Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Geam spate hard-top ?


zenaldiak

Postări Recomandate

Salutare tuturor.

 

Acum trei zile am "rezemat" Vitara cu partea spate de un copac in padure, la o vanatoare, masinuta alunecand in spate spre o rapa, copacul fiind salvator intr-un sens, dar totusi:pr1

Urmarea : roata de rezerva a preluat din presiune, insa a cedat exteriorul usii spate, marginea superioara a acesteia spre interior, deasemenea si rama geamului de la hard-top, iar geamul s-a aspart.

 

Rugaminte: unde pot gasi geam securizat, de preferat in zona Mures si judete limitrofe, daca e posibil si colorat in nuanta inchis spre albastru(poate e prea mult), eventual chiar si transparent(poate vad si noaptea de ce dau), dar care se poate comanda la o dimensiune data?

Hard-topul este cel neted si simplu, marca Guidon.

Sau poate ar fi mai bine sa pun plexid, daca oi gasi la grosimea necesara?Nu ma incanta aceasta ultima solutie.

 

http://i460.photobucket.com/albums/qq329/taipan/DSC02611_edited.jpg

http://i460.photobucket.com/albums/qq329/taipan/DSC02610_edited.jpg

http://i460.photobucket.com/albums/qq329/taipan/DSC02234.jpg

 

Multumesc anticipat pt orice idee,

ZEN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ajutor geam spate hard-top

 

Daca geamul e plan sau poate fi montat un geam plan , te rezolva operativ cei de la firme de termopane . Ei iti pot taia si slefui un geam duplex , cu un pret rezonabil ( se gaseste si fumuriu , nuantat - probabil la alt pret ) .

Plexigasul obisnuit nu se comporta satisfacator la mediu , imbatrineste in toate sensurile ( pierde transparenta , se fisureaza etc ) si nici nu prea e mare diferenta de pret ca sa-l inlocuiesti la fiecare an . Sint ele si alte plastice , mai bune , dar mult mai scumpe .

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Geam spate hard-top ?

 

Nu am avut ocazia si timpul sa fac, masina e pe traseu toata ziua, am pus folie la geam si da-i bataie, pe fondul de vanatoare, la servici, cu copii la si de la scoala, plec la 6 dimineata si revin uneori pe la 3 dimineata, pana se termina boncanitul.

ZEN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare