Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Sare din viteza - Rav4 - 2008


xxe

Postări Recomandate

Salut,

 

Am un Rav 4, cutie manuala din 2008.

 

Are 100.000 de km.

 

De ceva timp a inceput sa sara din viteza a 4-a.

 

Mecanicul a spus ca este sincronul de a 4-a si ar fi bine sa schimb si pinionul.

 

A mai avut cineva o problema asemanatoare, poate fi o alta cauza? timonerie sau lipsa uleiului in cutie?

 

Ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sare din viteza - Rav4 - 2008

 

Nu mai este in garantie? E foarte probabil sa trebuiasca sa desfaci cutia . Ai apelat si la Toyota Romania pentru diagnosticare ?

Eu iti pot pune la dispozitie telefonul specialistului meu de la Toyota Nord,dar el isi da verdictul numai dupa ce vede masina .

Succes !

RAV 4 Model Luxury 2018.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sare din viteza - Rav4 - 2008

 

Salut,

 

Am un Rav 4, cutie manuala din 2008.

 

Are 100.000 de km.

 

De ceva timp a inceput sa sara din viteza a 4-a.

 

Mecanicul a spus ca este sincronul de a 4-a si ar fi bine sa schimb si pinionul.

 

A mai avut cineva o problema asemanatoare, poate fi o alta cauza? timonerie sau lipsa uleiului in cutie?

 

Ms

 

 

HMM, IN PRINCIPIU, CEEA CE TI-A ZIS ........ti-a zis bine.

 

Pot fi insa si alte cauze de ex tampon de cutie/motor rupt

 

cel mau bine ar fi sa urmezi sfatul colegului si sa mergi la un specialist sa vada cu ochii lui despre ce este vb.

ing. Luigi PIRSU

www.nissan4x4.ro

service si tunning NISSAN

Facebook PAGE: NISSAN4x4 SERVICE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare