Jump to content
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

• GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Sfat achizitie Mitsubishi 2.500 cmc , an 96-97

larry
 Share

Recommended Posts

Am gasit un pajero inmatriculat .. si propietarul mi-a zis ca taxa la primarie costa doar 600 lei. Sta in Bucuresti. Cat este taxa la primarie pentru un pajero cu motor de 2.500 cmc , fabricatie 96-97 ?

Voi cati platiti ?

Referitor la pret. Cere 3.900 euro , fix, are volan stanga, cutie manuala... inm Ro fab 97, motor 2.500 cmc diesel. Credeti ca este un pret corect ?

Re: Taxe

Am gasit un pajero inmatriculat .. si propietarul mi-a zis ca taxa la primarie costa doar 600 lei. Sta in Bucuresti. Cat este taxa la primarie pentru un pajero cu motor de 2.500 cmc , fabricatie 96-97 ?

Voi cati platiti ?

Sa sti ca depinde de localitate...intreaba si tu un consatean care are turism cu motor de 2500 cc-(s-au tipa de la primaria ta)

Mai ! dar nu va convine chiar nimic?!

Re: Taxe

Daca prin taxa la primarie intelegi impozitul anual atunci este cam 800 ron plus sau minus 10% functie de primarie .

http://www.impozitelocale1.ro/taxe2011.html

Cine nu stie, si nu stie ca nu stie, e adormit, trezeste-l.

Cine nu stie, si stie ca nu stie, e invatacel, ajuta-l.

Cine stie, si stie ca stie, e invatat, insoteste-l.

Re: Sfat achizitie Mitsubishi 2.500 cmc , an 96-97

Motor de 2.5 pe varianta scurta este ok impozitul acceptabil cum spunea colegul undeva la 800 ron masina asa in poze arata ok pretul ar merge negociat un pic in functie de cum se prezinta tehnic si estetic.Eu as da un 3200 maxim sa mai ramana ceva bani pentru niste cauciucuri.Masina are cauciucuri normale de asflat nu cred ca a mers prea mult in afara asflatului (parerea mea).Fa pe nestiutorul intreaba proprietarul la ce folosete a 2-a maneta de langa schimbatorul de viteza.Daca o vezi si o testezi vezi sa traga la deal :grin:.Si eu caut ceva asemanator dar mai astept un pic.

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

chiar si cu volan pe stanga, si inmatriculata, tot mi se pare scumpa; cred ca mult mai ieftin iesi daca iti iei direct din UK, asta in cazul in care vrei sa te dai mai mult offroad si nu te deranjeaza volanul pe dreapta. Eu am cautat un shogun similar pt un prieten, iar masinile bune, motor 2.8 AT, erau undeva la 1200-1300 lire.

Mitsubishi Shogun 3.2 DI-D SWB AT 2002

problema e ca n-am posibilitatea sa vin sa iau o masina de acolo. In plus nu am mai avut o masina 4x4, doar atv.. si nu stiu cum sa aleg una buna. Nu stiu la ce trebuie sa fiu atent la ea si cum o pot testa cel mai bine sa-mi dau seama daca functioneaza totul corect.

chiar si cu volan pe stanga, si inmatriculata, tot mi se pare scumpa; cred ca mult mai ieftin iesi daca iti iei direct din UK, asta in cazul in care vrei sa te dai mai mult offroad si nu te deranjeaza volanul pe dreapta. Eu am cautat un shogun similar pt un prieten, iar masinile bune, motor 2.8 AT, erau undeva la 1200-1300 lire.

Cele l-a pretul mentionat de tine sunt mijloace de transport nu pot fi numite masini!

Sunt masini cu cate 6-7 propietari minim fara/ full service history/ pt cine stie!

Nu mai spun conditiile generale gen aspect interior/miros/si multe ,multe altele!

Esti acolo si sunt sigur ca ,cunosti aceste detalii...

Masinile cu pretul mentionat de tine pot circula pe sosele sau pe camp dar daca ceri ceva in plus trebuie sa bagi mana adanc in buzunar...

Un intelectual rezolva problemele.Un geniu le evita. -Einstein-

MrD nu este deloc scumpa ....eu am dat rabla stricata cu distributie sarita turbina muci fara accesorii/dotari cu aprox 2500 euro instant in 2 zile de cand decedase :)).Astea sunt preturile la noi in RO din pacate.Iar cu Anglia... sunt inca destui care vor sa aiba masina lor pe numele lor cu volanul unde trebuie.

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

MrD, cam cat ai vrea tu sa fie un Pajero aici la noi, inmatriculat si volan stg?? vreo 2000- 2200?? La pret de Solenza?

Stii cat te ajunge sa aduci o masina de 1300 lire?

1500 euro masina + 550 euro transport + transportul masinii pana la TIR (presupunand ca are actele ok) + deranjul unui prieten care o cumpara = fa si tu un calcul...

In varianta pe roti pana in Romania... aici nu ma pronunt ca nu stiu, dar oricum se apropie de varianta tir (aici adauga o sapt concediu in care nu produci + oboseala... ) Eu unul nu as veni cu o masina cumparata cu 1200 lire pe roti pana in Romania :grin:

La suma la care ai ajuns mai sus o sa ai in fata blocului o masina fantoma de Anglia (mai adauga 550 euro inmatriculatul in BG). La cat ai ajuns pana acum??? :ha:

Nu mai spun ca an 96-97 mi se pare rezonabil pt ca sunt niste cazaturi din 92-93 cu care ti-e frica sa umbli, iar fierul imbatraneste si el..

Mai adauga inca ceva: omul asta vede ce cumpara si daca e dragoste la prima vedere si-o face cu mana lui :ha:, nu o cumpara de pe internet ca pe o pereche de sosete..

Nu vorbesc ca am experienta bogata de transportator, vb doar din experienta mea, adica nu am prieteni in Anglia, nici prieteni cu tir. Strict, banu jos-ochii la usa la mine a fost:

- masina 2000 lire

- total cu adus acasa 3000 euro

- total cu inmatriculare 3750 euro.

As dorii ca pe miercuri sa ajung in Bucuresti sa vad masina. Poate vreun posesor de Pajero sau 4x4 sa ma ajute ???? As dorii sa-mi recomandati si un service Pajero unde sa o pot pune pe testar. Multumesc !

As dorii ca pe miercuri sa ajung in Bucuresti sa vad masina. Poate vreun posesor de Pajero sau 4x4 sa ma ajute ???? As dorii sa-mi recomandati si un service Pajero unde sa o pot pune pe testar. Multumesc !

Daca este din 96 nu prea ai ce citi la tester cu toate ca ai mufa OBD2.

Gaseste un prieten care are sau a avut Paiero.

In rest sa ai bafta!

deci daca este sub 97.. te duci degeaba la tester ?

MK2 respectiv Pajero incepand din 96 in sus au inceput cu electronica pe la motor!

Pana atunci s-au facut fara electronica deci fara prea multe optiuni deci fara dureri de cap!

Mergi cu cineva care are Pajero si acela va fi testerul tau!

Share

• Create New...

Important Information

Access to the Club4x4 Forum is conditioned by adhering to our Rules - Terms of Use