Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

31` pe vitara


crt82sil

Postări Recomandate

Re: 31` pe vitara

 

Frumoase masini si frumoase peisaje,asta inseamna libertate...

Deci masina pierde din putere... inseamna ca trebuie modificari in grupuri sau cutia de transfer... mai greu de facut asa ceva la vitara.

Stiu ca nu ti-ai pus punte ,eu l-am intrebat pe adam in legatura cu puntea.

 

am punte de samurai 413 taiata si latita cu 10 cm

de planetara poti auzi si la pun te caci si acolo se poate rupe ,dar mai greu

suzuki vitara 1.6

yo5PKM

0763630114

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: 31` pe vitara

 

Cum ai rezolvat cu plantera daca ai lungit puntea cu 10 cm ?

 

sa facut o planetara cu 10 cm mai lunga,am gasit o firma in cluj care mi la facut

suzuki vitara 1.6

yo5PKM

0763630114

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 31` pe vitara

 

prea complicat,parerea mea,niste flanse de 5mm rezolvau problema fara batai de cap.

 

eu nu sunt de aceeasi parere deoarece eu aveam deja flanse de 40 pe masina

asta insemna ca pe fata sa am flansa de 90mm pe o parte care este ENORM

suzuki vitara 1.6

yo5PKM

0763630114

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator mao

Re: 31` pe vitara

 

Apoi numa asa itz puteam zicea flansaman :))), cum ma sa pui flansa de 9 tzenti???? Daca vrei carucior de butelii itz dau io :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: 31` pe vitara

 

buna

...si eu am 31' pe trocariciul meu, ma intereseaza daca ai incercat sa-ti pui ceva aparatori de noroi, ca arunca noroi de num a-numa!...aaaa! am jante cu et negatic:-12!

...imi place munca,o ador, pot sta ore in sir sa privesc la ea.

L.R. freelander-Td4/2006

Suzuki Vitara 1.6 /'95:care

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 31` pe vitara

 

buna

...si eu am 31' pe trocariciul meu, ma intereseaza daca ai incercat sa-ti pui ceva aparatori de noroi, ca arunca noroi de num a-numa!...aaaa! am jante cu et negatic:-12!

 

da se ppoate pune aparatoare de noroi din cauciuc si nu mai arunca chiar asa noroiul,dar tot vei avea nevoie de canistra cu apa pentru o vizibilitate buna pe geamurile laterale,caci aparatoarele nu le poti pune pana in pamant:grin:

suzuki vitara 1.6

yo5PKM

0763630114

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 31` pe vitara

 

nu s-a rupt nici planetara, nici MRL-ul...pur si simplu nu a mai vrut sa cupleze MRL-ul atunci...la mecanic s-a cuplat, a facut un trosc mai tare si acum merge...

 

mi-a zis mecanicul ca si MRL-ul manual are o smecherie...cand il cuplezi trebuie sa fie rotile drepte....

ce parare aveti?

An investment in knowledge always pays the best interest.

Dacă crezi că educaţia este scumpă, să vezi ignoranţa cât te va costa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 31` pe vitara

 

Nici vorba,parerea mea este ca nu are nici o importanta daca sunt sau nu rotile drepte,important la decuplare este cat de incordata este planetara,iar la cuplare in ce pozitie se afla pinii aia din mrl,de obicei daca nu cupleaza din prima, cupleaza in primul metru,asta daca nu a inghetat sau altceva.Parerea mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 31` pe vitara

 

Nu are treaba cu rotile stanga/dreapta, deoarece daca dai jos mrl-u, o sa observi pe planetara o siguranta care iti tine planetara indiferent de pozitia rotii, la locul ei. Daca nu ar fi ea, atunci la viraje maxime stanga/dreapta sau flexari foarte mari, poate planetara ar avae tendinta sa iasa din fuzeta.

Don't :dr1 faster than your angel can :pl1 .

symy139@yahoo.com

0766718187 - Service 4x4 Iasi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 31` pe vitara

 

Nu are treaba cu rotile stanga/dreapta, deoarece daca dai jos mrl-u, o sa observi pe planetara o siguranta care iti tine planetara indiferent de pozitia rotii, la locul ei. Daca nu ar fi ea, atunci la viraje maxime stanga/dreapta sau flexari foarte mari, poate planetara ar avae tendinta sa iasa din fuzeta.

 

Si eu zic tot la fel, eu cred ca am siguranta de la planetara sarita pentru ca planetara sta ciudat rau cu rotile virate. Maine umblu la roata sa vad ce si cum.

 

Maine imi soseste si telescopul de directie OME. Spre sa scap de bataia mare din volan, daca nu, macar mai protejez bara de directiede socuri.

An investment in knowledge always pays the best interest.

Dacă crezi că educaţia este scumpă, să vezi ignoranţa cât te va costa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 31` pe vitara

 

asa arata MRL-ul meu...de-aia nu a blocat

 

 

[ATTACH=CONFIG]125687[/ATTACH]

 

pune niste AVM-uri manuale pe masina si sti o treaba

acela cand lai cuplat nu da rateu:grin:

suzuki vitara 1.6

yo5PKM

0763630114

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 31` pe vitara

 

am cautat si pe ebay din uk si nu am gasit

nu sma descurc cu germana dar o sa incerc si pe ebay . de

 

cauta carcasa de XL7,daca tot brate vrei in continuare

daca nu pune punte ca mine:grin:

suzuki vitara 1.6

yo5PKM

0763630114

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare