Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Punte spate aro 10


DSV ARO

Postări Recomandate

Re: Punte spate aro 10

 

daca nu are pe diferential afara o parghie mica care se misca stanga dreapta...nu e blocabila

de fapt, au fost tare putine cu diferential blocabil si puse din cate stiu eu , numai pe spartana

forumistul ce se pricepe la toate, in orice topic intervine si baga niste axiome iar cand nu are argumente trece la atacuri la persoana, amenintari, "chemari la interval", jigniri gratuite. Noa, asta e "cocalarul de forum" .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Punte spate aro 10

 

am vazut o punte spate pe net care arata exact ca a mea doar ca are chestia aia rotunda (incercuita cu rosu) care am inteles de la cineva ca ii un blocant si masina avea punte blocabila. si cand l-am dus sa o vada pe a noastra a zis ca si a noastra are. (sau o fi vorbit ala prostii) nu stiu si de asta intreb!untitled4.jpg.f2e78f8327bd7535ec4be1586d52080b.jpg

s-o intalnit hotu` cu militianu`
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: Punte spate aro 10

 

inca ceva vreau sa desfac capacul dif. spate sa vad ce rapoarte am dar am auzit de la cineva ca daca il desfac imi cad pinioanele si satelitii. e adevarat?:hl

s-o intalnit hotu` cu militianu`
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Punte spate aro 10

 

inca ceva vreau sa desfac capacul dif. spate sa vad ce rapoarte am dar am auzit de la cineva ca daca il desfac imi cad pinioanele si satelitii. e adevarat?:hl

 

sar ca popcornul

tre sa fi atent sa nu te loveasca peste ochi :ha:

daca sar... oricum tre sa o desfaci, ca inseamana ce e ceva cu problema MAAAAARE acolo

problema e ca degeaba il desfaci, ca foarte greu o sa numeri asa

dar cu o lanterna buna si atentie...probabil reusesti

sa nu desfaci in schimb diferentialul din reglaj...ca o sa ai probleme pe urma...

ori ridici roata si invarti cardanul...si numeri EXACT la 10 ture de cardan cate ture de roata ai..si imparti

ori desfaci capacul sa vezi si cum arata dintii pe coroana

forumistul ce se pricepe la toate, in orice topic intervine si baga niste axiome iar cand nu are argumente trece la atacuri la persoana, amenintari, "chemari la interval", jigniri gratuite. Noa, asta e "cocalarul de forum" .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Punte spate aro 10

 

ei bine eu am facut invers:am ridicat ambele roti de pe spate de la sol si cu ajutor am invartit ambele roti (in acelasi timp) de 10 ori si am numarat rotatiile cardanului si mi-o iesit asa: invartind roata de 10 ori cardanul s-a rotit de 35.9 ori si impartit o iesit 3.59

si cum 3.72 = 41/11

3.59 =?

s-o intalnit hotu` cu militianu`
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Punte spate aro 10

 

sa nu te superi, dar de ce ai facut asa???

de ce nu ai ridicat DOAR o roata???

se facea semn cu vopsea pe cauciuc si pe cardan, invarteai frumos si numarai

acuma, cand satelitii planetari au avut si ei rolul de a "impaca" diferenta de turatie intre roata ta si a colegului... ti-a dat un raport INEXISTENT la aro 10

adica mai prost decat 11 cu 41 eu nu am auzit sa fie nici care, si nu cred ca esti asa ghinionist sa fie la tine ceva prototip facut pentru viteza :ha:

refa manevra CORECT si apoi ne zici

inca ceva... daca nu te intereseaza DOAR raportul ci vrei sa sti exact ce gruuri ai, mai bine da jos capacul din spate si numeri dintii direct, cu ocazia asta schimbi si uleiul din punte

forumistul ce se pricepe la toate, in orice topic intervine si baga niste axiome iar cand nu are argumente trece la atacuri la persoana, amenintari, "chemari la interval", jigniri gratuite. Noa, asta e "cocalarul de forum" .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare