Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

problema vitara - "se ineaca"


GabrielRad

Postări Recomandate

Salut. Am o problema la vitara 1.6 8v din '99 si nu stiu cam ce ar fi. In treapta 1 si 2 pana la 3000 rtpm uneori cand mi lumea mai draga ''mi se taie gazul'', se ineaca si trebuie sa ridic piciorul de pe acceleratie de 2 3 ori pana sa-si revina. Tin sa precizez ca am curatat pompa de benzina, am incercat cu benzina 99+, am schimbat filtre, am dus-o in service si tot n-am reusit sa-i dau de cap... Editat de GabrielRad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: problema vitara - "se ineaca"

 

O intrebare: chair este masina pe gaz sau era doar o expresie ca "iti taie gazul"? Banuiesc ca nu e pe gaz, totusi, din moment ce povestesti ca ai curatat pompa de benzina...

Vezi si daca ai ceva coduri de eroare (model aici la #25).

Editat de Kibitz

aka v1tara aka Sorin

(__\≡≡≡$≡≡≡/__) Vitara 1.6 16v

[__]\≡≡≡\≡Ө≡/≡≡≡/__] Patrol Y61 2.8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare