Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

conducte frana puntea spate


ancuta_laurentiu

Postări Recomandate

am reusit sa rup conductele de frana de pe puntea spate la montarea blocantului.

am sudat conductele de 2 ori fara rezultat pt ca am sudat cupru cu metal si dupa un anumit timp tot imi curge lichidul de frana.

stie cineva ce fel de conducte se potrivesc la puntea de spate la vitara?

mentionez ca acolo sunt 2 conducte, una lunga cat puntea ce pleaca dintr-un cilindru in altul iar cea din dreapta scurta ce pleaca de la furtunul de repartitor la cilindru.

 

am testat deja varianta cu cele de dacie si pe langa faptul ca nu au lungimea corecta, au si alt pas la infiletarea in cilindru.

 

please help!!!!!!!!!!!

ancuta_laurentiu@yahoo.com

tel. 0767585379

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: conducte frana puntea spate

 

@ancuta_laurentiu .... merge conducta de aro de cupru.... gasesti si pe lungime .... un ''cap'' de la conducta merge iar celalat il pui de la conducta ta dupa care ii faci bercul ....

 

numai bine ...

Club Sportiv x3m

Valcea

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: conducte frana puntea spate

 

am testat deja conductele de cupru de dacie, nu se infileteaza corect pt ca e alt pas. de asemenea nu pot sa il bercuiesc pt ca nu am cu ce, iar astia de la frigidere nu pt bercui asa mult cum sunt conductele de vitara.

 

cele de dacie s-au potrivit in filet doar la aerisitor

 

am auzi ca de matiz ar fi ideal. a incercat cineva ?

ancuta_laurentiu@yahoo.com

tel. 0767585379

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare