Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

• GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

rog sfaturi instalatie gpl mitsu 3.0 v6

outlaw
 Share

Recommended Posts

Salutare,

Am achizitionat de curand un mitsubishi pajero 3.0v6 iar dupa ce l am incaltat cu 33mt uri mi am dat seama ca cea mai buna modalitate sa ne petrecem mai mult timp impreuna este sa i montez o instalatie gpl.

Rog pe cei ce au achizitionat o astfel de instalatie secventiala, sau au habar despre asa ceva sa ma indrume cu privire la preturi, firme, service uri .

Multumesc anticipat :cl

• 3 months later...
  • 2 months later...

Re: rog sfaturi instalatie gpl mitsu 3.0 v6

Salut. Intentionez sa cumpar un Pajero Cabrio scurt 1994, 3000V6 benzina, iar in urma rasfoirii forumului, sunt sigur ca trebuie sa montez o instalatie de gaz pentru un consum decent. Te rog sa-mi dai adresa si nr. de telefon al service-ului din Bulgaria, poate ajung la ei. Cat consuma masina dupa montarea instalatiei GPL? Multumesc.

daca pastrezi acelasi consum , la secventiale , vei avea oarece lipsa de putere fata de benzina. am o secventiala din 2003 pe una din masini si pe Mk1 am una clasica. la ambele ca sa mentin puterea trebuie "dat gazul putin mai tare " diferenta e ca la cea secventiala o fac din laptop si la cea clasica din surub .

American components ... russian components ... ALL MADE IN TAIWAN !!!

• 2 months later...

Si daca o "gatui" ( ma refer la cea clasica) crezi ca ar fi vreo problema? Exceptie faptul ca se va aprinde "Check engine".

Edited by raskalla

sincer sa fiu nu cred ca ... la un motor simplu , cum e al meu de ex. carburatie clasica , fara senzori si electronica multa ... ca "gatuirea" afecteaza cu ceva , in afara binenteles de o pierdere de putere.

Buna eu la patrol am segventiala din 2000 pus pe el si se simte diferenta intre benzina si gaz destul de mare dar am observat ca si imi miroase a gaz pe langa masina (se poate sa am ceva scurgeri pe undeva)ms

Daca se simte miros de gaz " pur " sa zic asa e posibil sa ai ceva scurgeri pe undeva ... Daca se simte un miros de gaz ... asa mai dulceag ( scuze dar nu gasesc o descriere mai buna ) inseamna ca nu e reglata corect si ai ardere incompleta

Adeca daca miroase de la esapament n-ar fi bai mare (e nereglata) dar mai bine mergi la o verificare cu ea si ai grija daca o tii in garaj.

Share

• Create New...

Important Information

Access to the Club4x4 Forum is conditioned by adhering to our Rules - Terms of Use