Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Sfat anvelope 31" - ce body lift implica?


visoiuvlad

Postări Recomandate

Cine stie ce body lift trebuie facut sa potriveasca roti de 215? Si cam care sunt costurile la body lift?

Dar suspension lift?

Am gasit pe un site romanesc kituri suspensie, body lift, aprox 2-300 lei, sunt ok? ce ziceti?

Nu stiu daca am voie sa postez adresa. Daca am o sa postez

As cumpara si o bara din aia cu loc pentru troliu Warn. Cam cat costa?

Editat de visoiuvlad

Cu respect, Vlad Visoiu

0754605059

http://www.moaratitului.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat anvelope 31" - ce body lift implica?

 

Pe link-ul de mai jos ai un tutorial pentru functia "Cautare avansata" cu care poti gasi raspunsuri la multe intrebari :

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?56883-Tutorial-functii-forum&p=790963&viewfull=1#post790963

 

Am bagat cuvantul-cheie "anvelope" si ti-am gasit topicul de mai jos, exact pe aceeasi tema :

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?45974-Pe-Vitara-din-90-se-pot-monta-anvelope-de-31&highlight=anvelope

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci, sunt nou si imi este greu sa ma obisnuiesc cu navigarea pe aici:))

 

trebuie neaparat 10-20 de posturi sa pot sa intreb de kituri chestii asa ca.... nu pre vad variante:

15

 

14

am nevoie neaparat de sfaturi cum incep cu vitara mea

 

13

si o bara cu loc pentru winch m-ar interesa

 

12

un set de genti simplu la pret bun

Editat de Astral

Cu respect, Vlad Visoiu

0754605059

http://www.moaratitului.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat anvelope 31" - ce body lift implica?

 

Postarile "de umplutura" nu sunt agreate pe acest forum.....

 

In sectiunea tehnica gasesti detalii despre tot ce te intereseaza pentru masina ta : despre roti, despre bull-bar, roll-cage, despre JANTE, etc

In sectiunea Mica Publicitate poti pune anunt la "Cumparari", iar la "Vanzari" poti intreba pe pm vanzatorul despre un anume produs sau poti comunica telefonic.

 

Deci, de ce te chinui sa faci cele 20 postari ????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat anvelope 31" - ce body lift implica?

 

Recomandarea mea ar fi....doua !

Prima sa recitesti cu ceva mai multa rabdare Regulamentul, iar a doua, sa incepi sa citesti topicurile de la sectiunea Vitara unde vei gasi si raspunsul pentru rotile cu marimea 215/75/15 pentru ca acolo unde ai pus tu intrebarea este o discutie la modul general si nu una specifica pentru Vitara......

Acorda-ti ceva timp pentru citit pentru ca nimeni nu le-a aflat/rezolvat pe toate din prima zi.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat anvelope 31" - ce body lift implica?

 

si ca sa pun anunt la sectiunea piese pentru 4x4 imi cere 20 de postari

 

Da, in urmatoarele 10 min vom crea sectiune separata de Cumparari piese/accesorii si sectiune separata Vanzari piese/accesorii si doar la vanzari vor fi necesare cele 20 postari.

 

Raspunsul pentru body-lift-ul tau il gasesti aici :

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?52666-NOILE-Kit-ri-de-suspensie-si-Body-Lift-Vitara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles... pentru a posta la cumpar nu trebuie 20 de posturi, dar nu era rubrica pentru piese, aha.. si dupa ce cumpar si ma mai documentez si am piese de vandut atunci imi vor trebui 20 de posturi.

ma apropiu oricum

 

ce pot sa spun este ca clar tu gasesti totul foarte fain, trebuie sa ma lamuresc cu cautarea aia

 

si mai imi trebuiesc 2 posturi sa vad pozele:))

 

1.....0

Editat de Astral

Cu respect, Vlad Visoiu

0754605059

http://www.moaratitului.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat anvelope 31" - ce body lift implica?

 

am inteles... pentru a posta la cumpar nu trebuie 20 de posturi, dar nu era rubrica pentru piese, aha.. si dupa ce cumpar si ma mai documentez si am piese de vandut atunci imi vor trebui 20 de posturi.

ma apropiu oricum

 

ce pot sa spun este ca clar tu gasesti totul foarte fain, trebuie sa ma lamuresc cu cautarea aia

 

si mai imi trebuiesc 2 posturi sa vad pozele:))

 

1.....0

 

Imi pare rau dar cu stiul tau de a pune mesaje de umplutura si de a posta anunturi de cumparare fara nici un continut sau date de contact, nu vei ajunge niciodata la cele 20 de posturi necesare pentru a avea acces la toate optiunile forumului.

 

Daca scopul tau pe forum este doar postarea de anunturi, atunci nu ai nimerit unde trebuie si ar trebui sa cauti alte site-uri dedicate doar pentru astfel de anunturi de mica publicitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat anvelope 31" - ce body lift implica?

 

In primu rand vreau sa ma documentez, dar sa si cumpar. Sunt nou la 4x4 acum pregatesc terenul...

Imi pare un pic greu cu cautarea dar ma voi prinde pana la urma.

Mai vroiam sa zic ca suzuki meu arata din ce in ce mai bine, si nici nu a ajuns inca:))) Fain forum

Editat de visoiuvlad

Cu respect, Vlad Visoiu

0754605059

http://www.moaratitului.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare