Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

De pe Facebook adunate.......


Astral

Postări Recomandate

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • Răspunsuri 306
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: De pe Facebook adunate.......

 

Cu puntile alea si mai ales cu franele alea ridicole , de bicicleta ... e numa bun asa ... oricum banuiesc ca o ocazie speciala si omu a fost constrans de soaca-sa 'sub amenintarea cu facaletu' altfel e o prostie inexplicabila ...

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S. Maugham: „Psihologia proletarului este următoarea: cu cei mari este slugarnic, celor mici li se pişă în cap.“
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: De pe Facebook adunate.......

 

Exceptand camionul cu remorca, am mers pe asemenea drum ingust. Nu pot spune ca tin mortis sa repet experienta...

NADS Fitted

Pentru mine, disputa stiinta vs religie s-a incheiat atunci cand pe biserica a aparut paratraznetul.

Cel mai bun sex oral mi-l ofera gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...
  • 3 săptămâni mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: De pe Facebook adunate.......

 

La posta nu au vrut sa elibereze coletul comandat fara adeverinta de la locul de munca intrucat adresa de livrare era adresa de la birou, nu adresa de domiciliu.

 

Dupa ce faza a devenit virala pe net, Posta Romana a schimbat procedura interna ce era veche de...40 de ani !

5.thumb.jpg.ed5e4daee112b721d3fcd758d10d59ca.jpg

Azi refuzi sa participi la viata publica.

Maine vei ajunge sa fi condus de inferiorii tai !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: De pe Facebook adunate.......

 

Apropo de posta romana, una de noaptea mintii: acum vreo 2 ani aproape, livrez o comanda intr-o comuna de prin Constanta, cu plata ramburs, in cont colector. Se duce omul la posta, ia coletul, plateste, dar dupa una sau doua zile, vine postarita acasa si ii returneaza banii, pe motiv ca ei nu stiu unde sa transfere banii, dintr-un motiv care nu imi este clar nici azi (posibil sa fi fost distrus mandatul initial si sa nu mai fi existat contul scris pe mandatul refacut de ei - am mai patit asta de cateva ori, sau, cine stie...), si, atentie!, nu recupereaza coletul de la clientul meu. Deci, ii returneaza banii (vreo 200 si ceva de lei) dintr-un motiv stupid, si ii lasa si coletul.

Norocul meu ca omul avea bun simt, si ma suna sa-mi zica tarasenia. L-am rugat sa-mi trimita banii prin mandat, daca mai retin bine, omul a fost cumsecade si s-a caznit sa-mi trimita banii.

Dupa faza asta, care a pus capac peste altele care s-au mai intamplat in colaborarea cu posta romana, am incetat sa mai fac livrari prin posta, mai bine am renuntat la o parte din comenzi.

Din fericire, cel putin in ultimul an, nu mai cere nimeni livrare prin posta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: De pe Facebook adunate.......

 

E plina media de astfel de tampenii care, din pacate, nu sunt bancuri si, in niciun caz, nu au menirea de a ne descreti fruntile. N-ar trebui sa aducem pe forum toate cretinismele de pe FB care a devenit cel mai mare camp de lupta si de manipulare. Macar daca ar fi muzante!

Editat de ctinu
Sa cunosti, sa vrei - vei putea face !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: De pe Facebook adunate.......

 

E plina media de astfel de tampenii care, din pacate, nu sunt bancuri si, in niciun caz, nu au menirea de a ne descreti fruntile. N-ar trebui sa aducem pe forum toate cretinismele de pe FB care a devenit cel mai mare camp de lupta si de manipulare. Macar daca ar fi muzante!

 

Cretinul dumneavoastra comentariu, ca si alte offtopicuri de pe acest forum ,cateodata sunt mai penibile decat cazul de mai sus. E doar parerea mea.

 

De aceea:

1. topicul este in sectiunea diverse\bancuri\de pe facebook adunate...

2. inca de la prima postare vedem urmatorul text "O gramada de trasnai pe Fb.......unele funny, altele mai putin......"

3. fie ca au legatura cu pasiunea comuna pentru fiarele noastre 4x4 sau nu, ceea ce s-a postat pana acum aici face trimitere la viata reala cu bune si rele unele mai amuzante, altele ridicole, altele demne de filmele cu prosti etc.

4. cititi punctul 5.

5. mergeti la punctul 1 si recititi totul pana ati inteles.

6. ca sa nu poluam topicul putem discuta mai multe prin pm.

 

Seara buna :h5

Azi refuzi sa participi la viata publica.

Maine vei ajunge sa fi condus de inferiorii tai !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: De pe Facebook adunate.......

 

Nu-mi permit sa-ti raspund cu aceeasi politete.

M-am referit la continutul FB-ului, nu la persoanele care il colporteaza. Sunt sigur ca ai inteles ce am vrut sa spun, dar de, suntem romani...Iar politetea nu creste pe toate gardurile.

 

Ai incadrat singur postarea la Diverse/Bancuri adunate de pe FB. iar Dex-ul ne lamureste ce inseamna banc

Sa cunosti, sa vrei - vei putea face !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: De pe Facebook adunate.......

 

pantzerow & ctinu :

 

Chill down sau cum vreti voi...!

 

Nu va ajunge cat ne f***, chiar e necesar sa ne mai si intre noi....? Serios....

 

PS - N-are cum sa dispara Posta pentru ca, la fel ca si CFR-ul, Tarom-ul, e tot o vaca lesne de muls.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: De pe Facebook adunate.......

 

Asa ceva am avut in vedere vorbind de cretinisme; ma refer atat la subiect (nu e cazul aici), cat si la cei care il posteaza.

 

@Astral

Nu intentionez sa...cu nimeni.

 

Vad forumul in doua ipostaze:

1.Forum-"Adunare, întrunire (de mare amploare si importanta)". In cazul Forum.club4x4-intrunirea celor pasionati de natura, tehnica si performanta prin intermediul masinilor 4x4. Deci, o oaza de liniste si relaxare in mijlocul agitatiei economice si politice din jur.

2.Forum-piata, maidan (din turca, sau ucrainiana) cu tot ce se poate vedea si auzi acolo.

 

E de dorit ca toata lumea si, mai ales, administratorii sa se gandeasca bine, spre ce doresc sa se indrepte acest forum, sa o spuna deschis si sa urmareasca sa se respecte.

Realitatea este cea care este, fiecare o percepe in mod diferit si are metoda proprie de rezolvare pe care o considera optima si unica. Aducerea acestora diferente (intentionat, sau nu) in spatiul forumului nu face decat sa contribuie la adancirea si extinderea agitatiei, dezbinarii si confuziei in care se afla intreaga tara. Nu e greu de descifrat cui serveste aceasta stare.

 

Asa cum am scris de multe ori, cel mai mare rau in acest sens il aduc "soparlele politice" strecurate sub diferite deghizari. Exista spatii care incurajeaza si gazduiesc cu placere astfel de manifestari; dece nu sunt folosite acelea?

Dece aici?!

 

"PS - N-are cum sa dispara Posta pentru ca, la fel ca si CFR-ul, Tarom-ul, e tot o vaca lesne de muls.....".

Cam offtopic. Arbitru-jucator?!

As scrie si eu multe, dar imi musc limba si-mi dau peste degete.

Editat de ctinu
Sa cunosti, sa vrei - vei putea face !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: De pe Facebook adunate.......

 

Nu incurajeaza nimeni pe acest forum can-can-urile politice, dar, data fiind starea cretinoid-aberanta in care ne obliga sa traim guvernantii nostri din ultimii 27 ani si care stare ne streseaza pe toti, e normal sa-si mai verse unul-altul naduful si nu putem sa-i punem pumnul in gura direct, ci doar sa nu lasam sa se lungeasca sine-die astfel de discutii si stii bine cate astfel de discutii au fost inchise de-a lungul timpului !

 

Iar referitor la acel PS, nu, nu sunt nici arbitru, daramite unul si jucator, doar mi-am spus si eu parerea pe scurt pentru ca si eu sunt tot om, nu ....?

 

OK, reiterez apelul meu : hai sa fim putin mai relaxati atunci cand/cat stam pe forumul nostru ! Atat. :h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: De pe Facebook adunate.......

 

...OK, reiterez apelul meu : hai sa fim putin mai relaxati atunci cand/cat stam pe forumul nostru ! Atat. :h5

 

Absolut, de acord cu tine. Toti ar trebui sa intram pe forum relaxati, sau pentru a ne relaxa. Sa lasam fitilele si amnarele afara! Sau sa se retina la intrare! :h5

Sa cunosti, sa vrei - vei putea face !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare