Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

• GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

seria 1

CraiovaDakarProject
 Share

Recommended Posts

Oameni buni, mitsu din prima generatie, asa cum are Deerhunter, cum se descurca? Ce parere aveti de ele, unde apar probleme, le-a mancat coroziunea, mai fac fata?

Nicky

Land Rover Discovery 200 Tdi

http://www.calatorsauturist.ro/

Cand vantul aventurii incepe sa bata, trebuie sa-i urmezi chemarea

Al meu este din ''88. Este printre cele mai vechi dar vreau sa-ti spun ca tabla sta grozav de bine pe el. Am o singura pata de rugina cat o moneda veche de 5 lei :grin:, undeva la usa din spate. In rest, nimic. De facut fata,ce sa zic, imi mentin parerea ca este o masina care te scoate dar de la care nu poti avea pretentii mari. Conteaza f. mult motorizarea. In comparatie cu a lui Manole care e un V6 (daca-mi aduc bine aminte), al meu de 2,5 diesel, e lenes rau de tot :grin: Probleme care le-am intampinat eu sunt in principal legate de bucsi si pivoti pe fata (boala basculelor). In general e o masina ok de care te atasezi. Incet, batraneste, te duce pe unde vrei.

Mmmmm... NISSAN!

"Nu este nicio rusine sa te nasti prost. Rusine e sa mori prost." Marin Sorescu

- Off Road Club Sibiu -

Si al meu e tot din '88. Se mai duc bucse, rotule si alte chestii (nu ma prea pricep la de astea). Dar tine. Tabla e ok. Ici, colo, pe la aripi spate, apare cate o pata de rugina.

Daca nu faci off-road extrem, motorul de 2,5 e ok. Te duce si te aduce acasa de la vanatoare. Si te scoate din caca nu prea mare.

Share

• Create New...

Important Information

Access to the Club4x4 Forum is conditioned by adhering to our Rules - Terms of Use