Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

31` pe vitara


crt82sil

Postări Recomandate

Re: 31` pe vitara

 

din ce an este masina?

nu ai avut nici o problema cu planetarele la rotile astea de 31"?

 

 

masina este din 95, 1.6, 16v

nu am avut nicio problema pana acum cu rotile mari. nu am menajat-o deloc si vad ca rezista foarte bine.

 

merita toti banii trecerea la roti de `31. este o cu totul alta masina.

 

raman la parerea ca am ales ales varianta buna.

An investment in knowledge always pays the best interest.

Dacă crezi că educaţia este scumpă, să vezi ignoranţa cât te va costa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: 31` pe vitara

 

vorbim de planetarele stock cu care vine echipata masina sau cele hd?

eu am cumparat o vitara din 98 16 v , zilele astea o inalt cu sl 5 si bl 3, si din ce am auzit (de pe la altii) planetarele stock ar fi mai rezistente fata de modelele mai vechi an 90-92.

asa o fi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 31` pe vitara

 

da asa este,masinile pana in 95 au fost echipate cu niste planetare destul de rezistente(verzi la culoare)iar celelalte modele mai noi au planetare confectionate parca din cutie de conserva FOARTE slaba

suzuki vitara 1.6

yo5PKM

0763630114

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 31` pe vitara

 

planetarele daca sunt de culoare verde sunt hd, asa am citit peste tot. eu aveam planetare negre pe masina si am dat 600 de lei pe doua planetare verzi.

 

nici cele verzi nu sunt indestructibile, asa cum spun cei care le vand. una din ele a tocanit in curbe de cand am pus-o pe masina si tocanitul s-a marit tot mai mult, pana la urma, faca sa se rupa, am luat alta tot verde.

 

la ultima iesire am descoperit ca am un alt tacanit...care credeam ca e de la motor...dar azi am descoperit ca un suport la diferential nu mai era prins in niciun surub, unul era rupt iar doua nu mai erau deloc.

suportii la diferential i-am luat de pe bits4vits.uk, dar cel de pe partea dreapta nu s-a potrivit la gauri. romanul, tot roman, asa ca mecanicul a dat alte gauri care nu au picat exact pe gaurile din diferential, asa ca le-a marit un pic, de unde a rezultat un joc mic, astfel s-au rupt/desfacut suruburile.

 

chiar prins in doua locuri, diferentialul de fonta tot a rezistat.

An investment in knowledge always pays the best interest.

Dacă crezi că educaţia este scumpă, să vezi ignoranţa cât te va costa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare