pot spune decat atat: Superb!

 

PS. Acesta ce ce model de 70 este?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

Hmmm......bena cu care a venit masina.......intr-o stare total necorespunzatoare pentru cum trebuie sa iasa masina, iar refacerea ei parca nu merita efortul....

(stiu ca pozele astea doua le-am mai postat, dar pentru comparatie, zic eu ca nu strica cu nimic topicul.....)

 

[ATTACH=CONFIG]122272[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]122271[/ATTACH]

 

 

S-a decis : BENA NOUA !

 

S-a studiat piata (e-bay USA, UK, DE) si s-a ales una din UK intrucat oferta a fost pe de-o parte si foarte limitata(in USA-nimic, DE-un model , nu ala care trebuie......), dar si pentru ca modelul cu rezervor suplimentar de combustibil, care va fi utilizat pentru tancul de apa, se gaseste foarte, foarte greu.......dar, asa cum zice si in titlul : Ori te loveste, ori nu te loveste !

M-a "lovit" si cu piesa finala........sa lasam pozele sa vorbeasca :

 

 

2049980912_IMG_2340(Custom).JPG.ada91e0d067ceb8ff4336f2259c6c3d8.JPG 1575882907_IMG_2341(Custom).JPG.5ee017acc8298440525690f0525dc347.JPG

 

377872424_IMG_2344TRINKWASSER.jpg.c9c84f217885f6be905eb647fa8dacb3.jpg 1248138781_IMG_2342(Custom).JPG.47c4ea39ee226b8966ecf383edb44d96.JPG

 

 

Era sa uit : in ultima poza, in coltul din stanga fata al benei se afla locasul pentru roata de rezerva unde vine montat suportul acesteia, momentan acesta fiind demontat intucat bena merge la revopsit integral.

707649389_IMG_0091201024x768.thumb.JPG.c3f4e0f0aadc68987a7340dd02034ca5.JPG

1563296584_IMG_0092201024x768.thumb.JPG.2618dc2f52c48e05088fb3e0fadd9240.JPG

Editat de matake70
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 75 PICK-UP

 

S-a montat bara fata copie fidela ARB impreuna cu troliul WARN 9.5XP si proiectoarele faza lunga WARN :

 

1120793532_IMG_2443(Custom).JPG.a7a05f36757c1996763d08c000021e05.JPG 1376426616_IMG_2442(Custom).JPG.4a5d11b84ebb4e00f7561cc2ed835fea.JPG 1255650262_IMG_2441(Custom).JPG.316933200a01da325cf93a3211620dcc.JPG

 

719350051_IMG_2445(Custom).JPG.869948a39624b34d3a0d3dfba840e715.JPG

 

322072073_IMG_2444(Custom).JPG.944b5f93754f54e8887158b28b341f9b.JPG

 

 

 

 

PS : - PENTRU YONUTZ :

Matake daca scoti din asta ce scosesi din verzulie jur ca iti ridic statuie la mine in curte ... :ha:

 

Dragul meu,

In ce stadiu te afli cu lucrarea promisa mai deunazi ?

Ai inceput sa sapi macar fundatia ? Ca ma gandesc ca vine frigul si o sa spargi cam greu pamantul inghetat bocna.....betonul se va turna si el foaaaarte greu......nu va face priza....se va crapa.......samd............:ha::ha::ha:

Editat de matake70
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: "Ori te loveste, ori nu te loveste...." - TOYOTA HZJ 79 PICK-UP

 

Matake daca scoti din asta ce scosesi din verzulie jur ca iti ridic statuie la mine in curte ... :ha:

 

 

Deci, cum spuneam, am trecut deunazi prin Popesti-City si surprize-surprize : nu se inaugurase statuia promisa !!! Daaar, MASINA ESTE GATA LA STANDARDELE CORESPUNZATOARE.........sa lasam pozele (Astral n-a fost intr-o zi foarte buna cu aceste poze...) sa adevereasca cele spuse :

 

2059852521_IMG_2905(Custom).JPG.4fd1426c53d87009eacebb38e9b5a6dc.JPG 490390269_IMG_2911(Custom).JPG.30f06d7d7f538b8367e678e66338326f.JPG 965862067_IMG_2913(Custom).JPG.e86d5081a6c4569aab185ae206f582b0.JPG

 

 

1519052579_IMG_2918(Custom).JPG.8c4524d624185629d5cc5df6ca1612d5.JPG 1412610586_IMG_2914(Custom).JPG.0bf0e94ef6ba744618149be10121ea31.JPG 870271334_IMG_2919(Custom).JPG.765e40a8266abec48035f1d67b3544c1.JPG

 

 

 

.

1421278373_IMG_2916(Custom).JPG.74460cebda345e7c7e60c008f7e0e224.JPG

Editat de matake70
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare