Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

La -20 grade si cuplat 4x4 scartaia undeva in fata


lucian c

Postări Recomandate

ieri la pornirea de dimineata a inceput sa scartaie ceva din fata doar cand era pe 4x4 dupa ce scot din 4x4 nu mai scartaie, ce sa caut si unde. ca e prea frig sa dau acu jos tot sa verific. a mai patit careva chestia asta?

azi la -12 nu mai scartaie, dar tot vreau sa elimin problema daca chiar e ceva sau doar uleiul din grupul fata era ca vaselina si nu face treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: La -20 grade si cuplat 4x4 scartaia undeva in fata

 

Daca inainte de gerurile astea ati trecut prin apa care a trecut de nivelul planetarelor este posibil sa se fi infiltrat apa in burduful planetarei si foarte posibil si in grupul de fata.In cazul asta schimbati uleiul din grup.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: La -20 grade si cuplat 4x4 scartaia undeva in fata

 

am completat azi cu ulei a intrat cca 150grame, iar cand a fost plin a iesit ulei cu apa cred pentru ca arata ciudat, de unde naiba o fi intrat apa in grup nu stiu. trebuie sa-l schimb dupa ce se mai incalzeste, oricum nu aveam suficient ulei pentru al schimba azi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: La -20 grade si cuplat 4x4 scartaia undeva in fata

 

ai 3 semeringuri,asa ca este pe unde sa intre apa,numai sa nu patesti ca si mine,ingheata apa si iti rupe dintii de pe coroana:al

suzuki vitara 1.6

yo5PKM

0763630114

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: La -20 grade si cuplat 4x4 scartaia undeva in fata

 

Ai 2 semeringuri spre planetare, si unu spre cardanul fata. Oricat de defect ar fi unul din semeringuri, nu intra apa cum ar intra daca ar fi lipsa furtunul de la aerisitorul diferentialului, sau ar fi gaurit. Merita sa inspectezi si furtunul respectiv, daca e intreg sau daca e la locul lui.

Don't :dr1 faster than your angel can :pl1 .

symy139@yahoo.com

0766718187 - Service 4x4 Iasi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare