Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

vitara noua, in Iasi - S-a oprit in mers si nu mai porneste !


nightwolf

Postări Recomandate

Salutare tuturor!

 

Alin este numele meu, si tocmai m-am improprietarit cu o vitara , din 95, motor 1,6 16v, 2 usi.

 

Din nefericire am iesit ieri la o plimbare ieri catre Bucium... si am ramas prin Birnova. S-a oprit in mers si nu mai porneste.

 

Astept ziua de luni sa vad ce o doare.

 

Daca stiti vreun meserias bun in asa ceva va rog sa-mi lasati un msg.

 

Va salut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: vitara noua, in Iasi - S-a oprit in mers si nu mai porneste !

 

Cum stai cu distributia? Daca e vreo sansa sa se fi rupt cureaua, daca ai mai incercat sa o pornesti, posibil sa fi ai stricat cate ceva. Oricum, ai dat tare putine amanunte, teoretic pot fi un milion de chestii. Bafta maine la diagnostic!

Samurai incepator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: vitara noua, in Iasi - S-a oprit in mers si nu mai porneste !

 

Salutare tuturor!

 

Alin este numele meu, si tocmai m-am improprietarit cu o vitara , din 95, motor 1,6 16v, 2 usi.

 

Din nefericire am iesit ieri la o plimbare ieri catre Bucium... si am ramas prin Birnova. S-a oprit in mers si nu mai porneste.

 

Astept ziua de luni sa vad ce o doare.

 

Daca stiti vreun meserias bun in asa ceva va rog sa-mi lasati un msg.

 

Va salut!

 

Ai "zeama" în rezervor?

Unde-i un PATROL, acolo-i un drum...

http://www.youtube.com/watch?v=zkXzSVPkucQ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: vitara noua, in Iasi - S-a oprit in mers si nu mai porneste !

 

am ramas in birnova...langa iasi... s-a uitat un mester care spunea ca ar porni...dar nu se alimenteaza cu benzina(a scos furtunul de la retur si nu venea nimic).

 

spunea ca nu ar fi distributia... ca daca era(nu mai invartea)

 

zeama ar fi trebuit sa fie (am pus 10 litri si am mers 35 km....in plus la bord arata ca e ok)

 

mentionez ca am mers pe un drum cu multe gropi( e posibil un contact pe undeva?)

Editat de nightwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: vitara noua, in Iasi - S-a oprit in mers si nu mai porneste !

 

am ramas in birnova...langa iasi... s-a uitat un mester care spunea ca ar porni...dar nu se alimenteaza cu benzina(a scos furtunul de la retur si nu venea nimic).

 

Pompa de benzina functioneaza? Adica o auzi bazaind in rezervor cand pui contactul?

Suzuki Vitara JLX 1,6 16v LWB - ZUZA

Skoda Fabia Combi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: vitara noua, in Iasi - S-a oprit in mers si nu mai porneste !

 

se auzea un bzzz... nush ce sa zic... sper sa fie ceva simplu... maine dimineata fac cei de la service constatarea.

 

pompa noua am vazut ca ajunge noua la 1200 ron... o groaza de bani...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: vitara noua, in Iasi - S-a oprit in mers si nu mai porneste !

 

1200 RON? :bleah

Cine vrea sa te fraiereasca?!

200 RON poate.

0763651150 / suzukivitararo@yahoo.com

http://www.suzuki-vitara.ro / http://www.market4x4.ro

Kituri Suspensie Si BodyLift

Suzuki Vitara, Jimny, Daihatsu Feroza, Mitsubishi Pajero, L200, Opel Frontera

Scuturi Protectie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: vitara noua, in Iasi - S-a oprit in mers si nu mai porneste !

 

se auzea un bzzz... nush ce sa zic... sper sa fie ceva simplu... maine dimineata fac cei de la service constatarea.

 

pompa noua am vazut ca ajunge noua la 1200 ron... o groaza de bani...

 

gasesti si mai ieftina.

lasa-mi un nr de tel in PM si vorbim maine.:h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: vitara noua, in Iasi - S-a oprit in mers si nu mai porneste !

 

1200 RON? :bleah

Cine vrea sa te fraiereasca?!

200 RON poate.

korect.

daca nu mai vine benzina>

mai este nimic in rezervor

pompa arsa.(pune plus si minus pe ea sa vezi ce zice)

da la masa pe undeva daca merge ce am scris mai sus

calculatorul da semne de imbatraneala.

ancuta_laurentiu@yahoo.com

tel. 0767585379

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: vitara noua, in Iasi - S-a oprit in mers si nu mai porneste !

 

astazi a fost urcata pe rampa, problema:

 

pompa arsa, conducte putrede, filtru infect....cosmar

 

atasez cateva poze .... se pare ca au de treaba baietii

 

ajutati-ma cu niste preturi corecte pentru pompa, filtru si conduce...

 

multumesc

 

20120410_113542.thumb.jpg.3d6a9d4d0a16d82c2fcb3b1c8d0754ba.jpg20120410_113920.thumb.jpg.476cda7323e5d32624cd35fded3d7e84.jpg20120410_113549.thumb.jpg.91528c05430517fd96ead72b0d93ac50.jpg20120410_113555.thumb.jpg.c0328cda34b27c66c8fd776cc0a92fce.jpg20120410_113605.thumb.jpg.6418187daec01f98c2a461ccc67309c1.jpg20120410_113703.thumb.jpg.865d457d8f9b4ce87b51e33d13face12.jpg20120410_113722.thumb.jpg.426dd7cf7a564c90f35a29522503f2d4.jpg20120410_113729.thumb.jpg.ece5cefccd3457bbda39bdf428213cce.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: vitara noua, in Iasi - S-a oprit in mers si nu mai porneste !

 

Pompa noua 190 RON

Furtun benzina universal 5 lei/metru

Filtru benzina 22 ron

0763651150 / suzukivitararo@yahoo.com

http://www.suzuki-vitara.ro / http://www.market4x4.ro

Kituri Suspensie Si BodyLift

Suzuki Vitara, Jimny, Daihatsu Feroza, Mitsubishi Pajero, L200, Opel Frontera

Scuturi Protectie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: vitara noua, in Iasi - S-a oprit in mers si nu mai porneste !

 

Eu la mine la pajero am schimbat vreo 6 m de conducte de combustibil cu furtun de "combustibil".

Erau ruginite rau. Tragi frumos furtunul special de combustibil care are si o camasa sintetica de protectie, si gata.

Totul perfect la mine.

0763651150 / suzukivitararo@yahoo.com

http://www.suzuki-vitara.ro / http://www.market4x4.ro

Kituri Suspensie Si BodyLift

Suzuki Vitara, Jimny, Daihatsu Feroza, Mitsubishi Pajero, L200, Opel Frontera

Scuturi Protectie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: vitara noua, in Iasi - S-a oprit in mers si nu mai porneste !

 

e ok sa tragi furtun asa , dintr-un capat in altul?

 

Eu am facut-o si mi-a parut rau. Dupa trei ani.

Am lucrat 4 (patru) zile dînd jos si sus si verificînd rezervor, pompa, filtru, etc., pîna sa descopar o crapatura in furtun, ascunsa frumos de tesatura de deasupra.

 

Eu unul nu mai fac compromisuri. Sînt prea sarac pt. solutii ieftine. Data viitoare pun direct tubulatura de plastic (vîrful, la ora actuala, si nici macar nu foarte scump).

Unde-i un PATROL, acolo-i un drum...

http://www.youtube.com/watch?v=zkXzSVPkucQ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: vitara noua, in Iasi - S-a oprit in mers si nu mai porneste !

 

ma poate ajuta cineva cu un rezervor bun de vitara?

 

am motorasul nou, filtru nou, si avand in vedere ca iesirile din rezervor sunt mancate... mesterii imi recomanda sa il schimb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: vitara noua, in Iasi - S-a oprit in mers si nu mai porneste !

 

Rezervor trebuie sa gasesti second la cei care dezmembreaza...sunt destui pe forum. Nici nou nu e f scump. Eu cand am luat masina am schimbat rezervorul, filtrele si distributia. Rezervorul l-am dat si cu 2 straturi de ceva vopsea protectoare, cel vechi era jale din cauza ca se strange noroi intre scut si rezervor. In timp am schimbat si pompa de benzina...pe care am gasit-o doar in Noua Zeelanda la producator. A costat 70usd si 7usd transportul. Weekend-ul trecut am pornit masina dupa 7 luni de hibernare si a pornit la sfert de cheie.

toata schema e din ambreiaj

Golf+ TSI

Polo 9N3

Vitara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: vitara noua, in Iasi - S-a oprit in mers si nu mai porneste !

 

au trecut cateva saptamani si inca nu am gasit ce trebuie. la recomandarea celor de la dezmembrari am cautat un rezervor cu tot cu pompa.

Astazi am intrat in posesia unuia dar este terminat, urmeaza sa-l returnez.

 

e greu sa mai gasesti negustori cinstiti in ziua de astazi :(

 

Daca ma poate ajuta cineva cu un numar de telefon al unui parc de dezmembrari serios, ii raman dator cu o bere!

Editat de nightwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: vitara noua, in Iasi - S-a oprit in mers si nu mai porneste !

 

am facut comanda de un rezervor cu pompa de la tg secuiesc, arata f bine in comparatie cu cel vechi.

 

sper ca pana luni seara sa fie gata masinuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare