Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

DARTS si nu numai !


pantzerrow

Postări Recomandate

Salutare tuturor,

 

Sunt convins ca intr-un bar/pub ati vazut intamplator pe perete sa stea un bord de darts ,poate multi chiar ati aruncat cateva sageti de amuzament insa trebuie sa va spun ca de curand exista si o federatie de specialitate.

 

Eu unul ,m-am apucat de darts intamplator dupa ce ,arancand cum spunem noi romanii "la caterinca" intr-un bord ,un amic mi-a explicat ca se poate juca la alt nivel si chiar se pot castiga bani din treaba asta.

 

Si uite asa am fost "virusat" ,m-am apucat de antrenamente ,deplasari,am cunoscut oameni cu care te poti distra si totodata mi-am facut multi prieteni. :grin:

 

Datorita implicarii multor oameni ,s-a reusit intr-un timp destul de scurt sa se organizeze in Romania un OPEN International care deja a contabilizat 2 editii (finala ultimei editii fiind transmisa de Sport.ro) ,au venit in Romania nume grele precum vicecampionul mondial Dean Winstanley,multiplul campion mondial Eric Bristow sau alti sportivi de renume ca Geert de Vos,John Michael,Nandor Bezzeg,Stephen Bunting si multi altii

 

Momentan lucram la o lista cu locatiile unde se poate juca darts ,altele decat cele unde jucam noi si de ce nu sa dezvoltam cat mai mult acest sport. :ap

Azi refuzi sa participi la viata publica.

Maine vei ajunge sa fi condus de inferiorii tai !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: DARTS si nu numai !

 

In momentul de fata se joaca in urmatoarele locatii din Bucuresti:

 

Cetatea Berarilor - B-dul Camil Ressu, 41 Sector 3

Marty's - Str. Occidentului, nr. 1

Tati Bar - Str. Ion Maiorescu, nr 42 Sector 2

Dreamers - Str. General Henri Mathias Berthelot 111

Regina Club - Str. Drumul Sarii, nr.33

Oxygen - Piata Sudului - Calea Vacaresti, nr.391

Oscars Lipscani - Covaci 19

White Horse - Str. George Calinescu, nr.4A

Kings Club - Str. Iuliu Maniu, nr.8A

Sailor's Pub & Restaurants - Str. Maltopol, nr. 24

Dubliner Irish Pub - Str. N. Titulescu 18

James Joyces Pub - Piata W. Maracineanu 3

The White Hart Pub - Bld. Marasesti 111

Azi refuzi sa participi la viata publica.

Maine vei ajunge sa fi condus de inferiorii tai !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: DARTS si nu numai !

 

S-au schimbat multe intre timp.

 

Daca va strangeti minim 5,va puteti face o echipa si participati din sezonul viitor in liga de marti sau liga de joi.Totodata puteti participa la concursurile din ziua de luni (Marty's club) sau in zilele de duminica la Cetatea Berarilor.

 

 

 

In rest distractie :x si voie buna...

 

Alte locatii unde va puteti incerca abilitatile :

 

Bacau:

Subway - Str. Nicolae Balcescu nr 2-4

 

Brasov:

Swartz Pub - Str. Baritiu nr 1A

Tequila Sports Bar - Str. Alba nr. 6

Hockey Pub - Str. Mihai Viteazu nr. 3

 

Cluj-Napoca:

Euphoria Biergarten - str. Iuliu Hossu, nr.23-25

Moradi Bar - str. Teodor Mihali, nr. 53

 

Iasi:

Dublin Pub - Str. Vasile Conta nr.30

Master Club Bd. Mangeron, nr. 71A

Backroom - Campus Tudor Vladimirescu(cămin T3-T4)

 

Oradea:

Black&White - Str. Motilor nr.2

 

Ploiesti:

Dublin Pub: Str. Republicii ,nr.17

London House: Bulevardul Independentei nr. 24

 

Suceava:

Sagra Fire Balls - Str. Zamca nr. 28 A

 

Targu Mures:

New York Bar Str. Piața Trandafirilor nr.44

 

Totodata ,daca aveti cunostinta despre cineva care vrea sa monteze unul sau mai multe borduri de darts in localul sau ori am omis eu vreun club va rog sa imi spuneti pt a putea fi promovat la federatie si catre jucatori.

Editat de Astral

Azi refuzi sa participi la viata publica.

Maine vei ajunge sa fi condus de inferiorii tai !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: DARTS si nu numai !

 

Salutare tuturor,

 

Daca doriti sa participati,sambata aceasta se desfasoara un concurs regional in Bucuresti.

Se poate inscrie oricine pe loc, dar sa vina cu o tinuta care sa includa pantaloni si pantofi (adidasi) de culoare inchisa.

Locatia este Cetatea Berarilor (in incinta complexului Ambrozie) ,se incepe in jur de ora 10-11,se poate manca in locatie,bere ieftina si poate va prinde si pe voi microbul.

Urmatoarele concursuri vor fi in Oradea si apoi in Targu Mures .

In ceea ce priveste sagetile pentru joc ,fie le puteti achizitiona la fata locului fie gasim noi pe cineva sa va ajute cu un set pt a va testa calitatile :h5

Azi refuzi sa participi la viata publica.

Maine vei ajunge sa fi condus de inferiorii tai !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...

Re: DARTS si nu numai !

 

Saptamana trecuta s-a disputat in Targu Mures etapa finala a Camionatului National.

Primii 32 jucatori calificati pentru turneul final s-au intrecut pret de cateva zile petru titlul suprem.

La fete castigatoarea a fost Oana Barsan din Piatra Neamt ,care alaturi de Oana Nutu din Bucuresti ,va face parte din nationala Romaniei pentru viitoarele competitii.

La baieti a fost o competitie mult mai stransa ,dar cel care a dominat intreg sezonul,respectiv bucuresteanul Cristian Cimpoca, a devenit noul campion national.Acesta impreuna cu Vlad Popa(Bucuresti) ,Adrian Frim (Brasov) si Alexandru Stoian (Constanta) alaturi de fete ,vor reprezenta Romania in toamna in Antalya.

Bafta tuturor !

 

PS : cei care doriti sa va incercati calitatile de "tintasi" in sezonul viitor (incepand din septembrie) va rog sa ma contactati :wink:

Azi refuzi sa participi la viata publica.

Maine vei ajunge sa fi condus de inferiorii tai !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 luni mai târziu...

Re: DARTS si nu numai !

 

Iata ca a mai trecut un an plin de concursuri prin toata tara dar si in afara, s-a terminat un sezon in care competitiile au fost pline de surprize placute si in care s-a incercat de catre federatie, promovarea acestui sport in limita bugetului in randul copiilor ,in randul presei ,cat si in randul tuturor celor care au fost interesati.

 

In acelasi complex primitor din Targu Mures, s-au intrecut pret de 5 zile cei mai buni sportivi din acest sezon .

 

La fete cea care s-a impus in finala a fost aceeasi Barsan Oana din Piatra Neamt (club Kataroaie) ,finala disputata impotriva unei alte locuitoare a orasului Piatra Neamt respectiv Neagu Suzana (club Transilvania Masters).

 

La baieti ,castigatorul de anul trecut cat si cel ce a dominat mai tot sezonul respectiv bucuresteanul Cimpoca Cristian,s-a oprit in semifinale .

In finala s-au intalnit Stoian Alexandru din Bucuresti si Vlad Popa din Bucuresti (amandoi membrii ai clubului Hunters) . Dupa o finala absolut superba ,cu lacrimi in ochi ,Stoian Alexandru si-a primit titlul de campion national in timp ce foarte bunul sau prieten Vlad Popa s-a multumit cu locul 2.

 

Felicitari tuturor participantilor din acest sezon si multa bafta in anul ce vine !

Darts.thumb.jpg.921b5ca45c09be9213d80b179575416f.jpg

Editat de pantzerrow

Azi refuzi sa participi la viata publica.

Maine vei ajunge sa fi condus de inferiorii tai !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare